Press "Enter" to skip to content

Türkiye’de Pick Up Artist Olmak

Pick up Artist Türkiye

Selam beyler. Bu başlığı atıp atmama konusunda kararsızım çünkü bu başlığı gören muhtemelen okumayacaktır. Okuyanlar da ön yargıyla okuyacaklar. Her neyse. Ben bu yola çıkarken herkesin beni destekleyeceğini düşünerek çıkmadım zaten. Herkese olduğu gibi destek olanlar gibi köstek olanlar da olacaktır. Düşmanlık beslemek yerine kazanmaya çalışacağım efendi efendi.

Ön yargıyla okuyacaklar dedim çünkü Türkiye’de Pick up Artist akımına karşı aşırı bir düşmanlık var. Alfa-Betacısı, Kırmızı Hapçısı, MGTOW’cusu, NoFapçısı envaiçeşit akım var. Benim amacım her akımdan işe yarar görüşleri benimseyip hiçbirine tamamen bağlı kalmamak. Aslında bütün bu akımların hepsi hatta buna Pick Up Artist‘çiler de dahil, gelişmek istiyorlar. Hepsinin asıl amacı gelişmek olmasına rağmen belirli kavramlara takılı kalmayı tercih ediyorlar. En nefret ettiğim insan tipi bir görüşe körü körüne bağlı olup diğer görüşleri hor gören insanlardır. Sende onlardan biriysen evet senden de nefret ediyorum. Böyle yazdım ya amk betası, bak bak mavi hapçıya bak, 31. p*zevenk, loser gibi ithamlarda bulunanlar olacaktır. Diyorum ya envaiçeşit var her birinde ezik olarak gördüğü erkeklere verdiği isimler farklı.

Defalarca ve defalarca bu tip ithamlara maruz kaldım gerek blogda, gerek başka forumda, gerekse sosyal medya da. Adamlar konunun içeriğine bakmadan sadece başlıklara odaklanarak eleştiri yapıyorlar. Benim sürekli okuyucularımdan veya arada bir göz atan okuyucularımdansanız başlıklarla konuların pek alakası olmadığını görebilirsiniz. Bugün rastgele diğer blogları dolaşırken tesadüf eseri bir yazıda Alfaloji ismi geçmiş. Yazıyı merak edip okudum. Sizlerden birileri adamın bloguna yorum yapmış galiba bu paylaşımlar Alfaloji’de daha önce yapıldı gibisinden. Adam da yazısında burayı eleştirmiş: “O siteyi ilk defa duydum. Baktım içerik olarak da, kız nasıl tavlanır diye başlık var amk”

Kız nasıl tavlanır başlıklı yazımı hatırlayan vardır ama olmayanlar için o başlıktan bir görsel bırakıyorum buraya. Komple yazıyı merak edenler Kız Tavlama Taktikleri isimli yazıya göz atsın. Ben kız tavlama taktikleri neden işe yaramaz onu anlatmışım ama Google sıralamalarında üst sıraya çıkabilmek amacıyla Kız Tavlama Taktikleri Nelerdir yazmışım başlığa. Adam da beni bu başlığa bakarak kız tavlama taktikleri adında başlık açmış amk diye eleştirmeye çalışmış.

Kız Tavlama Taktikleri Nelerdir?

Bu mecrayı eleştirmeye çalışanların en büyük hatasıdır bu aslında. Konunun içeriğini okumadan başlığa bakıp eleştirirler. Eleştirmeye çalışırken rezil duruma düşerler halbuki haberleri yok. Bugün bir forumda blogdan bir yazıyı paylaştım ve kız tavlama taktikleri falan paylaşıyorsun, kullanıcı adın Godless Alpha ama en büyük beta sensin diye bir eleştiri aldım. Tam cevap yazacaktım ki banlanmışım. 🙂

Neyse beyler bu meseleyi es geçelim diyeceğim ama mesele bu aslında. Yersiz eleştiri yapıyorsunuz. Okuyup adam akıllı yapılan eleştirileri zaten değerlendiriyorum. Eski yazılarımla yenilerinin arasında dağlar kadar fark var bunu görebiliyorsunuz zaten. Ben bu sefer bana yapılan eleştirilere yanıt vermiyorum. Ben bu sefer genel olarak erkeklere yapılan eleştiriye yanıt veriyorum. O eleştiriyi hepiniz çok iyi biliyorsunuz aslında: Her şeyi kızlar için yapmak. Normal olan bu tabi sonuçta bir erkek başka bir erkek için neden böyle şeylere kalkışsın? Yani normal olan erkeğin karşı cinsle etkileşimde bulunması. Tabi bunun tersini savunuyorsanız gayseniz saygı duyarım ama ilgi duymam.

Aslında haklı bir eleştiri gibi dursa da tamamen içi boş bir eleştiri. Bu eleştiriye cevabı kendi adıma vermiyorum genel olarak veriyorum. Öncelikle her şeyi kızlar için yapmak yanlış gibi görünen bir eylem. Yani haklılık payınız var gibi duruyor ama objektif bir biçimde bakıldığında tamamen boş ve yersiz eleştiri yaptığınız ortaya çıkıyor. Nasıl mı? Şöyle anlatayım. Bu yola koyulduğumuzda hemen hemen hepimiz kızlar tarafından yaralandık. Kendini gelişmeye adayan erkeklerin %95’i kendini gelişime adamadan önce berbat bir haldeydi. Bir kız tarafından kalbi kırılmıştı ve kendini boşlukta hissediyordu. Sonrasında googleye kız tavlama taktikleri yazıp çeşitli mecraları keşfetti. Kimi kırmızı hapı, kimi mgtowu, kimi pick up artisti, kimisi nofapı, kimisi de alfa beta muhabbetlerini keşfetti.

Türkiye’de Pick up Artist Olmak

İsimler her ne kadar farklı olsa da olayın çıkış noktası çoğunlukta aynı. Bu gerçeği öncelikle kabullenmelisiniz. İkinci bir gerçek var ki aslında bütün bu akımlar gelişimi amaçlıyor. Her birinde farklı robot modellerine dönüşmüyorsun. Hepsinde kendi potansiyelin kadar gelişiyorsun ne eksik ne fazla. İsimlerinin farklı olmasının bir önemi yok temel olarak aynı şeyi hedefliyor o da gelişmek. Bunu da kabullendiğinizi farz ederek devam ediyorum. Hepinizin amacı gelişmekse neden farklı görüşlere saygı duymuyorsunuz?

Zordur Türkiye’de Pick up Artist olmak. Toplumdaki insanların bakışları altında konuşursun. Zaman zaman reddedilirsin hatta çoğu zaman. İlk zamanlarda koyar reddedilmek sonradan bağışıklık kazanırsın reddedilmelere ve hiçbir şey olmamış gibi yoluna devam edersin. Etrafta çekemeyen bir ton insan olur. Unutmayın pick up artistler ömür boyu sokakta kız tavlamaya çalışmaz, sadece kavrayana kadar yaparlar. Ayrıca Oyun’u öğrenmek sadece sokakta kız tavlama amacıyla değil hayatın kadınlarla olan her evresinde işe yarar. Mesela ben Oyun’u öğrendiğimden bu yana ilişkilerimde daha mutluyum. Nerede nasıl davranmam gerektiğini biliyorum aynı oranda karşı tarafta mutlu oluyor bunun sonucunda. Aslında Oyun herkes için gerekli. Amacımız kadınlara düşmanlık veya kadınlara kölelik değil, onları tanımak. Bu konuda da oldukça iyidir pick up artistler 🙂

Pick up Artist‘ler boş insanlardır her şeyi kadınlar için yapıyorlar. Pick up Artistler de diğer akımlar gibi kendisini gelişime adamış erkeklerdir. Eğer siz farklı düşüncelere saygı duymayı bilmiyorsanız kendinizi hangi seviyede görüyorsanız görün eksilerdesinizdir. Önce farklı fikirlere saygı duymayı öğrenmeniz gerekiyor ilerleme kaydedebilmek istiyorsanız. Çünkü farklı fikirlere saygı duyarsanız o fikirlerin doğru yanlarını alır yanlış yanlarını almazsınız. Farklı fikirlere saygı duyarsanız kendi fikirlerinizin yanlış yanlarını görebilirsiniz, körü körüne bağlanmazsınız. Şu an bir çoğunuz körü körüne bir fikre bağlısınız ve diğer görüşler size göre tamamen yanlış. Farklı görüşlerdeki insanlar için de sizin görüşünüz tamamen yanlış. Tamamen yanlış olmadığını sizde onlarda çok iyi biliyor ama göremiyorlar, göremiyorsunuz.

En çok eleştiri alan akım veya görüş her neyse işte istisnasız Pick up Artist’lerdir. Eleştirildikleri nokta ise her şeyi kızlar için yapmalarıdır. Evet doğru ama odaklanamadığınız bir nokta var. Her şeyi kızlar için de olsa yapıyorlar. Adam eskiden toplumdan dışlanmış ve kızlar tarafından feci şekilde reddedilmiş. Sonrasında Oyun – The Game ile tanışıp Pick up Artist’e merak salmış. Onlar yapıyorsa bende yaparım ve kadınlarla aramı düzeltirim demiş. Eksiklerini tespit edip bunları düzeltmeye koyulmuş.

Sonrasında eski biçimsiz saçlarına bakım yaptırmış ve güzel bir saç traşı olmuş. Kendisine yakışmayan, bol, yırtık, eskimiş bütün kıyafetlerinden kurtulup kendisine yeni kıyafetler alarak güzel bir tarz yaratmış. 18 yıldır ayırmadığı kaşlarını ayırmış, yakışmayan sakallarını kesmiş, yüzüne maskesini bakımını yapmış, gereksiz kıllarından arınmış. Parfümsüz olmaz demiş ve kendisine kaliteli bir parfüm seçmiş. Eskiden haftada 1 banyo yapıyormuş şimdi 2-3 gün aralıklarla banyo yapmaya başlamış. Dişlerine fırça değmemişken her gün dişlerini fırçalar olmuş. Genel kültür edinmek için kitaplar okumuş, filmler-belgeseller izlemiş. Kendi ruh halini baltalayacak olumsuz her şeyden uzaklaşmış. Eğlenceli müzikler dinlemeye başlamış. Kasıntı olmamak için espri kabiliyeti edinmiş, gülümsemeyi hayatına sokmuş. Arkadaşlarıyla daha fazla vakit geçirmeye başlamış özgüven toplamış. Diksiyonuna, beden diline ağırlık vermiş. Bunca şey yaptık madem sporsuz olmaz demiş ve spor yapmaya başlamış.

PUA Türkiye

Bütün bunlara ek olarak kadınlar konusunda her yerden bilgi toplamış, başkalarının tecrübelerini dinlemiş. Bu kadar şey öğrendik madem bakalım doğru mu yanlış mı öğrendik diye uygulamaya koyulmuş. Bütün bunları yapmış bir adama kalkıp her şeyi kadınlar için yapıyor diyorsun. Eyvallah kadınlar için yapıyor ama yapıyor sonuç olarak. Bu yaptıklarının hiçbiri kadınlara fayda sağlamayacak. Bu yaptıklarının tamamı kadınlarla arasının iyi olmasını sağlayacak. Hatta sadece kadınlarla değil böyle bir erkekle sadece kadınlar samimiyet kurmak istemez. Böyle bir erkeği her ortamda ararız.

Yani sonuç olarak kadınlar için çıktığı yolda kendisini geliştirmiş ve kadınlar için bile olsa bir çok şeyi uygulamış. Bu durumda tamamen haksız duruma düşüyorsunuz. Yani her şeyi kadınlar için yapan adam kendisini kadınlar vesilesiyle geliştiriyor. Sen ise onu eleştiriyorsun. Haklı eleştirilere her zaman açığız demiştim. Ha şöyle eleştirirseniz anlarım: “Yatıp kalkıp kadınları düşünüyorlar. Hayatta başka şey yokmuş gibi sadece kadınlarla ilgileniyorlar.” Böyle bir eleştiri ile gelmiş olsaydınız hepiniz haklıydınız ama böyle bir eleştiri ile kimse gelmedi. Çünkü siz kimi nasıl eleştireceğinizi bilmiyorsunuz.

Yatıp kalkıp kadınları düşünme konusunda kesinlikle bende karşıyım. Hatta en çok karşı olanlardan bir tanesiyimdir. Bu konuyu bende desteklemiyorum. Fakat kabul buyurursunuz ki  sadece pick up artistler değil hayatın her alanında aşırıya kaçılan olaylar yanlış. Yani kadınlara aşırı düşkünlük yanlış ki bununla ilgili yazı yazmıştım önceden. Anlayacağınız desteklemiyorum fakat bir istisnai durum daha var. Türkiye’de çok fanatik pick up artist olmak zaten mümkün değil. Gerek toplum yapısı gerek psikolojik olarak gerekse uygun fırsatlar olmadığı için erkekler her zaman sokaklara inip kız tavlamaya çalışmaz. Hatta pick up artistler kız tavlamaya çalışmaz. Tamam ilk etaptaki amaçları kız tavlamaktır fakat sonrasında tamamen eğlencesine bakarlar. Amaçları eğlenmektir. Siz nasılsa erkek arkadaşlarınızla zaman geçirirken eğleniyorsanız onlar da aynı şekilde kızların yanında zaman geçirirken eğleniyorlar. Eleştiremeyiz herkesin kendi tercihi sonuçta.

Türkiye PUA

Hadi gene iyisiniz bu sayede doğru eleştiri nasıl yapılır onu da öğrenmiş oldunuz. Artık yersiz eleştiri yapmayacağınızı farz ediyorum. Olumlu eleştirilerinize tamamen açığım. Aşağıdaki vasıfsız eleman gibi 1400 kelimelik makaleden hemde yazdığıma odaklanıp oradan eleştirmeye çalışmayın komik duruma düşersiniz. Ben 1400 kelimelik bir yazıda sadece bir hata yapmışım. Arkadaş 11 kelimelik cümlenin yarısından çoğunu yanlış yazmış. Aklı sıra beni eleştirmeye çalışmış. O arkadaşa buradan teşekkür ediyorum. Gerçekten hem de nasıl yazılır bilmiyordum öğrenmiş oldum. Umarım kendisi de kurduğu cümledeki hemen hemen her kelimenin yanlış olduğu gerçeğine varabilir.Hem de nasıl yazılır?

Son olarak beyler. Birini eleştirmek istiyorsanız ondan daha fazlasını verdiğinize emin olun. Siyasilerden örnek verelim. Bana göre bir siyasi diğer siyasiyi eleştirmek istiyorsa ondan daha fazlasını yapabilmeli. Eğer daha fazlasını yapabiliyorsa o eleştiri haklı bir eleştiridir. Ha yok eleştiren kişinin hiçbir faydası yok sadece yersiz eleştiri yapıyorsa o eleştiri ciddiye alınamaz, kıskançlıktır. Yani demek istediğim bu platformu eleştirecekseniz bu platformdan daha iyi bir platformu sunabilmelisiniz. Eğer yapamıyorsanız bu sönük ve yersiz bir eleştiridir. Ciddiye almaya değmez. Umarım pick up artistler hakkındaki ön yargınızı kırabilmişimdir. Bunca yazıdan sonra hala ön yargı devam ediyorsa ciddi ciddi alıp veremediğiniz var demektir. Kendinizi sorguya çekin bakalım bu düşmanlığın altında yatan sebep nedir diye.

Bir sonraki yazı da görüşmek üzere. Bu arada hiçbir akıma körü körüne bağlı kalmadan her akımdan gereği kadar yararlanan Alfaloji Forum’a hepiniz davetlisiniz. alfaloji.net

Godless Alpha
Godless Alpha

Soru ve sorunlarınızı mail üzerinden bize iletin. Biz de o konu hakkında yazı yazıp sorunuzu yanıtlayalım. [email protected]

View all posts

2 Comments

  1. Eline sağlık kardeşim sonuna kadar okudum.farklı fikirleri anlayıp kavrayıp işimize yarayani almak bana göre doğru ayrıca kendi fikirlerimizde yanlış olan yerleri fark etmemizi de sağlar sayende bugün birşey öğrendim Sağol.

  2. Sikişken Alpha Sikişken Alpha

    Ya ben pick up yapıyorum kaşarlar reddediyor sen bu özgüvenle fazla yaşamazsın falan diyor ulan getir abini babanı sikeyim sen neyine güveniyorsun kaltak, sonra bende bugün canım kaşar çekti ama sen fazla ekşisin deyip ayrılıyorum amk neyse birgün pick up yapıyordum yoldan geçen duyarlı insan bırak kızı lan tacizci diyor ama kız hoşnut muhabbet kuracağım tam maydanoz oluyor amk dedim sgit asabımı bozma hayvan herif, bana atarlandı orada kafa attım yere düştü kalkamadı falan beyler size tavsiyem küfür etmeyin kızlar sevmez.. bi samimiyet kurduktan sonra annelerine sövebilirsiniz, küfürüde fazla kaçırmayın derim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir