Press "Enter" to skip to content

Tahmin Edilemez Olmak

Kadınların Hoşlandığı Erkek Olmak: Tahmin Edilemez Olmak

Kadınların Hoşlandığı Erkek Olmak serimize devam ediyorum. Bir önceki yazımda Yaşam Amacınız Olsun demiştim. Bunlar kural niteliğindedir. Olmazsa olmazlardandır. Bu yazımda ise sizlere Tahmin Edilemez Olmanın öneminden bahsedeceğim.

Kadınların hayatı sıkıcıdır, çünkü her defasında aynı şeyleri tekrar tekrar yaşarlar. Bu sıkıcı ve çekilmez hayatları  renklendirip, heyecanlı hale getirmek ise biz erkeklerin vazifesidir. Kadınlar hep aynı tarz olay yaşarlar, sürekli aynı yerlere giderler, aynı tarz adamlarla olurlar. Birlikte olduğu her erkek, diğerinin yaptığı şeylerin aynılarını yapar. Kızı kafeye,sinemaya götürürler, sürekli onu sevdiğini söyleyip kıskanıp, sinirlenerek kavga çıkartırlar. Hep aynı teraneler…Bir erkek ne kadar mükemmel olursa olsun, kız ne kadar onu severse sevsin, eğer kızın sıkıcı hayatına heyecan katamıyorsa o erkek, eninde sonunda biter. Kız daha heyecanlı bir kişiyi bulmak ister.

Bir erkeği sıkıcı yapan en önemli özelliklerden bir tanesi tahmin edilebilir olmasıdır. Bir erkeğin ne yapacağı ne söyleyeceği tahmin edilebilirse o erkekle zaman kaybetmenin bir anlamı zaten yoktur. Beyler Türkiye’deyiz ve kızlar her gün bir sürü erkekle muhatap oluyor ister istemez. Bir ev düşünün ve o eve giden yol hep aynı. Her gün aynı yoldan gidip geliyorsunuz. Artık ezberlediniz. Erkekler iyi bilip tanıdıkları şeylere daha çok ilgi duyarlar. Lakin kadınlarda durum böyle işlemiyor. Aynı şeyleri yapmaktan sıkılıyor ve ilgi duymuyorlar. Aynı erkeklerden sıkılıyor ve ilgi duymayıp farklılarını arıyorlar. Hatta bu uğurda kendilerine kötü davranan ruhsal bozukluğu olan erkekleri bile tercih edebiliyorlar. Sebebi tek düzelikten sıkılmalarından başka bir şey değil. Kızlar duygularıyla hareket eder. Sen aynı sıradan şeyleri yapar ve söylersen heyecan uyandırmak mümkün değil. Heyecan yoksa hatun da yok. Senin ne yapacağını ne söyleyeceğini başka erkekler sayesinde defalarca ve defalarca duydu ve gördü zaten. Sen o eve gidebilmenin farklı yolunu sunarsan o kızda heyecan uyandırırsın.

Farklı ve çekici bir erkeğin ne yapacağı tahmin edilemez olmalıdır. Kendi potansiyelini sınırlamayıp farklı olmalıdır. Farklı olup tahmin edilemez olmak çekicidir. Gizem ve tahmin edilemezlik ikisi de çekicidir. Kız korkar ama yine de vazgeçemez. Merak eder. Çünkü farklı bir şeyler vardır. Kıza paraşütle atlamış hissi uyandırmalısınız. Paraşütle atlamak için oldukça para gerekli lakin siz bu hissi kızda ücretsiz uyandırmalısınız. Korku,merak ve heyecan. Bunları sağlayabilirseniz kız size bağımlı olur. O duyguları sizden başkasının yaşatamayacağını bilir. Onda ne buluyorsun diye sorduklarında: Bilmiyorum onda beni çeken bir şey var çözemiyorum. Merak ediyorum içine çekiyor beni. Daha da kayboluyorum çözmeye çalıştıkça ama önemli değil onu yine de seviyorum. Bu tarz bir cevap verecektir.

Planın öneminden ara ara bahsediyorum yazılarımda. Tahmin edilemez olabilmek için plan yapmalısınız. Mümkünse her adımınızı planlamalısınız. Planlı hareket edeceksiniz fakat doğaçlama yaşıyormuş gibi yapacaksınız. O an aklınıza gelmiş gibi. Hadi şuraya gidelim. Hadi şunu yapalım. Hadi şundan yiyelim. Anahtar kelime hadi. Bu kelimeyi kullandığınızda plan yaptığınız belli olmadan planınızı gerçekleştirmiş oluyorsunuz. Hadi kelimesine kolay kolay itiraz edemez kızlar. Çünkü siz lider bir erkeksiniz. Sizde bir şey var ama çözemiyor. Gizemli ve tahmin edilemezsiniz. Bir sonraki hamlenin ne olduğunu merak ettiği için her dediğinizi onaylamak zorunda. Bunu bilinç dışı yaptığına emin olabilirsiniz. Kızı kafeye götürmeyin, sinemaya götürmeyin. Çünkü o kız kafeden çıkmıyor. Farklı şeyler deneyin. Yemek yapın, şarkı söyleyin, su savaşı yapın, parka gidin,  yüzmeye gidin.  Ne bileyim farklı olun işte. Kızda uyandırabildiğiniz duygu kadarsınız.

