Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

30.000TL ile neye yatırım yapabilirim?

Gümüş ONS hakkında ne düşünüyorsun peki? bu sene bayağı bir artacak gibi.
Onun dışında hisse senedi olarak da, muhtemel 2.dalga geleceği için sağlık ve hijyen şirketlerinden hisse almayı düşünüyorum.

Yatırım tavsiyesi değildir.

Dostum bana kalırsa risk alma , ama alacaksan çok kazanç getiren hisse senetlerine yatirim yap.

Borsa zor bir olay herkes beceremez . Koyduğun parayı 3-4 hisseye pay etmelisin .

Altına yatırım yapmak istiyorsan onuda hisse senetleriyle yapmanı öneririm.

Mesela biz bu sene kozal almıştık Babamla birlikte inceleyip 5 ayda 70k kazandırdı.

Şuan ben sana incelemedim hiç bir hissede söyleyemem ama kendin inceleyip begendigin 3 hisseye belli bir parayi dagit mesela 10 k geri kalan parayi mutlaka biriktir ki 10 k paran 5 k ya dustugunde satmayip devam et . 3 senede 10 k bakarsin 50 k olabilir 100de500 kazanabilirsin .

Araba alma hayalin falan varsa mesela 5 senede 2 k para kenarıya safe edip alabilirsin belli başlı araç alıp satabilirsin . Aciliyetten ederinden aza koyulan arabaları 10-20k karla satan var ve bunu iş olarak görüyorlar çünkü onlara bazen ayda 5k bazen ayda 20k kazandiriyor tek yaptiklari ilan incelemek :)

Ben de seni bekliyordum :)
Üniversiteye geçtim, sadece yatırıma da elimi atmak istiyorum:)
Bölümün eğer iyiyse yani kendi iişni kurabileceğin her uni bölümü iyidir. Muahsebeci ve avukat kendi bürosunu açar, doktor kendi sağlık kabini açar bu tarz mesleklerse kesinlikle mesleğine yatırım yap gerekirse tecrübeli birisinin yanında bedavaya çalış belli süreliğine o zamana kadarda hep altın alırsın paran değer kaybetmez mezun oluncada o parayla o yıl işini kurarsın kpssyi fln siklemezsin.
Yatırım tavsiyesi değildir :)

Gümüş ONS hakkında ne düşünüyorsun peki? bu sene bayağı bir artacak gibi.
Onun dışında hisse senedi olarak da, muhtemel 2.dalga geleceği için sağlık ve hijyen şirketlerinden hisse almayı düşünüyorum.

Brom açıkçası gümüşten pek anlamıyorum. Ama bilgim olmadan söylüyorum özellikle yurt dışında gümüşe büyük yatırım yapan insanlar var. Satarken sıkıntı yaşanıyor mu diyorlar ama ne kadar doğru bilmiyorum açıkçası.

Borsa olayı çok enteresan. Bir boş vakit bulduğumda ufak tefek başlayıp öğrenmeyi düşünüyorum ama şuan yorum yapabilmek için pek bir bilgim yok.

Ama borsa hakkında şunu söyleyebilirim. Çok büyük devletler düzeyinde oyunlar dönüyor. Geçen doğalgaz açıklanmadan TÜPRAŞ 76 dan işlem görüyordu. Artık kim Reuters'a söylediyse doğalgaz açıklanmadan birkaç gün önce Reuters açıklama yaptı ve TÜPRAŞ 90-95 bantlarına çıktı. Tabi açıklama yapılmadan tüm balinalar satınca açıklamadan sonra 82 bandına düştü. Yukarıdan birileri yine kazandı.

Aslında suç borsayı manipüle etmek , istenirse edenler de bulunur ama nedense bulmuyorlar.

On sene önce döviz alsaydık şu an 2.5-3.5 kat kar getirirdi. Altın alsaydık yaklaşık 10kat kar getirirdi ama mesela Aselsan aldaydık yanlış hatırlamıyorsam 100kat kar getirirdi. O yüzden iyi analiz etmek çok iyi. Belki bir gün kripto paralarda kar potansiyeli görürsün ona girersin ya da dövizde ya da borsada. O yüzden dikkatli gir derim bro. Çünkü hani kağıt üstünde kara geçsen bile enflasyondan dolayı aslında zarar etmiş olabilirsin.

Milyoner olursan atarsın artık bize de 3-5 şeyler eheheheheh.

Vay be 1 sene olmuş. Bitcoin veya ethereum alsaydın haddinden fazla kazanç sağlıyormuşsun.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8