Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

5 Soru 5 Cevap - #1

maliblue

Yönetici
Süper Moderatör
Selamlar Alfaloji, uzun zaman oldu değil mi :) Çoğunuz unuttunuz belki de beni :p Olsun, canınız sağ olsun.

Alfaloji Instagram hesabına gelen soruları cevaplamaya çalışacağım, yeri gelince sizin fikrinizi soracağım bir seri başlatıyorum. Ayda 1-2 kere Instagram hesabından sizlere sorularınızı yazmanızı isteyeceğim ve böyle böyle ilerleyeceğiz. Sizlerden de fikrinizi paylaşmanızı istiyorum yorumlarda. Hadi başlayalım!

1- Arkadaşlarınız ve çevreniz bu tarz şeylerle (pick up ve ilişkiler) ilgilendiğinizi biliyor mu?

Şahsen ben bahsetmemeyi tercih ediyorum. Özellikle lise gibi laubaliliğin çok olduğu ortamlarda alay konusu olabilirsiniz. Eğer kafa dengi, anlaşabildiğiniz zeki bir arkadaşınız varsa ve öğrenmeye meraklıysa buna ondan bahsedebilirsiniz, kendinize bir yoldaş bulmuş olursunuz.

2-Alfa erkeğin hayatında edebiyat olmalı mıdır, bizi gereksiz duygusallığa sokar mı?

Bu tamamen kişisel tercihtir. Eğer edebiyatı seviyorsan neden ilgilenmeyesin? Tabii fazla duygusallığın erkeği kör ettiğini, olumsuz etkilediğini de unutmamak gerek.

3-Bizi üstü kapalı şekilde reddeden kız hâlâ konuşmaya devam ediyorsa ne yapmalıyız?

Kızın reddetme şekline göre değişir. Bu bir test de olabilir, seni uydu erkek yapmaya çalışıyor da olabilir. Kızın hareketlerine bakmak gerek. Buluştuğunuzda beden dili nasıl, mesajlarına cevap verme süresi nasıl,seninle konuştuğu şeyler ne vs.

Ama unutma ''Ne dediğine değil ne yaptığına bak''

4-Üşengeçlik nasıl yenilir?

5-Karizmatik olma şartları,taktikleri vs.

Ellerine sağlık dostum.

Şahsen ben bahsetmemeyi tercih ediyorum. Özellikle lise gibi laubaliliğin çok olduğu ortamlarda alay konusu olabilirsiniz. Eğer kafa dengi, anlaşabildiğiniz zeki bir arkadaşınız varsa ve öğrenmeye meraklıysa buna ondan bahsedebilirsiniz, kendinize bir yoldaş bulmuş olursunuz.
Alayı geçtim, bu bence çok riskli. Eski sevgilimle beraberken bir zamanlar yanımdaki arkadaşa flörtleştiği kızla ne yapması gerektiğini anlatıyordum. Doğal olarak kullandığım cümlelerimin içinde ''Tavlama'' sözcüğü de geçiyordu. Bizim hatun, bu lafı duyunca bir kudurmaya başladı sanki gözünün önünde aldatmışım gibi tepkiler gösterdi. O yüzden tavsiye etmem.

Bu tamamen kişisel tercihtir. Eğer edebiyatı seviyorsan neden ilgilenmeyesin? Tabii fazla duygusallığın erkeği kör ettiğini, olumsuz etkilediğini de unutmamak gerek.
Bu da biraz sıkıntılı desem yalan olmaz. Çünkü fark ettiyseniz, son zamanlardaki edebiyatımızın büyük bir kısmı aşk ve aşk uğruna çekilen acılar üzerine dayalı. Mesela ben hitabetimi geliştirmek adına her gün şiirler okurum ve daha çok eski şiirler okurum. Adamlar gerçekten ustalar ve harika şiirler yazıyorlar yeri gelince ayakta alkışlamak istediğim şiirler bile oluyor ama sıkıntı şu ki bu dediğim şiirlerin büyük bir kısmı aşk ve uğrunda çekilen acılar üzerinde durulmuş. Elbette savaş,doğa sevgisi,memleket gibi konular da var ama aşka göre çok çok daha az. O yüzden şiiri yaşamak ama kendimizi kaptırmamak en doğrusu olacaktır. (Oyunculuk gibi düşünün)

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8