Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

#1 NEDEN FAKİRİZ? ZENGİNLERİN FARKI NE?

Yarın işlerim var, bugün paylaşıyorum.
Bu serinin önemli kısmı burası. Bu konuyu düşünmeyen, farkındalık yaratmayan ne iş yaparsa yapsın asla finansal özgürlüğe sahip olamaz.

Fakirliğin doğuştan gelen, aile ile desteklenen psikolojik tarafı;

Din insanları kontrol etmeye ve şükretmeye mahkum etmiş bir inançtır. Bizim gibi dinini aklının önüne koyan insanların çoğunlukta olduğu toplumlarda 9 parmağın varsa , 8 olan da var deyip şükretmeni isterler , zorlu bir yaşamın varsa ; daha zoru var diyerek şükretmeni isterler. Sürekli bir şükretme çabası gayreti. Nedir bu arkadaş? Üretmekten aciz , sırf tüketime dayalı , sorgulamaktan ve eleştirmekten uzak bir toplum. Patronların kesesini parayla doldurduğu , işçinin emekçinin açlık sınırında yaşadığı bir toplum. Ama neymiş , sokakta yatan da varmış , halimize şükretmeliymişiz.

Burada İslam'a suç yüklemiyoruz sadece işin psikolojik tarafına odaklanın. Aileden öğrenmiyoruz para kazanmayı, Din den öğrenmiyoruz, Okuldan öğrenmiyoruz.
İşte bu yüzden zengin olamıyoruz, fakirleşmeye devam ediyoruz. Eğer SGK lı bir işte emekli olana kadar çalışacaksan, geçmiş olsun yaşayan bir ölüsün sen.
60 yaşına kadar çalışıp sonra emekli olup 2-3k maaş alıyorsun. YANİ HİÇ BİR DEĞERİN YOK.
Bu yüzden Finansal özgürlük konusu çok önemli. Kendine çalışacaksın, kendi gelir modelini oluşturacaksın, maaşlı bir işte çalışmayacaksın.

Fakirliğin Sosyal Tarafları;

Neden? ; Örnek olarak mühendissin 5k maaş alıyorsun, bir yılda en fazla ne kadar zam alabilirsin ? Nah alırsın.
5-6 yıl tecrübe kazan sonra maaşın 6-7k olur.
Maaşlı sistem köleliktir ama kendi işini yaparsan. Kazanacağın paranın bir sınırı yok bu yıl 100k kazanıyorken, 5 yıl sonra yıllık 1 milyon kazanma seviyesine gelebilirsin.
Her şey sana bağlı.

Köşedeki dönerci aylık 10bin TL kazanıyor.
Sende YKS de sıralama yapıp mühendis, doktor olup okulunu bitirene kadar 10 yıl yaşlanıp, 5bin TL maaşın hayalini kuruyorsun.
ÇÜNKÜ SİSTEM SİZİ BUNA MECBUR BIRAKTI.

Oturun ve analiz edin, sorgulayın daha iyi anlayacaksınız. Bu düzenin ne kadar boktan olduğunu.
Dolar olmuş 9,20 TL herkes ağlıyor, parası değer kaybediyor, zamlar geliyor. Ben gülüyorum, neden mi? Dolar kazanıyorum da ondan.
Param ne olursa olsun değer kaybetmemiş oluyor.

Yeni Dünya Düzeni;

Dünya artık dijital, eğer sen halen fiziksel bir işte çalışıyorsan geçmiş olsun. DÜNYA BEYİNLERİN ÇALIŞMA MODELİNE SAHİP ARTIK. Robotlaşma hızla geliyor, herkes işini kaybedecek, dijitaller hariç.
Youtuber bile olsanız çok ciddi paralar kazabilirsiniz, internette herşeyden para kazanabilirsiniz. Tiktokçu ol mühendisten bile fazla kazanırsın.
Ama bunlar saygın olmayan işler bence tiktok vs. Biz ciddi ve anlamlı işler yapmalıyız. Yatırım yapmalıyız. Finansla ilgilenmeliyiz.
Para parayı yöneterek kazanılır.

Aylık 5 bin TL kazanan biri bunun en az 2 bin TL kısmını yatırım için kullanmalıdır. Gelir-Gider akışını bilmeli takip etmelidir. Bu yatırım konusuna daha detaylı değineceğiz.

#2 Para Nasıl Yönetilir? Yatırım ve İş Modelleri Neler?

- iş yoğunluğumdan dolayı seri ertelendi, haftalar belki de aylarca...

Not; Kriptoya kumar diyen, Araştırmayan işin sistemsel tarafını bilmeyen, Global tarafını bilmeyen, hayatında hiç dijitalden para kazanmamış,
Sadece kulaktan dolma bilgilerle konuşan GERZEKLER yorum yapmasın. GERZEKLER tarafından yapılan yorumlara tahammül edemiyorum, daha önce bu sebeple forumdan ayrılmıştım, tekrar ayrılırım bu konuya gelecek yorumlar yol haritasını belirleyecek. Bu yazı hayatını değiştirmek,
Dijital Ekonomiyi tanımak isteyen kişiler için yazılmıştır.

Bilmediğin bir işe yatırım yapmak KUMARDIR, İDDDAA KUPON OYNAYAMA DEVAM EDEBİLİRSİNİZ.

Son düzenleme:
Böyle devam et çok iyi bilgiler veriyorsun. 18 yaşında oldugumda bende bu işlere adım atmak istiyorum(kripto, hisse vs).

Öğrenecek çok şeyimiz var gibi. Senden ricam franchising, hisse, döviz ve altın yatırımlarını daha detaylı anlatman şimdiden teşekkür ederim :)

Bu seriye devam edersen çok güzel bir iş yapmış olursun kardeşim.

Ego mastürbasyonu yapan içi boş ergenden medet ummamak gerekir.
Zamanında senin yazılarından etkilenmiş biri olarak bu hitap şeklin bana çok manasız geldi.
Önceden forumla bu kadar içli dışlı olmazdın artık bolca vaktin var galiba?
Egomu tatmin etmek için %90 ı kız tavlama ile kafayı bozmuş tiplerin olduğu yerde mi ses çıkarırım sence?
Veya 31 hastalığı ile uğraşan. Günde 5 saat uyuyorum ben, 7/24 ekran karşısındayım günde 10-15 arası işlem açıyorum.
İşte bu sığ kafa yapınız yüzünden bu kadar ön yargılısınız. Sen hiç 1 dakikada 10 bin TL kazandın mı?
Benim tatmin etmem gereken bir egom yok, başarmam gereken bir vizyonum var. Bunun içinde hayvan gibi çalışıyorum.
2-3 tane seviyesize kendimi beğendirecem diye zamanımı ayırıp saatlerce uğraşıp bilgi sunmamaya karar verdim.
Çok isteyen araştırır, dener, öğrenir. Bana kimse öğretmedi.
"Ego mastürbasyonu yapan içi boş ergen" bu cümlede ki sperm hücrelerim kadar dahi olamazsın.

Zamanında senin yazılarından etkilenmiş biri olarak bu hitap şeklin bana çok manasız geldi.
Egomu tatmin etmek için %90 ı kız tavlama ile kafayı bozmuş tiplerin olduğu yerde mi ses çıkarırım sence?
Veya 31 hastalığı ile uğraşan. Günde 5 saat uyuyorum ben, 7/24 ekran karşısındayım günde 10-15 arası işlem açıyorum.
İşte bu sığ kafa yapınız yüzünden bu kadar ön yargılısınız. Sen hiç 1 dakikada 10 bin TL kazandın mı?
Benim tatmin etmem gereken bir egom yok, başarmam gereken bir vizyonum var. Bunun içinde hayvan gibi çalışıyorum.
2-3 tane seviyesize kendimi beğendirecem diye zamanımı ayırıp saatlerce uğraşıp bilgi sunmamaya karar verdim.
"Ego mastürbasyonu yapan içi boş ergen" bu cümlede ki sperm hücrelerim kadar dahi olamazsın.
Youtube kanalın var mı?

Youtube kanalın var mı?
Şimdilik yok. Hayatımı düzene soktuğumda olacak. Belli bir sermaye hedefim var. Tamamlandıktan sonra kendimi biraz rahat ettireceğim.
İnsanlara bütün bildiklerimi ücretsiz şekilde sunacağım.
İletişime geçmek istersen özelden yaz, twitter veya telegram verebilirim.

Bu hitap şeklimi kazanmayı sen sağladın. Birincisi söz veripte sözünü tutmayan insanlardan nefret ederim. Bana mantıklı bir sebep sunsan eyvallah ama tutupta bilgimi sunmamaya karar verdim diyipte olayın içinden sıyrılamazsın. Bu ego tatminine girip ne kadar etkileşim alacağını ölçme testidir. Sen hiç 1 dakika da 10 bin TL kazandın mı? demişsin. İnan ki ne kadar kazandığın kaybettiğin umurumda değil. Sadece şaşalı sözlerin acaba neymiş bu düşünmesine sebep oluyor. Önceden forumda içli dışlıydım bir dönem yazmama kararı aldım. Ama bir üyeye veya kişiye sinirlenip değil tamamen hepsi planın parçasıydı. Şu an içli dışlı mıyım senin gözünde? Sadece bir kaç kelam yazıp ardından çıkıyorum. Bir tek senin hayatın yoğun sanıyorsun herhalde. Ayrıca benim şirketim var ZeuN sence senin öğreteceğin üç beş kuruşun peşine mi düşerim? Ne güzel kendine gelir kapısı yaratmışsın tebrik ederim. Fakat insanları bu şekilde kandırman yanlış. Boşa ümit ektiriyorsun. Sonra gidip isteyen araştırır diye işin içinden çıkamazsın. Sana şu an saygım sıfır. Dediğim gibi sözünde durmayan insanlardan nefret ederim. Kişisel algılama seninle ilgili değil. Senin vizyonuna veya hedeflerine dil uzatan yok sadece verdiğin sözü tutmayan benim gözümde değersizdir. 2-3 Tane seviyesize öğretmek için buradaysan zaten baştan üyeliğinin olması hata. Senin gözünde herkes seviyesiz herkes değersiz. Yardım ve paylaşım için buradayız hepimiz. Çünkü çok fazla ben odaklısın ve bu sana ileride zarar verecek. Bir ağabeyin olarak uyarıyorum. Evet sperm hüclerinin kadar olamam zeki çocuk. Hadi sana kolay gelsin.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8