Geçenlerde Kötü Çocuk isminde bir filmden bahsetmiştim. Oğlanın tek olayının gizemli olması demiştim. Oğlan gizemliydi ve kıza korku ve heyecan yaşatıyordu. Kız oğlanın bir sonraki hamlesini merak ettiği için sürekli peşinden gidiyordu. Çünkü merak ediyordu. Tahmin edemiyordu. Eğer ne yapacağını tahmin etse peşinden gitmezdi. Merak etmezdi. Kızların merakını kamçılayın.

İlla gizemli olacaksınız demiyorum. Kızın sorularına çok uçuk cevaplar vermekte tahmin edilemezlik mesela. Kız yaşınızı sorduğunda 19 demek yerine. Bir kaç gün sonra 67 yaşıma gireceğim. Keşke daha fazla yaşlanmasam 67 tane mumu sığdırabilmek için daha büyük pastaya ihtiyacım var bu iş gittikçe daha pahalıya patlıyor. gibi saçma alakasız cevaplar verip kızın istediğini hemen elde etmesini engeller daha fazla merak etmesini sağlarsınız. Aklınıza gelen her şeyde bu tekniği uygulayabilirsiniz. Çok uzatmamak kaidesiyle tabi. Bu ne işe yarayacak demeyin. Deneyin.

Yenilmezler (avangers) filmini biliyorsunuzdur. Marvel’in yapımlarından. Filmde Marvel’in süper kahramanlarının çoğu yer alıyor. Captain America,İron Man,Hulk ve diğerleri. En yakışıklısı ve düzgün fiziği olan Captain America’yken en merak edilip sevilen karakter ise İron Man oluyor. Çünkü olaylara diğerleri aynı tepkiyi verip korkarken bu espri yapabilme cesaretini gösteriyor. En tehlikeli durumlarda bile soğuk kanlılığını koruyarak farklı olduğunu belli ediyor. Bu nedenle sonraki aşamada ne yapacağı oldukça merak ediliyor. Bana göre en alfa insanlardan bir tanesidir Robert Downey Jr. . Her filminde bunu anlayabiliyoruz.

Merak, tahmin edilemez olmak, gizem, heyecan ve korku.

Sıradan bir erkek olup her gün aynı şeyleri yaşayıp hayatına giren kızları kısa sürede bıktıracak mısın yoksa her yeni kıza farklı duygular yaşatıp hem onların hem kendi hayatına renk mi katacaksın? Seçim senin.

 

Godless Alpha
Godless Alpha

Soru ve sorunlarınızı mail üzerinden bize iletin. Biz de o konu hakkında yazı yazıp sorunuzu yanıtlayalım. [email protected]

View all posts

5 Comments

 1. BAYRAM GÜRBÜZ BAYRAM GÜRBÜZ

  takipteyim 🙂

 2. Emre Emre

  67 yaşındayım diyince boş yapmış oluruz bu iticilik değil mi?

  • GODLESS ALPHA GODLESS ALPHA

   Yaşın 18 diyelim. 18 yaşındayım demek çekici mi? Boş yapmak düşüncesiyle bakmamak gerek olaya. Yaratıcı zeka, hazır cevap, farklılık olarak bakabiliriz. 18 yaşındayım demekten daha etkili olacağından eminim. Oradan muhabbeti de devam ettirebilme şansın var, doğaçlama olarak.
   – Kaç yaşındasın?
   + 67 yaşındayım hiç göstermiyorum değil mi? Genelde 18 gibi durduğumu söylerler.

   – Kaç yaşındasın?
   + 18 yaşındayım.

   Bu olaya mantık dahilinde bakmakla alakalı. Bazı makalelerimde duygusal zekanın ve duygusal olmanın öneminden bahsetmiştim. Kadınların mantıklarıyla değil duygularıyla hareket ettiğini söylemiştim. Ayrıca tecrübe ederek en doğru sonuca kendin varabilirsin. 67’ye takılmayalım 🙂 Son olarak diğer erkekler sadece yaşını söyleyerek 18 yaşındayım diyor. Senin onlardan farkın ne?

   • Emre Emre

    17 yaşında olmam xd

   • Emre Emre

    Bu arada yazılarını çok beğeniyorum adamsın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir