Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

15 Günlük Çapa Deneyi

Pdf'den okuduğum bir kitapta NLP konusunda çapa ile ilgili bir şeyler buldum. Bunun da deneyini yapmaya karar verdim. Süreç iki yönlü işleyecek.

İlk olarak her gün sol yüzük parmağımı tutarak iyi şeyler düşüneceğim. Bu iyi şeyler başarı, mutluluk, motivasyon ile alakalı olacak. Özellikle her gün bir şey başarıp o anda parmağımı sıkmayı ve akşam o anı düşünerek tekrar sıkmayı düşünüyorum. Mesela çok zor bir soru çözdüm, sağlam bir nofap krizinden kurtuldum, hemen parmağımı sıkacağım. Bu sayede bir süre sonra her parmağımı sıkışımda mutlu olacağım, cesaret gelecek, rahatlayacağım, bir şeyler başarabileceğimi hatırlayacağım.

İkinci olarak gün içinde en az üç kişiye çapa yapacağım. Bu şöyle olacak: Ağzımdan her güzel bir kelime dokunduğunda göğsüme dokunacağım. Bu hareketim de karşımdaki kişinin aklında kalacak. "Şu filmdeki adam da çok karizmatik." dediğim anda göğsüme dokunarak karşımdaki kişiyi çapalamış olacağım.

Bu deneyin sonucunda iki rapor vereceğim. İlki her parmağımı sıktığımda kendimi iyi hissedebildiğimle ilgili olacak. İkincisi ise etrafımdaki insanlarla ilişkilerimdeki değişimlerle alakalı olacak.
10 Mayıs'ta başlıyorum, 24 Mayıs'ta bitireceğim.

Mutlu olmak için hiçbir sebep arama zaten mutlu ol

Bir süre sonra fap gibi bağımlılık yapmazmı?

onu ben yapamıyorum işte hocam.
Bunu temel kural hâline getirmen lazim. Basinda ne kadar sikimsonik dertler olursa olsun mutlu olacaksin. Eger vicdanin rahatsa mutlu olacaksin . Kendini kandirmiyorsan mutlu olacaksin

Deney bugün bitti. Deneyin bir kolunda çok iyi başarı elde ederken diğer kolunda pek de ilerleme kaydetmedim.
İlk olarak başkalarına yaptığım çapadan bahsedeyim. Elimden geleni yapmaya çalıştım. Şunu farkettim sizi önceden tanıyan insanlarda çok etkisi olmasa da yeni tanıştığınız kişilerde istediğini imajı yaratmanızı çok kolaylaştırıyor. Yani deneyip de sosyal hayatınızda bir anda değişiklik beklemeyin.
Kendime yaptığım çapada ise bi harika yarattım. İlk olarak sadece sahneler kurup çapa yapıyordum. Daha sonraları bunu geliştirmeye başladım. Şunu söyleyeyim aura, içimizdeki enerji vs. şeylere inanmıyorum. Sadece sembolik olarak kullandım. Siz istediğiniz sembolü kullanabilirsiniz. Hayal ederken şunu düşündüm: Her parmağımı sıktığımda parmağımdan bütün vücuduma turuncu ışıklar yayılıyor. Hayal ettiğim sahnelerde içimde bu turuncu ışığın aktığını düşünüyorum. Bunun dışında aldığım nefeste ve sıktığım parmağımda akan turuncu ışığın göğsümün ortasında birleşip patlayarak vücudumu kapladığını da hayal ediyorum. Hatta akan turuncu ışıkta nofap, özgüven, cesaret, mutluluk, disiplin yazıları oluyor. Bir süre sonra bu olayı daimi hale getirmek için göğsümün ortasında sürekli bu turuncu ışığı sürekli pompalayan bir küre oluşturdum. Böylece bütün iyi şeylerle ilişkilendirdiğim turuncu ışık sürekli olarak vücudumda geziyor.
Daha uygulayacak vaktim olmadı fakat yarın deneyeceğim bir olay da olacak.
Turuncu ışıkla ilişkilendirip, gerçek hayattan bir sahne ile destekleyince bir şeyi beynime sokabilmeyi başardım. Bu herkesin yapması gereken bir şey. İki haftada bu işi ileri götürebiliyorsunuz.

Deney bugün bitti. Deneyin bir kolunda çok iyi başarı elde ederken diğer kolunda pek de ilerleme kaydetmedim.
İlk olarak başkalarına yaptığım çapadan bahsedeyim. Elimden geleni yapmaya çalıştım. Şunu farkettim sizi önceden tanıyan insanlarda çok etkisi olmasa da yeni tanıştığınız kişilerde istediğini imajı yaratmanızı çok kolaylaştırıyor. Yani deneyip de sosyal hayatınızda bir anda değişiklik beklemeyin.
Kendime yaptığım çapada ise bi harika yarattım. İlk olarak sadece sahneler kurup çapa yapıyordum. Daha sonraları bunu geliştirmeye başladım. Şunu söyleyeyim aura, içimizdeki enerji vs. şeylere inanmıyorum. Sadece sembolik olarak kullandım. Siz istediğiniz sembolü kullanabilirsiniz. Hayal ederken şunu düşündüm: Her parmağımı sıktığımda parmağımdan bütün vücuduma turuncu ışıklar yayılıyor. Hayal ettiğim sahnelerde içimde bu turuncu ışığın aktığını düşünüyorum. Bunun dışında aldığım nefeste ve sıktığım parmağımda akan turuncu ışığın göğsümün ortasında birleşip patlayarak vücudumu kapladığını da hayal ediyorum. Hatta akan turuncu ışıkta nofap, özgüven, cesaret, mutluluk, disiplin yazıları oluyor. Bir süre sonra bu olayı daimi hale getirmek için göğsümün ortasında sürekli bu turuncu ışığı sürekli pompalayan bir küre oluşturdum. Böylece bütün iyi şeylerle ilişkilendirdiğim turuncu ışık sürekli olarak vücudumda geziyor.
Daha uygulayacak vaktim olmadı fakat yarın deneyeceğim bir olay da olacak.
Turuncu ışıkla ilişkilendirip, gerçek hayattan bir sahne ile destekleyince bir şeyi beynime sokabilmeyi başardım. Bu herkesin yapması gereken bir şey. İki haftada bu işi ileri götürebiliyorsunuz.
Peki şuan ne yapıyorsun son durum nedir?

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8