Press "Enter" to skip to content

Erkeklerin Yaptığı En Büyük Hata

Bu kız başka, Bu sefer başka, Bu kız farklı, Kızın farklı olduğunu düşünmek, Bu defa başka, Erkeklerin yaptığı en büyük hata, Erkeklerin en büyük hatası nedir?

Erkeklerin Yaptığı En Büyük Hata

Selam beyler. Son zamanlarda yazı girmeyi aksattığımın farkındayım. Kullanılmayan uzuv körelir ilkesine göre yazı yazma yeteneğim körelmeye başladı. Dün yazı yazdım lakin tam anlamıyla istediğim tarzda bir şey olmadığı için yayınlamadım. Biraz da insanın içinden gelmesi gerekmiş. Bugünkü konumuz erkeklerin yaptığı en büyük hatadan bahsedeceğim. Aslında en büyüklerden bir tanesi demek daha doğru olur.

Kadının farklı olduğunu düşünüp işleri yavaşlatmak. Bu erkeklerin yaptığı en büyük hatadır. Teorik olarak bu durumu biliyordum aslında. Lakin tecrübe etmemiştim. Etmiştim aslında ama böyle göz göre göre kendi irademle tecrübe etmemiştim. Daha önce yaşamıştım hepsi bu. Yakın bir zamanda tekrardan yaşadım sizlerle paylaşmam gerektiğini ve benim düştüğüm hataya düşmemeniz gerektiğini anlatacağım. Oyun dünyası ve kadınlar ilginçtir. Nankördür desek yeridir.  Siz teoride ne kadar çok şey bilirseniz bilin uygulamayınca, tecrübe etmeyince bir işe yaramıyor. Sanmayın ki buraya yazıp çiziyorum diye her kadında başarılıyım. Aslında başarı oranı çok düşük. Sadece tabak çevirmek sayesinde başarısızlıklar umurunda olmuyor o kadar.

Son zamanlarda oldukça zor günler yaşadım dostlarım. Hala atlatabilmiş değilim o zor günleri. Gerek maddi ve gerek maddi muhtaçlığın verdiği manevi boşluk, eksiklik. Kendi ekonomik özgürlüğünüz olmazsa aileniz bile düşman olabiliyor. Her yardım istediklerinde seve seve yardım ettiğiniz insanlara muhtaç olunca aynı erdemi onlardan görememek üzüyor. Bir yandan da iyi oldu diyorum yaşadıklarım için kimin ne olduğunu öğrenmiş oldum. Arkadaşlıklar dostluklar çıkar üzerinedir, ilişkiler gibi. Artık senin üzerinden menfaat sağlayamazsa ihtiyaç duymazlar. Bu meseleleri pek kurcalamak istemiyorum, bakarsınız çok efkarlanırsam ayrı bir yazıda bahsederim. Şimdilik konuyu dağıtmayalım. Sonuç olarak zor günler geçiriyordum ve geçiriyorum.

Bu yaşıma kadar ne zaman sevgilim olduysa hep bu duygusal boşluklarım da oldu istisnasız. Nedendir bilmiyorum zor günlerimde tutunduğum hatunlara tutuluyorum. Yalan yok özümde duygusal bir insanımdır. Bir laf var bilirsiniz “Dışarıdan bakıldığında dünyayı siklemeyen birinin, içinde kaç farklı dünyada sikildiğini bilemezsiniz. ” İşte tam olarak böyle. Bu zor dönemlerimde sürekli tutunacak birilerini ararım. İnsanız ararız elbet, sosyal varlığız. Temel ihtiyaçlarımız dışında duygularımız da var. Zaten hayvanlardan farklı kılan özelliklerden bir tanesi duygularımız. Mutluluk duygusu için eğlence arıyoruz. Korku duygusunu tatmak için korku filmi izliyoruz. Heyecan duygusunu tatmak için riskli şeyler yapıyoruz. Sonuç olarak duygular olmasa yaşamı bu kadar sevemeyiz.

Dediğim gibi zor dönemlerden geçiyorum ve bu zor dönemlerde desteğini esirgemeyen bir hatun var. Ben aşka inanmam. Gerçi gün içinde 10 – 15 farklı hatuna aşık olsam da inanmam yani. Alışkanlığa inanırım. Bir insandan ne kadar nefret edersen et sürekli aynı kişiyle konuşup bir şeyler paylaşırsan o insana alışırsın. Yokluğunda boşluğa düşersin, başkasına gittiğinde kıskanırsın vs. Yani aslında aşk yok alışkanlık var. Nöral ağlarla ilgili yani. Bir ara değinebilirim buna da.

Bu kız farklı

Ben bildiklerimi tecrübe etmek için göz göre göre hata yapan bir insanım. Aslında hata gözüyle bakmam tecrübe gözüyle bakarım. Böylelikle geçmişte yaşanan olaylar için üzülmek yerine “neyse bunu da tecrübe ettik demek ki böyle yaparsak şöyle olurmuş” diye düşünürüm. Sürekli yakınmak yerine tecrübe gözüyle bakmak daha etkili oluyor. Yine yakın zamanda yeni bir tecrübe kazanmak için o bahsettiğim hatunun üzerinde test ettim aslında. Buna BroTest diyebiliriz. Şaka şaka çok fazla HIMYM izlemenin zararları. 🙂  Nedir bu yaptığım test? Hemen anlatayım.

Şimdi öncelikle bahsettiğim hatun kişiden daha önceki yazılarımda değinmiştim. Konuştuğum kızlardan biri blogu keşfetmiş diye. İsmi Pelin Su olsun. Bu kızla blogu keşfettikten sonra çoğu zaman yazılarım hakkında konuşuyorduk, hak verdiğini söylüyordu. 14 Şubat, ilk tanışma vs öyle zırvalıkları sevmesem de doğum günlerine değer veririm kutlanılmasını öneririm. Eski sevgililerim doğum günümü kutlar mesela. Ben onlarınkini kutlarım. Bu kimseye zarar vermez aksine önemlidir. Pelin Su’nun geçen günlerde doğum günü vardı. Maddi durum yetersizliğinden normalde yapmadığım bir şey yaparak uzun mesaj ile kutladım. Mesajın içeriğinin bir yerinde de “Oyunu kurallarına göre oynamıyorum.” diye belirttim. “Oyunu kurallarına göre oynamadığının farkındayım” dedi. Konuyu orada sonlandırdım uzatmak istemedim.

Oyunu kurallarına göre oynamıyorum deme sebebim aslında “sana karşı nasıl davranmam gerektiğini biliyorum, neleri yapıp neleri yapmamam gerek biliyorum ama yine de kuralları umursamayıp içimden geldiğince davranıyorum” demek istememdi. O da öyle anladı zaten. Evet ben o kıza nasıl davranmam gerektiğini biliyordum lakin bilgilerimin doğruluğunu test etmek için binevi sağlamasını yapmak için yapmamam gerekenleri yaptım. Bu sayede bildiklerimin ne kadar doğru olduğunu bir kere daha kavradım.

Bu defa başka

Kadının farklı olduğunu düşünerek işleri ağırdan aldım. Bahsettiğim kız muhafazakar kesimden bir kızdı. Bu yüzden işleri ağırdan aldım. İnançlarına değerlerine saygı duydum ve risk almadım. En basitinden elini tutmadım. Tutsaydım oyunu kazanmak için %50 ihtimalim vardı. Tutmadığım için %100 kaybetmiş oldum. Bu konuda üzülüyor muyum? Sanmam. Tecrübe edinmiş oldum. Hangi kesime hitap ederseniz edin işleri ağırdan almayın. Normal rahatlıkta bir kızı ilk buluşmada elini tutabilirsiniz muhafazakar kesimin 2. buluşmada eli tutulmalı. Bundan eminim artık.

Biz erkekler bir kızla tanışırız. Hemen anlatmaya başlarız. Bu kız çok farklı, bu diğerleri gibi değil, bu defa daha farklı olacak. Buna diğerlerine davrandığım gibi davranamam. Daha önce bahsetmiştim sizlere. Çok kız çevrem olduğu için sevgilimle kavga ediyorduk sürekli kıskanıyordu. Bütün kızları silmesine izin verdikten 1 hafta sonra ayrılmıştı benden. Yani demek istediğim o kızın farklı olduğunu düşünüp kızları silmesine izin vermiştim. Aslında farklı olmadığını 1 hafta sonra anlamıştım. Artık bu konuda eminim. Bir kız için diğer kızlardan vazgeçilmez. Bunu bu tecrübem sayesinde öğrenmiş oldum. Artık ondan sonraki ilişkilerimde kızları silmiyorum, kıskanıp diğerleriyle rekabet etmesine fırsat sunuyorum. Her iki tarafta memnun olduğu için durumdan sıkıntı yok. 🙂 Lakin o hatayı hiç yapmasam bu durumu tecrübe edemeyecektim. Bu yüzden pişman değilim.

Pelin Su ile çok uzun zaman önceden tanışıyoruz ve yaklaşık 4-5 aydır da samimiyetimiz arttı. Ben geçirdiğim zor günler dolayısıyla başka kızlarla az muhatap oluyordum son zamanlarda. Mesaj atarlarsa konuşuyor atmazlarsa konuşmuyordum. Bu yüzden çevremdeki kızların sayısı azaldığını söyleyebilirim. Zaten şu sıralar uğraşacak vaktim de yok işten güçten. Artık bir yerden sonra kızlar hayatınızdaki en büyük parça olmak yerine küçük bir detaya dönüşüyor. Zamanla anlayacağınıza eminim o potansiyel var bir çoğunuzda.

Pelin Su ile bu kadar uzun süre zarfında konuşmuş olmamıza rağmen işleri ileri seviyeye taşımayarak hata etmiştim. Çünkü farklı olduğunu düşünmüştüm (!) Kızlara her gün bir sürü erkek yazar beyler. Unutmayın bunu. 5 yıllık ilişkiniz olsun isterse bir kız farklı bir erkekten ilgi görmeye başlayınca yeni bir şey denemenin heyecanını yaşamak ister. O başka erkeğe küçükte olsa fırsat tanır. Doğa boşluk kabul etmez. Yani siz en ufak bir boşluk yarattığınızda o boşluktan içeri başka erkekler girer. Burada benim yarattığım boşluk işleri ağırdan almaktı, farklı olduğunu düşünerek. Her kız temelinde aynıdır kültür ve yaşadığı yer farkları haricinde. Bahsettiğim kız bir tek benle görüşüyor diye biliyordum, emindim hatta. Son zamanlarda ask.fm den birisi yazıyor arada bir de olsa sohbet ediyorlardı. Arada bir yazması kızın dikkatini üzerine çekmeye yetmişti.

Bu kız çok farklı

Kız baktı benden iş çıkmayacak yani işleri ağırdan aldığım için ileri ki aşamanın olmadığını düşünerek o erkeğe fırsat sundu. Şuan sohbet ettiklerinden fazlasıyla eminim. Twitterde takipleştiklerini fark ettim. Bu artık her şey için çok geç olduğunun göstergesidir. O kızla olmayacağının kesinleştiği ve uğraşmama gerek olmadığının apaçık belirtisidir. Sonuç olarak işleri yavaşlatmak yarardan çok zarar verir. Hem zaman kaybı olur hem kıza alışırsınız ve etkisinden kurtulamazsınız bir süre.

Bakın beyler bastıra bastıra söylüyorum. Bu kızlara onlarca erkek mesaj atıyor. En çirkininden en güzeline onlarca abazan mesaj atıyor. İlişkilerde aldatılmanın en büyük sebebi bu zaten. Kızın farklı olduğunu düşünmek. Kızlar da cinsellikten zevk alıyor hatta bizim aldığımızdan daha fazlasını alıyor. Özellikle evliliklerde monotonlaşan ilişki yüzünden eskisi kadar seks yapmaz eşler. Bu yüzden eve tamircisi gelir iş ortağınız gelir kadın onlara yönelir ruhunuz bile duymaz. Aslında bu tamamen sizin yüzünüzden olur. Siz başkalarına fırsat sunmuş olursunuz. İşleri ağırdan alırsanız siz başka erkeklere fırsat sunup elinizdeki %50 kazanma ihtimalini yok etmiş olacaksınız. Başka bir erkek gelip kıza ilgi göstererek kızı etkiler. Şu aldatılma mevzusuyla ilgili yazdığım yazıyı buraya tıklayarak okuyabilirsiniz.

Başka bir yazımda da sizlere 3 kişinin hikayesini anlatmıştım. Kızın ismi Sümeyye olsun. Sümeyye, Ahmet’le çıkıyor ve el ele bile tutuşmuyorlar. Ahmet, Sümeyye’nin farklı olduğunu düşünerek kıza dokunmuyor dokunmaya bile kıyamıyor. Kız bir süre sonra Ahmet’ten ayrılıyor. O sırada boşluğu fark eden Berke Can, Sümeyye’ye sinsice yaklaşarak onunla çıkmaya ve ilk ay olmadan o kızla yatmaya başlıyor. Kastettiğim yatmanın uyumak olmadığını biliyorsunuz değil mi? 🙂 Sonuç olarak kız başka bir erkeğe evlenmek için kaçmış olsa da en azından Berke Can ilk fuck closesini yapmış oldu. Bu bahsettiğim olay tamamen gerçektir isimler hariç. Bahsettiğim 3 kişi de arkadaşım. Şimdilerde Ahmet oldukça pişman olsa bile artık iş işten geçti.

Kendi yaşadığım başka bir örnek vereyim. Bir kızla görüşüyordum kızla sevgili olmak gibi bir niyetim yoktu açıkçası muhabbeti falan hoşuma gitse de sevgili olmayı düşünmediğim için arkadaş olarak takılıyordum. Bir seferinde dolanırken kızın elini tuttum ve kız beni kendi yönlendirerek bir parka götürdü. Ne olduğunu anlayamadan dudağıma yapıştı. Meğer kız uzun zamandır o anı bekliyormuş. Bir an imdat demeyi geçirdim içimden iffetime göz dikmişti ama yapamadım 🙁 Kıssadan hisse kızın o an elini tutmasaydım o öpüşme yaşanmayacaktı ve daha sonraki şeyler…

Son olarak beyler siz bir kıza farklı gözle baktığınız anda ona karşı davranışlarınız değişiyor. Yapmanız gerekenleri bildiğiniz halde yapmıyorsunuz. Hani ders çalışmanız gerektiğini biliyorsunuz ve çalışmıyorsunuz ya aynı o şekilde. Eninde sonunda zararlı çıkacağınızı bile bile doğru bildiğiniz şeyi yapmıyorsunuz. Kıza narin bir çiçek muamelesi yapıp erkekliğinizi ayaklar altına alıyorsunuz. Kızlar erkekliği alınmış erkekleri istemez. Siz kıza aşırı şekilde iyi davranırsınız başka bir erkek gelir kıza köpek muamelesi çeker ve kızı kapar. Bu kadar basit. Çünkü o erkek kendi erkekliğini ayaklar altına almayıp kıza muhtaç olmadığını göstermiştir. Sonuç olarak bu kızlara çekici geliyor ve kızı alıyor. Ya da kızdan korkmadığı için kıza hızlıca ilgi gösterip kızı kapıyor. Pek çok farklı senaryo yazılabilir. Sonuç değişmez.

