Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

16 yaşındaki biri nasıl giyinmeli?

Deri ceket-beyaz tişört-siyah pantolon-bot kombini yapmayı düşünüyorum.
Sizce çoğu gencin yaptığı gibi bol giyinmeli miyim?
Boyum 1.70 civarı kaban giysem kötü olur mu?
Nasıl bir kombin yapmalıyım

Çok yanlış düşünüyorsun, giyimin farklı olmalı kesinlikle. Bokunu çıkart demiyorum da millet arada bir laf etsin yani. Ben p*zevenk gömlekleriyle geziyorum çok faydasını gördüm, kızların kafasında "böyle şeyler laf getirir, laf yemeyi kaldıracak karaktere sahip demek ki" algısı oluşuyor. Tavus kuşu teorisini araştır kardeş.

Dostum bu tamamen subjektif bir konu . Boy kilo oranın ? Vücut tipin ve ölçülerin ? Nasıl bir yüz tipin var ? Saç şeklin nasıl ? Ve en önemlisi giyimin senin karakterinle uyuşuyor mu ? Davranışlarınla hareketlerin bir uyum icerisinde mi ? Bunu biz bilemeyiz sen aynaya bakınca deneme yanılma yoluyla çözersin ve de insanların begenisini değil kendi begenine bak.

Ayrıca az sonra yazacaklarımı yine de aklında az çok bir sey canlansin diye yazacam ama bence önce belli bir kas kütlen yoksa önce bir onu tamamla .

Çünkü zayıf celimsiz veya aşırı yağlı biri olduğunu ve Gucci giydiğini veya en şekil kiyafetleri giydigini düşün ? Olmadi dimi.
Ama belli bir kas kütlesi eklesen emin ol pazardan atlet alıp onu giysen yakışır ...

Kendimden örnek vereyim kafanda az çok bir şeyler canlansın.

Boy198 Kilo 107 . Vücut iri- hafiif parçalı

( bunu sormamın sebebi bol giyinirsen vücudunun pek anlami kalmayacak)

Yüz şeklim genel olarak oval fakat saç tarzinla iluzyon yaratabilirsin benimki 5 numara.

Kumralım. Genel olarak çok sade bir deri bileklik ve asker kolyesi tarzi bir kolye(nadir) ve de saat(olmazsa olmaz hatta ön kol ve bileklerin iyiyse efsane olur) takarim.

Genelde beyaz ( kırmızı siyah veya sari) - veya sade yazili tshirt - siyah kot - beyaz ayakkabi yani kisaca sade giyinip vücut ile ön plana çıkmayı seven biriyim. Vücudun eğer zayifsan biraz daha dar giyinip vücudunu iri gosterebilirsin . Normalde ( XXL gayet rahat hissettirirken XL giyiyorum hafif beni darlasa da sokakta baya duruşumu degistiren bir etmen oluyor.) . Davranış olarak arkadas ortaminda gayet gırgır şamata , ciddi ortamda ciddi , yani ne cıvık ne de çok ağırbaşlı . Ortamına ve insanına göre.

Sen yine de bunlarin hepsini boşverip aynada deneme yanilma yap. Ve en önemlisi vücut vücut vücut ....

Deri ceket-beyaz tişört-siyah pantolon-bot kombini yapmayı düşünüyorum.
Sizce çoğu gencin yaptığı gibi bol giyinmeli miyim?
Boyum 1.70 civarı kaban giysem kötü olur mu?
Nasıl bir kombin yapmalıyım
Merhaba.
O yaptığın kombin gayet iyi.Saat, deri bileklik, kolye gibi aksesuarları da kullanmaya çalış. Kemer tak ama takarken ayakkabının rengine uygun olmasına dikkat et. Bol giyinme. Sade giyin ki, çoğu gençten farkın olsun. Bu arada iyi bir vücut giydiğin tişörtün, ceketin tam oturmasına ve seni daha maskülen gözüktürmesine yardımcı olur. ;)

Renk uyumunu öğren,maskülen giyinmeye çalış ya da tavuskuşu ama yaşın 16 olduğu için kaban tarzı komik durur.Arkadaşların dediği gibi vücüuduna kütle ekle üzerindekiler üzerine otursun.

Öncelikle altta yaptığım kıyafet önerisi, Tek bir kombini ifade etmiyor! Önerdiğim kıyafetler ile 20'den fazla kombin oluşturabilirsin. Tek dikkat etmen gereken, göze batmayan, uyumlu ve erkeksi kombinler oluşturmak.

Üst Giyim

Koyu renk (Siyah, Koyu yeşil, kahverengi vb.) gömlek,
Baskılı veya düz
(Siyah veya beyaz gibi göze batmayan renkler tercih etmelisin.) tshirt,
Kapüşonlu olmayan
(Daha fazla tarz olanağı sağlar.) sweatshirt,

Koyu ve düz renk (Siyah, Gri vb.) hırka,

Alt Giyim

Koyu renk (Siyah tonları vb.) kot pantolon,

(Burada pek giyim alternatifi yok.) :D

Ayakkabı

Basketbol tarzı ayakkabı veya bot,
(Basketbol ayakkabılarında beyaz renk harika gidiyor, b
ot içinse full siyah veya açık kahverengi, turuncumsu renk tercih edilebilir.)

Aksesuar

Çok göze batmayan bir kol saati,
Koluna bağlayacağın siyah fontun üzerine beyaz yazılı bandana,
Çok göze batmayan bir kolye.

(Kol saatini sol bileğine, bandanayı ise sağ bileğine bağlamanı öneririm. Ayrıca pek hoş bulamadığım için kendim takmıyorum ama size de tavsiyem bileklik kullanmayın mümkünse.)

Ben de bu şekilde giyiniyorum ve giyim tarzımı beğenmeyen tek bir kız bile yok. Bu yaş grubu (14-18) içerisinde, tiktokcu veya bad boy gibi giyinmek çok yaygın ancak tavsiye etmiyorum!

Esenlikler.

Son düzenleme:
Genç olduğun için sportif ve atik giyinmeni öneririm.

Alta beyaz hafif tabanı olan bir spor ayakkabı, üstüne güzel bir pantolon (renk sana kalmış fakat koyu mavi kot ve siyah kot öneririm.), üst tarafa ise mevsimine göre sen karar vermelisin.Boyundan dolayı kaban önermem çünkü ben denedim yakışmıyor söyleyeyim baştan.Deri ceket veya kot ceket sana yakışacaktır.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8