Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

30.000TL ile neye yatırım yapabilirim?

Selam dostlar, kısaca bir soru soracağım.;
30.000₺ gibi bir miktar elimde kaldı diyelim. Bu miktarı nerelere yatırım yapmak mantıklı olur?
Aklıma hepsini altına yatırmak geldi ilk başta, sonrasında 25kya bir arsa alıp bekletmek de geldi. Bitcoin veya hisse senedide alınabilir ancak ben kısa vadede yüksek karlı bir şeye yatırım yapmak istiyorum.

Sizlerin tavsiyeleri nelerdir peki?

Bitcoin riskli ancak baya kazandırabilir hisse senedi uzun vadede kazandırıt altın olayı ise gundeme göre eğer avrupa birliği bize amborgo uygularsa artabilir ya da azalabilir bence hisse senedi iyidir

Biraderim beni yanlış anlamanı istemem , ancak faydalı olacağını düşündüğüm için şunu söyleyebilirim ;
bu konularda internetten yatırım tavsiyesi arıyorsan belki de en iyisi paranı elinde tutmak olabilir.

Kısa vadeli ise kesinlikle bitcoin ama gündeme hakim olmak lazım, benden tavsiye satmadığın sürece zararda değilsin

Sadece bitcoin değil kripto paraları kast ediyorum, altcoinlerle daha iyi kar edebilirsin ama düştüklerinde biraz zor toparlayabiliyorlar

Eğer gündemi iyi tahmin edip çözsümleyebilirsen en mantıklı araç borsadır.
Uğraşamam 10 yıla param ikiye katlansın dersen arsaya
Yavaş yavaş değerlensin istediğimde çekeyim dersen altına
Batmak istiyorsan kripto paralara yönelebilirsin.

Dostlar tavsiyeleriniz için çok sağolun, sanırsam 3 farklı şeye böleceğim parayı.
Büyük bir kısımını altına, bir kısmını EURO'ya küçük bir kısmıyla da hisse senedi oynayacağım.
Bitcoin da mantıklı geliyor ama 1 günde neredeyse 2-3k düşüp yükselebiliyor ve bana 5k bitcoin yatırsamda getirisi biraz az gelecek gibi düşündürüyor.
Bi ara forex, ikili opsiyon oynamıştım ama onlarda çok riskli.

Büyük ihtimal bu dediğim şekilde olacak, umarım taklaya gelmeyiz :D

Altın paranı enflasyona karşı korur. Tavsiyem eski usul işçi çalıştırma, arsa alıp o arsaya koyundur tavuktur o tarz şeyler alıp koyup psra kazanman daha iyi olur bu tarz şeylere yatırım yapmanı öneririm. Eğer okuduğun bölümden ümidi kestiysen yada işsiz isen iş kurmanı tavsiye ederim.

Altın paranı enflasyona karşı korur. Tavsiyem eski usul işçi çalıştırma, arsa alıp o arsaya koyundur tavuktur o tarz şeyler alıp koyup psra kazanman daha iyi olur bu tarz şeylere yatırım yapmanı öneririm. Eğer okuduğun bölümden ümidi kestiysen yada işsiz isen iş kurmanı tavsiye ederim.
Ben de seni bekliyordum :)
Üniversiteye geçtim, sadece yatırıma da elimi atmak istiyorum:)

Uzun zamandır kripto borsasını takip etmiyorum ama en son baktığımda baya çalkantılıydı. Fiyat olarak değil baya bir sıkıntılar olmuştu.

(Yasal Zorunluluk:Yatırım tavsiyesi değildir. Ben cahilin önde gideniyimdir. Ekonomiden anlamam. Beni dinleyerek yatırım yapan da cahildir.)

Şu an eğer hareket etmeden önce koruyayım hem biraz da kar edeyim diyorsan altın en iyisidir.

Altın hem dolar hem de kendi değerinden dolayı dövizden daha kar getirir. Çünkü ons olarak işlem görür. Ve ons dolar ile işlem görür.

Eğer merkez bankası daha fazla para sürmek için piyasadan daha fazlaaltın çekerse, fed para basması keserse dolar çok ani artacağı için çok güzel bir getirisi de olur sana.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8