Press "Enter" to skip to content

Alfa Erkek Nedir?

Alfa erkek kavramı son zamanlarda alay konusu oldu. Özellikle the red pill yani kırmızı hap olayından ve sosyal medyada dolaşan videolar/paylaşımlar sayesinde.

Haklılar da tabi alay etmekte. TCMA okuyan ben alfayım diye dolanıyor ortalıkta. Hiç bir vasfı olmadığı,hiç bir çekici özelliği olmadığı halde ben alfayım diyor. Adamlar alay etmeyip ne yapsın?

Alfa erkeği olayını karıştırıyorlar. Alfa erkeği herkesi döver, herkesten üstündür gibi düşüncelere giriyorlar. Alfa erkeği gülmez, alfa erkeği cool davranır, alfa erkeği çok konuşmaz vs. bir sürü boş muhabbet. Alfa erkek makine veya robot değil. Herkes gibi bir insan. Sadece kendini geliştirmiş bir insan.

Kafanızdaki alfa erkek algısını unutun. Alfa erkeğini bir kalıba sığdırmaktan vazgeçin. Alfa erkeği de üzülür. Alfa erkeği de ağlar. Alfa erkeği de çalışır. Alfa erkeği de güler. Alfa erkeği de çok konuşur. Alfa erkeği de komiktir. Nasıl bir çok insan çeşidi varsa o kadar çok alfa erkek çeşidi vardır. Cem Yılmaz mesela bir alfadır. Zekice espriler yapar. İşinin en iyisidir. Beden dilini çok iyi kullanır. Oldukça öz güvenlidir.

İron Man – Tony Stark bir alfa erkeğidir. Oldukça rahattır. Tehlike anlarında soğuk kanlılığını korur. Yeri gelir aşık olur yeri gelir en iyi şekilde savaşır. Beden dilini çok iyi kullanır. İnsan onun yanında kendini güvende hisseder.

Cristiano Ronaldo bir alfa erkeğidir. Yeri gelir sempatik olur. Yeri gelir iyilik yapar. Yeri gelir takımı sırtlar ve oyunu kazanır. Yeri gelir güler yeri gelir sinirlenir.

Fight Club’da ki Tyler Durden alfa erkeğidir. Sert fakat oldukça öz güvenli rahat bir tavrı vardır. İnsan izleyince gaza gelir. Onun gibi olmak ister. Kaslı bir vücudu var ve oldukça karizmatik. Düşünce yapısı ise çok farklı. Hayata farklı bir bakış açısından bakmamızı sağlıyor.

Kaybedenler Kulübü oyuncuları Kaan ve Mete alfa erkeğidir. Kaybedecek bir şeylerinin olmamasının verdiği öz güvenle oldukça rahat tavırlar sergiliyorlar. Filmi izleyince Fight Club gibi aydınlanıyorsunuz. Ben bu filme yerli Fight Club olarak bakıyorum. Düşünce yapıları mükemmel. Filmi izlemediyseniz izleyin.

Dünyanın En Güzel Kokusu filmindeki Hakan yani Rıza Kocaoğlu bir alfa erkeği. Oldukça rahat ve zekice konuşuyor. İstediği an istediği kızla yatabiliyor. Güzel bir vücudu ve iyi bir giyimi var.

Bu örnekleri alfa erkeğinin belli bir şekli olmadığını anlatmak istiyorum. Sadece alfa erkeklerinin bazı özelliklere sahip olduklarını anlatmaya çalışıyorum.

Alfa Erkek Özellikleri

Alfa erkeği hayvanların lider erkekleridir. Hayvanlarda liderlik iri vücut ve güç olmasına karşın insanlarda durum değişiyor.

Lider erkekler güzel bir giyim tarzı vardır ve bakımlıdır. Tutarlıdırlar, söylediklerinin arkasında dururlar. Öz güvenleri yüksek ve oldukça sakindirler. Kültürlü ve bilgilidirler. Güzel bir Türkçe konuşurlar. Gelişimden ve yeni şeyler denemekten korkmazlar. Yeri gelir kendinden üstün birisine karşı kötü düşünmeyip saygı gösterir. Başka düşüncelere saygılıdır ve sürekli sorgular. Doğrularının yanlışlarının farkındadır. Yeri gelir sevgilisine karşı bir hata yaptığın da horozlanmak yerine hatasını kabullenip özür diler. Haklıysa hakkını sonuna kadar savunabilmektir alfalık. Vicdanlı olmaktır alfalık. Zengin bir adam yaralı bir köpek görüp bakmıyor yardım etmiyor başka fakir bir adam yardım ediyorsa o fakir adam alfadır. Arkandan iyi konuşulmasıdır alfalık. Eğlenmesi gerektiği yerde eğlenen üzülmesi gerektiği yerde üzülen kişidir alfa. Alfa erkek kadınlar olmadan da mutlu olunabileceğini bilen erkektir. Fakat bu demek değildir ki alfa kızları istemez. Kızlar konusunda en çok şansı olan kişidir alfa. Fırsatını bulduğunda istediği kadını elde etmeyi iyi bilir. Herkes gibi seks sever. Sevmeyi sevilmeyi sever. Sağlıklıdır, iyi bir görünümü ve vücudu vardır. Duruşu cesaret ve öz güven doludur. Alfa imkanları değerlendiren kişidir. Teknolojiyi de iyi bilir kitapları da okur.  İmkanları en iyisini yaşamaya yetmese bile imkanlarını zorlayıp yaşayabileceği en iyi hayatı yaşayabilen erkektir alfa. Sürekli bir şeylerden şikayet etmek yerine düzeltmek için elinden geleni yapan kişidir alfa.

Alfa aslında nerede nasıl davranması gerektiğini iyi bilen kişidir.

Alfa Erkeği Nedir

Her erkek doğuştan alfa erkeğidir. Doğduktan sonra yavaş yavaş törpüleniriz. Çevremizde duyduğumuz gördüğümüz her şeyden etkileniriz. Onlara çiçek almamız gerektiğini duyarız. Sevdiğimizi söylemeyi sürekli hediye almamız gerektiğini öğreniriz. Uygularız fakat olmaz. Çünkü olay bunlarla alakalı değil. Olay yeteneklerimizle alakalı.Benim burada amacım size belli başlı özellikleri kazandırıp kendinizi her gün geliştirmeniz. Alfa erkek betaya dönüşebilir. Beta alfaya dönüşebilir. Hepsi öğrenilebilir yeteneklerdir.

Sizlere bildiğim ve bilmeniz gereken her şeyi aktaracağım. Sizden isteğim hevesli olmanız. Yazdıklarım üzerinde düşünüp yorum yapmanız. Objektif olmalısınız. Objektif olamazsanız gördüğünüz duyduğunuz her şeyden etkilenirsiniz. Ben mükemmel değilim. Mükemmel olmayı isteyen biriyim. Yanlışlarımın farkında olup onları doğruya çevirmek için çabalayan biriyim. Sizden de aynı erdemi göstermenizi istiyorum.

Her erkekte illa ki alfa özellikleri vardır. Bizim meselemiz özelliklerimizi arttırmak. Daha çok özelliğe sahip olup şansımızı arttırmak. Hiç kimse kadınlar konusunda %100 başarılı değildir. Dünyanın en zenginleri arasında değilseniz veya en ünlüleri veya en yakışıklıları. Onların bizden açık ara önde olduğu aşikar bir gerçek. Lakin kızların onlara ulaşamayacağı da bir gerçek.

Umarım anlatabilmek istediklerimi aktarabilmişimdir. Başka bir makale de görüşmek üzere.

Godless Alpha
Godless Alpha

Soru ve sorunlarınızı mail üzerinden bize iletin. Biz de o konu hakkında yazı yazıp sorunuzu yanıtlayalım. [email protected]

View all posts

13 Comments

 1. Serdar Serdar

  Site teması çok hoş

 2. Anıl Anıl

  Teen Wolf izleyen buraya gelmiştir 🙂 İnsanlar arasında alfa yoktur alfa sadece doğadadır. Biz doğada yaşamıyoruz işin içine zeka girdiği zaman böyle bir kavram kalmaz senin bir sürün yokki alfa olasın ?

  • GODLESS ALPHA GODLESS ALPHA

   Sürüye ihtiyaç yok ki kanka. Yanındaki hatuna şuraya gidelim diyebiliyorsan lidersin bu kadar basit.

  • Unknown Unknown

   Sürü yok mu hahah espiri olarak yazdım bunu kenara

 3. Alpha Alpha

  Bir Alfa erkeği asla Betaya dönüşemez aynısı Beta için de geçerlidir bak, ben bu matematiksel isimleri (beta,alfa) kullanmayı sevmem ama Omega Erkeği dediğimiz erkekler sadece Alfa Erkeği haline gelebilir bu ise kendini geliştirmekten geçer. Aslında bu tamamen karakter meselesidir Bu makaleyi okuduğunuzda belirtilen özellikleri kendinizle kıyasladığınızda kendinizden birşeyler göremiyorsanız, zorlamayın olmaz… Herkes Alfa olarak doğmaz olamaz da.

  • GODLESS ALPHA GODLESS ALPHA

   Tcma’nın lafları bunlar. Fikrin yoksa zikrinde olmasın. Bu olaylarla ilgili bir yazı daha yazmanın zamanı gelmişte geçiyor anlaşılan. Alfa beta omega dediğimiz olaylar karmaşayı sadeleştirilmek için uydurulmuş formüller. O kavramların hepsi aslında bir bireyi ifade ediyor. Değineceğim bunlara. Mail atarım yanlış mail yazmadıysan yorum kısmına.

 4. Ahmet Miraç Ahmet Miraç

  Sonunda lan!
  Alfa erkeği nedir ne değildir sorusunun tam olarak cevabını çıkardım burdan eywallah

 5. Dnçr Dnçr

  şİmdi burda yazılanları iyi okuduk lakin unutuyoruz..Omega ve alfa erkek olmaya çalışıyoruz amma o zamanda kızlar gelsin düşüncesi var e hiçbi kızda pat atlamaz ne yapacaz..Kıza ilgi gösterdin tınmadı ee sonuç yine hüsran..Asıl mesele kızların ilgi çekeceği formata bürünmek ne yaparsak nasıl olursak o format oturur onu bilmek lazım

  • GODLESS ALPHA GODLESS ALPHA

   Olayı kavramışsın 🙂

  • Hax0r Hax0r

   Sen kendin için degismiyosun kızlar için degisiyorsun değişimini kendin için degilde onlar için yaptığını farkında olup sezerler babayı alırsın ilk okul cocugumusun sen aq az akıllı ol ?

 6. MİSAFİR MİSAFİR

  Ortada büyük bir ironi var. Biz erkek ırkı olarak alfalığa kadınları elde etmek olarak bakıyoruz ve kadınların istediği gibi biri olmaya çalışıyoruz. Bunu başarabilenlere özgüvenli, harika, “alfa” erkek diyoruz; başaramayanlara da ezik, özgüvensiz, beta diyoruz. Farkında olmadan alfamız da, betamız da kadınların zavallı birer oyuncağı olmuş beyler, alooo ? Orada mısınız ? Ne yapıyorsanız kendiniz için yapın, benim tavsiyem. Kadınlar gelirse gelir. Alfalık, kadınlarla açıklanmaya başladığında erkekler a*salak durumuna düşmüş olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir