Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

30 Gün Disiplin Challenge/Karantina

İstediğin saatlerde yatıp istediğin saatlerde kalkıp günü sorumluluklardan uzak geçirmenin getirdiği rehavet kaçınılmaz.

Bundan bir yıl öncesine, sınava hazırlandığım dönemin sonuna, kadar günde 14-18 saat çalışma temposuna alışmış bünyem hiçbir şey yapmamanın getirdiği bıkkınlığı yaşıyor. Tüm bunların üzerine bir süredir Monk Mode’a girmeyi düşünmem de eklenince hayatımda rasyonel değişikliğe, daha doğrusu eski tempoya dönüşe gitmek istedim. Bunun için de forumda bir challenge başlatıyorum, gün gün yaptıklarımı 30 gün boyunca buraya not tutacağım, dileyenler katılıp kendi programlarını not düşebilirler aşağıya.

Benim programım şu şekil:
-Sabah 06.00 uyanış
-Güne cilt bakım rutinim ile başlamak.
-Günün ilk öğününü ve Omega3 takviyesini alıp 2 saat bölümümle ilgili çalışmak.
-Bir gün full body, bir gün izole olacak şekilde sırasıyla her gün antrenmanı uygulamak, clen 3500 kalori ile beslenmek.
-Antrenmandan sonra soğuk duş alıp, virüsün kol gezdiği bir dönemde bir diş sarımsak çiğnemek.
-Boş vakitlerimde keyif aldığım ölçüde kitap okumak, bu konuda 50 kitaplık harika bir listem var. Bitirebildiğim kadar bitireceğim listeden.
-Gün içine yayılmış şekilde 3 saat İtalyanca, 1 saat İngilizce çalışmak.
-Elektrogitar pratikleri yapmak.
-Sabah ve gece uyumadan telkin okumak, öğle ve uyumadan meditasyon yapmak.
-Gece de aynı bakım rutinimi uygulayıp yatmak.

Ağır gözükebilir, kişiden kişiye değişir. 10 maddeden oluşuyor, böylece her günü 10 üzerinden değerleneceğim, rutin halini alana kadar buraya gün gün rapor düşeceğim.

Varsa katılacaklar katılabilirler, gün içinde internette pek dolanmadığımdan geceleri gelir buraya rapor düşer yazılanları okurum.

Dipnot:Şuan saat 3 olduğundan dolayı program yarın 9da başlayacak, ertesi gün 6 şekline dönecektir.

Selamlar reis. Bu arada seni dh den tanıyorum ve bu challenge a ben de katılıyorum 👍

selamlar,cilt bakımı rutinin de neler yapıyorsunuz

program biraz hafif gibi bölümünle ilgili çalışmayı 2 saat den 6 8 saate çekebilirsin bence

İtalyancanın 3 saatini bölüm le ilgili çalışma ve elektro yerine bağlama bende varım.

İyi program gibi bende ingilizce gramer çalışıyorumda +1 dil daha eklemeyi düşünüyorum nereden çalışıyorsunuz?

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8