Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

1 Kız 4 Erkeklik bir gruba set açmak

Toplamda 3 farklı Mola durağı geçmekte.
1.Mola durağı grubu gözlemem
2.Mola durağı gruba yaklaşmam
3.Mola durağı kıza yaklaşmam
Tatilden dolayı otobüsüme binip memlekete doğru istemsiz bir şekilde gecenin saat 1 inde yola koyuldum. Zaten gece vakti Karadeniz in soğuğunda 1 saat beklediğim için otobüse biner binmez uyuya kalmışım.
1.Mola durağı.
En son gözlerimi açtığımda güneş yüzüme vuruyordu. Mola vermiştik. Rüzgar dinmiş, hava ısınmıştı. Kendime geldikten sonra otobüsten inip bir sigara yaktım. O sırada bir set açmayı açıkçası pek düşünmüyordum. Etrafıma bakındığımda zaten istesem bile set açmaya değer pek birinin olmadığını fark ettim. Kızların arasında en güzeli 10/6 ı geçmezdi. Aradan 5 dakika civarı geçtikten sonra 3 erkek ve 1 kızdan ibaret bir grup gördüm. Kız pek güzel sayılmazdı 10/5 kimilerine göreyse 10/4 bile ola bilirdi. Şişman ve obez değildi. Sadece basit ve klasik kız tipiydi işte. Çocukların hepsi kızla biraz mesafeli konuşuyordu ve aralarına sürekli olarak mesafe koyma zorunluluğu hissediyordu. Pek uzun süredir arkadaş olmadıklarını tahmin ettim. Ardından 1 kişi daha bunlara katıldı. Oda aynı şekilde belli bir mesafeden konuşuyordu. O sırada kendi kendime Acaba? dedim. Sonuçta sahildeki bir kıza gidip Açılmak kolaydı, meydan okuyucu bir tarafı yoktu. Ortada pek risk faktörü ya da hesaplanması gereken ekstra dış etkenler yoktu. Ezber açılışlardan birisini yapar, tepkisine göre 2. 3. 4. Cümlelerini söylersin işin sonunda ya kız seni reddeder ya da numarasını verirdi. Ya 12 saatlik bir otobüs yolculuğunda 3 Mola içinde 1 Kız 4 Erkeklik bir gruba set açmak? İşte bu benim için bir meydan okumaydı. 1. Mola durağında bir köşeye geçip sigaramı yakıp onları izledim. Eğer yaklaşacaksam az da olsa onları tanımam lazımdı. Çocuklardan birisi (G1) sürekli herkesle samimi bir şekilde gülüp eğleniyor espriler yapıyordu, mola durağında ki köpekle bile kendi köpeğiymiş gibi sevip gülerek oynuyordu. Gruba yaklaşmamın en kolay yolu o gibi görünüyordu. Bir tanesiyse nispeten biraz daha soğuk ve sessizdi. (G2) Grubun lideri o gibi duruyordu. Sorun ola bilirdi. Diğer ikisi (G3)(G4) ne aşırı samimi ne de aşırı soğuk gibi geldiler. Kızsa ne çok konuşuyor ne de çok susuyordu. Fakat beden dilinden biraz içine kapanık birisi olduğunu düşündüm. Tekrardan otobüse binip yola koyulduk. Bu süre içinde çocuklar sürekli olarak kızla konuşuyor, onun olduğu yere yakın olmaya çalışıyor gibiydiler. Yeni tanışmıştılar galiba.
2.Mola durağı.
Otobüsten indik. İşe koyulma zamanıydı, Yavaşça gruba doğru yaklaştım, elime bir sigara alıp samimi olan çocuğa doğru gittim. Samimiyetine güvenerek direkt fiziksel temas uygulayıp koluna dokundum.
-Selam kanka çakmağın var mı acaba?
+Ben de yok ama G3 te olması lazım.
Gülümseyerek G3 e doğru baktım. Çakmağı uzattı.
Sigaramı yakıp konuşmaya başladım. Konuşurken önce samimi olanla bir diyaloğa girdim. Sonrasındaysa bütün grupla konuşmaya başladım. Genelde çocuklarla konuşuyor, kızın olduğu tarafa bakmıyordum bile. Gruptakilerin isimlerini bile sormamıştım. Buna rağmen bir birimize baya ısınmıştık. Meğer bunlar da otobüsü beklerken tanışmışlar. Bu güzeldi, hepsi yeni tanışmıştı ve aralarında ciddi bir bağ yoktu. Çocukların ikisi kızı terminalde kaldığı günden diğer çocuklarsa otobüse bindiğinden beridir tanıyormuş. Hangi bölümde okudukları, gıcık öğretmenler çıkan yeni saçma sistemlerle ilgili konuştuk. Sınavlardan yeni çıkmış ve acısı daha bitmemiş öğrenciler duruyordu karşımda. Şikayetlerini tahmin etmek çok da zor değildi. İnsanların nelerden şikayet ettiğini bulur ve siz de bundan şikayet ederseniz bu sizi yaklaştırır. Homosapiensten bize kalan "Düşmanımın düşmanı dostumdur" güdüsünün bir kalıntısı olduğunu düşünüyorum. Bir yerden sonraysa şikayetlerden çıkıp arzu istek ve motivasyonlarından bahs etmelerini sağladım. O sırada aklımın bir ucunda hiç 4 erkeğe set açacağımı düşünmezdim diyordum. Resmen kızların benden hoşlanmaları için kullandığım teknikleri şu an 4 erkek için kullanıyordum. Kestaneyi çizdirmeyiz İnşallah diye düşünmeye başlamadım değil. Konuşurken memleketleri, özledikleri şeyler hakkında konuşuyorduk. Bu sırada güzel duyguları bir kaç hareket ve mimikle bağdaştırdım. Artık grubun içindeydim. Fakat bu sefer kıtlık oluşturmam gerektiğini düşündüm. Otobüse tekrar bindiğimizde çocuklar yine yol boyu kızla konuşup kendileri hakkında bilip bilmedikleri ne varsa anlatıyorlardı. bense kulaklıkları takıp müzik açıp bir sonra ki durağa kadar pek konuşmadım. Bİr kaç kez yanıma geldiklerinde kulaklıkları çıkarıp 5-10 dakika muhabbet edip muhabbeti kısa kesip tekrar kulaklıkları taktım.
3.Mola durağı
Otobüsten indik. Bagajların açılmasını beklerken artık kızla da konuşmaya başlamıştım. Style ın kıskanç kız arkadaş açılışını yaptım. Konuyla ilgili bir kaç espri de yapınca kızın baya ilgisini çekmişti. Çocuklar içinse basit kız muhabbetlerinden birisiydi. Çocuklar için ortada bir tehlike yoktu, grupta dememe gerek kalmadan çocuklardan birisi bir yerlere oturup bir şeyler içmeyi teklif etti. Eşyalarını indirdikten sonra benim eşyalarımı indirmem biraz zaman aldı, bu sürede çocuklar biraz uzaklaşmıştı fakat kız hala yanımda durmuş beni bekleyip benimle konuşuyordu. Onlar önde bizi beklerken kızla okuduğu bölümle ilgili konuşuyordum. Ama öylesine sormak yerine, neden okuduğunu başka bir şansı olsaydı başka bir bölüm seçip seçmeyeceğini, gelecekte neler yapmak istediğini ve bunları yapıp yapamayacağı hakkında ne düşündüğünü sormuştum. Açıkçası kızı güzel bulmamama rağmen verdiği cevaplar bende ona karşı bir ilgi uyandırmıştı. Etrafta derme çatma bir kafe dışında pek bir şey yoktu. Oraya geçtiğimizdeyse kart destesiyle bir kaç ufak gösteri yaptım. Gruptakileri hazır eğlendirmişken, önce çocuklardan birisinin numarasını istedim. Ardından bana yakın bir şehirde okuyan başka birisinin. Şansızlıktan o bana instagramını verdi. Sonrasındaysa kıza döndüm,
-Sende ne var ne yok?
+(Hafif gülümseyerek) Derken?
-Arkadaşlarınla dumanla haberleşmiyorsun herhalde? İnstagram ve ya Whatsapp ın var mı? belki bi ara samsuna uğrarsın.
+(Biraz güldükten sonra) İnstagram var
İnstagrama girip telefonu verdim. İsmini yazdı. İsmini yazarken G2 nin bakışlarında yanlış bir şeyler hissettim sanki. Her an bir şey diyecek gibiydi. Bekledim ama ortada söyleye billeceği bir şey yoktu. Yani sonuçta sadece kızın instagramını almamıştım ya da ona yavşamamıştım. Gruptaki herkesi çok samimi bulup onlarla irtibatımı kaybetmek istemiyordum hepsi bu. En azından... Onlar için...

Kanka iyi gözlem yapmışsın ve güzel sonuç gelmiş.Analizi yapıp onlara yaklaşmış sonra da nabza göre şerbet vermişsin.4 erkeğin arasına girip de kızla konuşman daha da tecrübe katar insana.
.Ek olarak da şeyi sormak istiyorum.Kart desteleriyle ne numarası yapıyorsun?Biraz bilgi verir misin?Ben de o konulara sarmayı düşünüyorum da .

Kanka iyi gözlem yapmışsın ve güzel sonuç gelmiş.Analizi yapıp onlara yaklaşmış sonra da nabza göre şerbet vermişsin.4 erkeğin arasına girip de kızla konuşman daha da tecrübe katar insana.
.Ek olarak da şeyi sormak istiyorum.Kart desteleriyle ne numarası yapıyorsun?Biraz bilgi verir misin?Ben de o konulara sarmayı düşünüyorum da .
Öyle aşırı zor numaralar değil ya, sadece biraz el çabukluğuyla yapa bileceğin klasik şeyler. Örnek olarak : Seçilen kartı bulma, kartın resim mi yoksa sayı mı olduğunu anlama, karşı tarafa senin istediğin kartı buldurma ve b. gibi 3-4 günde öğrene bileceğin küçük numaralar

Nereden öğrenebilirim bunları?

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8