Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

1 Teori 1 Pratik İlerlemenin Önemi

Rew

Beyler bunun ne kadar önemli olduğunu 3 saniye önce anladım. Yolda giderken telefonda beden dili ve diksiyonla alakalı bir yazı okuyordum forumda. İnternet bir an gidince başımı kaldırdim ve tam ağzıma layık net HB9.5 bir hatunun yanımdan geçtiğini fark ettim ama olan olmuştu ben ağzımı açamadan kızla aramızda mesafe açılmıştı. Bu anı yaşadığım gibi yolda bu şekilde kaç fırsat kaçırdığımı düşündüm ve kendime müthiş kızdım hala da kızgınım. Metinlerden okuya okuya bir şeyler öğreneceğime, öğrendiklerimi uygulayarak oturtabilir ve daha da önemlisi bu tarz fırsatları kaçırmayabilirdim.

Fazla okumak kesinlikle zaman ve enerji israfı daha da kotüsü ayağınıza gelen fırsatları çalan bir alışkanlık. Yolda yürürken/otobüste telefondan nlp ya da beden dili ile ilgili o an için gereksiz şeyler okuyacağımıza bunları gerçek insanlarla pratik edelim.

Bunu hem kendime hem de benimle aynı hataya düşen ancak fark etmemiş arkadaşlarıma bir not olarak bırakmak istiyorum. Kesinlikle 1 teori 1 pratik ilerleyelim arkadaşlar. Hep beraber çok daha etkili bir şekilde öğreneceğimize ve gelişeceğimize eminim.

Son düzenleme:
söylediğine katılıyorum. neil strauss oyunun kuralları kitabını okumaya başladım gün gün ilerletiyor yardımcı olacağını düşünüyorum

• Beğen
Tepkiler: Rew
Düşünme zamanı olmalı bir de hareket zamanı. Sürekli düşünürsen/öğrenirsen ama harekete geçmezsen hepsi çöp oluyor, geçersen de hatirlamiyorsun kafan karışıyor.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Rew
shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8