Çok absürt ve uç bir örnek olacak ama HIMYM dizisinde Çıplak Adam teorisi var.  Sezon 4 bölüm 9 izleyebilirsiniz isterseniz. “İlk buluşmadasınız, birkaç içki içmişsiniz. Bir bahane bulup yukarı kızın dairesine çıkıyorsun. Sonra o odadan çıkınca çırılçıplak soyunup bekliyorsun. Geri döndüğünde gülüyor. Kendine güveninden ve cesaretinden çok etkileniyor. Ve seninle yatıyor. Çıplak Adam ikinci bir randevunun olmayacağı anlaşıldığı zaman, ilk randevuda bütün gücünle çabaladığın an gibi. Zeki, komik ya da yakışıklı değilim. Ve görüldüğü gibi vücudumda etkileyici değil. Güzel kızlarla şansım sürpriz ötesi. Biraz acıma biraz şok. Sonuç olarak 3’te 2 başarı. ” Söylediğim gibi çok uç bir örnek ama adam kanının son damlasına kadar savaşıp son bir hamle yapıyor. Kaybedeceği çok belli olduğu için kazanmak için son bir uğraş gösteriyor. Sonuç olarak kazanıyor tabi. Her zaman kazanamayız ama kazanabiliriz de. Denemeden bilemeyiz.

Bu blogta yazdığım yazıları okuyup bir çok şeyin farkında olmak bile sizi onlarca erkeğin önüne geçirecektir bundan emin olabilirsiniz. Bir çoğunuzun 2 haftadan uzun bir süre konuştuğu kız olduğunu düşünüyorum.  Hatta bir çoğunuzun bu kız farklı diye düşündüğü bir kız olduğundan eminim. Şimdi arkadaşlar burada hepinize ödev veriyorum. 2 haftadan uzun konuştuğunuz bir kızla buluşun buluşma teklifi edin. Sanalda tanışın isterseniz önemli değil. Çoğu erkek sanalı küçümsese bile dışarıda yapabileceğinizden çok daha fazlasını yapabilme fırsatı sunduğu azımsanamayacak bir gerçek. Buluşma teklif ederken kızın müsait olduğu bir zamana denk getirmeye çalışın ve dışarıya çıktığınızda sanki doğaçlama çağırmışsınız gibi kızı davet edin. “Şu kafeye gidiyorum hadi sen de gelsene.” deyin. Hadi’nin öneminden bahsedeceğim bir ara. Yapabilirseniz böyle yapın yapamazsanız da normal bir şekilde buluşmaya davet edin. Kızla yakınlaşmaya çalışın kız yakınlaşmak istemeyip uzaklaşırsa o kızı eleyin. Çünkü hem zaman kaybı olacaktır hem de bir süre sonra o kıza bağlanacaksın.

Ödeve 2 haftadan uzun süre konuştuğu kız olan herkesin katılmasını istiyorum. %50 ihtimalle kızla aranızda bir şeyler yaşanır. %50 ihtimalle kızla tamamen muhabbetiniz bitebilir. Lakin yakınlaşmaya çalışmazsanız %100 kızı kaybetmişsiniz demektir. Siz istediğiniz kadar iyi olun. Kız bir süre sizi bekler. İstediği kadar yakınlaşma göstermezsen başkasından gördüğü ilgiye kanıp başka erkeklere gider. Bu kadar basit. Aranızda dikkatimi çeken birkaç kişi vardı. Onlardan özellikle rapor bekliyorum. Ödevi yapıp ister bana twitterden rapor sunabilirsiniz @GodlessAlpha isterseniz iletişim kısmından mail atabilirsiniz. Bana bu ödevden rapor sunan arkadaşlarla özel olarak ilgilenip en ufak sorunlarında bile yardımcı olacağımdan emin olabilirsiniz.

Bir başka yazıda görüşmek üzere raporlarınızı bekliyorum.

Godless Alpha
Godless Alpha

Soru ve sorunlarınızı mail üzerinden bize iletin. Biz de o konu hakkında yazı yazıp sorunuzu yanıtlayalım. [email protected]

View all posts

3 Comments

  1. Halil Halil

    Yazılarında sevdiğim kısım şu, bambaşka bir olaydan girip daha başka bir yerden çıkıyorsun. Seviyoruz seni, hep yaz derdini paylaş.

  2. PELİNSU PELİNSU

    Sıkı takipçinim yazılarını beğenerek okuyorum 😀

  3. Stand by Stand by

    Ne kadar süre bekler peki? İlk hamleyi yapmadık diyelim 2.de yapacak olduk kız ortamdan ayrıldı.3. de şansımızı kaybetmiş mi oluyoruz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir