Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Acısız Bilgi: Tecrübe

aynen o kadar tıp, bilim dünyası niye bu kadar çabaladı ki. 2 nlp 2 subliminal yapar geçerlerdi hoooop ertesi güne farklı bi kişi olarak mükemmel bir şekilde uyanır, hastalıklarımızdan travmalarımızdan kurtulurduk. kanser mi oldun kardeşimm. sar ordan 2 sübliminal. tecavüz travman mı var sar ordan hooop 2 nlp. oldu bitti..

ayrıca ben kimseye çamur atmıyorum. ego tepiştiren onlar. kendileriyle aynı fikirde olmadığımı söyleyince vay efendim nasıl bizi onaylamazsın diye demedikleri kalmadı bana. yok ergen yok beta yok değişime kapalı bıdıbıdıbıdı. git bak bakalım ben dönüp de bir tanesine şöylesin böylesin demiş miyim.

Kanka kimse 2 güne değişmez zaten. Ama bu adam çok başarılı şekilde yazmış. Psikologlar bile bu kişinin kaleminin ustaca olduğunu ve işi bildiğini söylüyorlar. Bu da etki yapıyor. Senin bilincine etki ediyor. Ön yargısız bir şekilde başından sonuna kadar 1 kere oku ve mentalindeki değişimi izle bana hak verirsin. Ha bu yazıyla kimse mükemmel ya da kusursuz olamaz. Ama verdiği temeli alırsın ve ilerlersin.

Kanka demek istediğim bu adamlar boş konuşmazlar. Onları dinlemen sana zarar değil fayda katar. Sen uzattıkça uzattığın için konular buraya geldi. Bak belli bilgili adamsın ama belli ki bir şeyler yaşamış ve artık düşüncelerini değiştirmeye karar vermişsin gibi paylaşmak istersen okurum. Ben ön yargılı ve egolu bir insan değilim bu arada. İyi geceler saygılar.

Kanka kimse 2 güne değişmez zaten. Ama bu adam çok başarılı şekilde yazmış. Psikologlar bile bu kişinin kaleminin ustaca olduğunu ve işi bildiğini söylüyorlar. Bu da etki yapıyor. Senin bilincine etki ediyor. Ön yargısız bir şekilde başından sonuna kadar 1 kere oku ve mentalindeki değişimi izle bana hak verirsin. Ha bu yazıyla kimse mükemmel ya da kusursuz olamaz. Ama verdiği temeli alırsın ve ilerlersin.

Kanka demek istediğim bu adamlar boş konuşmazlar. Onları dinlemen sana zarar değil fayda katar. Sen uzattıkça uzattığın için konular buraya geldi. Bak belli bilgili adamsın ama belli ki bir şeyler yaşamış ve artık düşüncelerini değiştirmeye karar vermişsin gibi paylaşmak istersen okurum. Ben ön yargılı ve egolu bir insan değilim bu arada. İyi geceler saygılar.
hiç bir psikolog o kadar küfürlü yazıya başarılı demez dostum. küfür ve aşağılamaya onay veren psikolog psikolog değildir. sahte diplomalı yaşam koçudur en fazla. zaten psikologlar da bundan şikayetçi meslek yasalarının çıkmasını istiyorlar. önüne gelen saçma sapan tavsiye verip uzman kesilmesin diye. ayrıca önceki mesajında da alfanın enerjisi kırılmaz diye saçmalamışsın. en basitinden bu alfa kardeşin babası trafik kazasında ölse bu adam enerjisini koruyabilecek mi ? cevap hayır. koruyamaz. tcma doğru bilgiyle başlangıç yapıp devamında hayal satan bir dolandırıcı o kadar. en basitinden aç kalsan bile enerjin düşer. enerji dediğim şey de vücuttaki dopamin, serotonin, adrenalin hormonları yoğunluğu. gizemli bir şey değil.

hatta bu hormonları salgılatan ilaçların piyasada el altından temin edilmesi yasak mesela. torbacı denen lavuklar bu hormonları salgılatan kimyasalları satıyor en basidinden. bu kimyasallar da o kafada hep olmak isteyen arkadaşlar tarafından düzenli tüketim sonucu bağımlılık yaratıyor. sonrasında eşik değeri her seferinde daha yukarı çıktığı için doz artışı etki etmiyor. ocaklar kuruyor. tcmanın gazlaması da böyle. ilk başta gazlıyor. gazın etkisiyle salgılanan serotonin vs. hoşunuza gidiyor. devamı gelsin diye dolandırıcının peşine gidiyorsunuz. ama beyin devamına izin vermiyor. sizse tcma kovalayınca o etki geri gelecek sanıyorsunuz ama hayır. o hormon o dozda 2. kez salgılanmaz. yani aynı kişi bi kere sizi ölümüne gazladıysa 2. 3. gazı 1. gibi olmaz. en fazla tokatlar ki kendisi de dolandırıcı.

al adamın nlp sini sana hormonlar ve kimyasallar üzerinden basit bir şekilde anlattım. umarım daha kovalamazsın kendisini. geri dönüp muhteşem yazılar yazsa bile senin beyninde eşik seviyesi yüksekte olduğu için o gazı bir daha hissedemeyeceksin. detaylı bilgi için bağımlılığın kimyasını araştırabilirsin. seni tcma dolandırıcılığı ve nlp konusunda 1 basamak daha ileri götürecektir.

tcma oku demişsin de evet önyargısız okudum. hiç bir etkisi olmadı. etki ettiği de vardır. o kadarını bilemem. hayal sattığı için insanları etkiliyor. o konuda lafım yok. çünkü herkes çıkış yolu arıyor bu hayatta ve bu sahtekar da yol kendisindeymiş gibi imaj çizip tokatlıyor insanları. yazılarının etkisini de yukarda beyindeki kimyasallar üzerinden anlattım.

diğer arkadaşlar için de ben o arkadaşlar boş konuşuyor demedim. düşüncelerinde hata var, kendini iyi pazarlayanın etiketi bol olanın peşine gidiyorsunuz; o adamlar başka konularda uzman, ilişki ve puada otorite değil dedim. gidip psikolog jordan için psikoloji bilmiyor demedim. sadece pua ve ilişki tavsiyesi bu kişiden alınmaz çünkü bu konuda uzman değiller dedim. uzmanlar farklı kişiler dedim. arkadaşlar analarına sövmüşüm gibi savunmaya geçip beni aşağılamaya başladılar. o da komik geldi. güldüm geçtim hepsine. aşağıladıklarını çaktırmamak için görmüş geçirmiş tavsiye veren abi moduna girdiler de kaçırdıkları nokta abiye abilik ayağı çekilmez. o yollardan ben çok önce geçtim.

Son düzenleme:
Sende haklısın. Onlarda haklı. En iyisi ben karışmayayım. Hahah arada kaynicam :D Bu arada böyle bilgiler hoşuma gidiyor. Konu açarsan okurum.

tcmanın 1-2 doğru şey söylemesi her dediğinin doğru olduğu anlamına gelmez. 1-2 doğru bilgi vermesi de dolandırıcı olduğu gerçeğini göz ardı etmeye bahane olamaz.

tcmadan da ezbere konuşup durma yok senin düşüncen değil toplumun düşüncesi bilmem ne diye. ben fikir mi beyan ettim de düşüncelerin senin değil diyorsun. ben adamın dolandırıcı olduğunu ve yazılarının sonunu kendine bağlayarak dolandırıcılık yaptığını, önce gazlayıp gaz bitince kendisini arayanları dolandırdığını söyledim. gidip adamın her dediği yalan ya da yanlış demedim.

zaten usta bir dolandırıcı olduğu için ilk önce doğru bilgilerle başlıyor ardından yalan yanlış manipüle edici şeyler koyarak sizi kendisini aramaya itip dolandırıyor. adamın girişte 1-2 doğru bir şey söylemesi adamı uzman ya da usta yapmıyor. ayrıca her dediği de doğru değil. 10 yanlışın içine 2 doğru serpiştirerek kalan 10 yanlışı da sizin gibi sazanlara doğruymuş gibi yutturuyor.

evet mucxjjz sonradan şeriatçı oldu. ben adamın diniyle ilgili bir şey demedim. sadece yazdıkları bilimsel temele dayalı ve pratikte işe yarıyor yazıların sonunda da dolandırmıyor. hatta tcmanın dolandırıcı olduğunu o bile uzun uzun anlattı. milleti nasıl keklediğini. mucxjzu test edip onayladım dedim. tcma da okudum ama tcmada hiç icraat olmadı ama mucxjzz da oldu diye tecrübemi paylaştım. anana sövmüşüm gibi tcmayı savunmaya geçtin hemen.

bana zihnin değişime kapalı diyene kadar kendin tcma takıntısını bırak. adam 2 doğru şey söyledi diye adama allah muamelesi yapıyorsun. gidip başka kaynakları da incele.

ayrıca bana ezberci sistem ürünü demeye getirmişsin. kardeşim ben tez danışmanlığı yapıyorum diyorum. ezberin e siyle tezin t sinin çizgisini çekemezsin. ezberle uzaktan yakından alakam yok. ezber derslerimi dd dc ile verip ortalamayla geçmiş biriyim. sen daha ezberi bile becerememiş 2 üniversiteyi yarıda bırakıp terk etmişsin. gelmiş bana mı laga luga yapıyorsun burda ?

bana sallamak için o danışıklı dönüşük takıldığın arkadaşın bile jordanla diğer elemanın üni etiketlerini başarı olarak sayıyorken sen üniyi 2 defa deneyip 2 sinde de başaramamış biri olarak; kendini burada bana başarılı biri göstermeye ıkınma. ezbere karşıyım diyorsun maşallah tcmanın tüm cümlelerini ezberliyorsun ama sıra üniye geldi mi yaa kem küm ezberci eğitime uygun değilim yersen.. birebir cümleleri ezberleyip sonra da edit çektim ayağına yatıyorsun. bunu başkasına yap ama bana yapma.
İnan sana uzun uzadıya yazmak isterdim ama vaktim yok ama gece gece güldürdüğün için tşk :)

aynen dostum günde 500 sayfa kitap okuduğun için bilirkişi sensin. hatta üstte ki iki adamın kitabını okuduğun için onlar da senin akıl hocaların. fakat bu düşünce şu gerçeklerin ötesine geçmiyor: 1-jordan peterson psikologtur, ilişki danışmanı ya da pickup artist değildir. konu tartışmaya kapalı.
2-diğer adamın da vr da uzman olması internet alanında uzman olduğunu kanıtlamaz. bu konu da tartışmaya kapalı.

benim ekonomi bilmem beni bilgisayarda veya bankacılıkta başarılı biri yapmaz. ekonomist yapar. bu kadar net bu konu. senin mantıkla özgür demirtaşı da jordanla diğer adamın arasına 3. koyarak allah ilan edip her dediğini yapmamız gerekir. adam o kadar markalı janjanlı etiketli üni okumuş allah demezsek ayıp olur.. pazarlamada , allah yerine koymada etiket her şey çünkü..

istediğine inanabilir, istediğin kişiyi takip edebilirsin senin tercihin. istersen bu kişileri ilah olarak gör ister her konuda uzman bilirkişi olarak gör. senin tercihin.

evet; senle aynı fikirde olmadığım için de sağa sola saldıran 12-18 yaş arası ergenim. ne de olsa sen günde 500 sayfa kitap okuyan übermenschsin. diğer senle aynı fikirde olmayan tüm insanlar da sana karşı çıkan hiç bir şey bilmeyen ergen ordusu mensupları.

aynen dediklerini yaparım. ampül takmak için teslanın tüm kitaplarını okur, telefonla arama yapmak için grahambellin tüm el yazmalarını okur. wikiyi araç çubuğundan kaldırırım ne de olsa wikide bilgiler yanlış, haklısın dostum. hatta internet de neymiş. ful yalan yanlış bilgiler olan bi ağ sadece. bi sorunla karşılaştığımda koşa koşa kütüphaneye gider o konuda profesör birinin kitabını bulur sabaha kadar hatmettikten sonra sorunumu çözerim. internet yalan yuvası ne de olsa.

Beni Ad Hominem ile itham edip bir de "Tamam, 500 sayfa okuduğun için en bilgili sensin" diyerek Ad Hominem'in en alâsını yapman gerçekten bir komedi Muğlalı.

Peki ya kendi kendine çalıp oynamana ne demeli ?

Lanier'i önce internet sitesi kurmayı bile beceremeyen biri olarak gördün, adamın Sanal Gerçeklik kavramının kurucularından olduğunu duyunca da bu sefer çevir gazı yanmasın yaparak "VR bilmesi onu internetten anlayan biri yapmaz" diyorsun :)

Yahu ben dedim ki "hadi insan cahil olabilir, ve bu cahilliğine rağmen caka da satmaya çalışabilir bilmediği konularda. Amatörlüğüne vermek lâzım..."

Ama adamla ilgili o kadar bilgi paylaştıktan sonra hiç mi demedin "Bu bilmeden bok attığım kişi kimdir" diye ?

Vay arkadaş iyi ki bi "Sanal Gerçekliğin kurucuları arasında" dedik de adam Lanier hakkındaki diğer %90'lık bilgiyi okumadan atladı hemen 😂

Web 2.0'ı geliştiren insanlardan birine "VR bilmesi onu internetten anlayan biri yapmaz" demek de ne bileyim be Muğlalı... pek iç açıcı bir durumda değilsin yani. Tez danışmanlığını da mı bu araştırma şevki ile yapıyorsun yoksa ?

Bak, seninle konuşurken zerre ders çalışmadan sınıf atlamaya çalışan bir öğrenciye hitape eden hoca gibi oluyorum ve bu da pek hoş bir durum değil.

Pekâlâ, dilediğin gibi olsun. Web 2.0'ın, Sanal Gerçekliğin, Microsoft Kinect'in mucidi Lanier internetten anlamaz bir cahil; Harvard'da ders vermiş, ömrünü psikolojiye adamış Profesör Jordan Peterson kadın ve erkek doğasından anlamaz bir "psikolog hocası"...

Hani demişsin ya "onların bildikleri kadar benim unuttuklarım var" diye. Görüyorum ki unuta unuta iki kulak arasındaki mühim organda kayda değer pek bir bilgi kalmamış vesselâm.

Haydi selâmetle.

Beni Ad Hominem ile itham edip bir de "Tamam, 500 sayfa okuduğun için en bilgili sensin" diyerek Ad Hominem'in en alâsını yapman gerçekten bir komedi Muğlalı.

Peki ya kendi kendine çalıp oynamana ne demeli ?

Lanier'i önce internet sitesi kurmayı bile beceremeyen biri olarak gördün, adamın Sanal Gerçeklik kavramının kurucularından olduğunu duyunca da bu sefer çevir gazı yanmasın yaparak "VR bilmesi onu internetten anlayan biri yapmaz" diyorsun :)

Yahu ben dedim ki "hadi insan cahil olabilir, ve bu cahilliğine rağmen caka da satmaya çalışabilir bilmediği konularda. Amatörlüğüne vermek lâzım..."

Ama adamla ilgili o kadar bilgi paylaştıktan sonra hiç mi demedin "Bu bilmeden bok attığım kişi kimdir" diye ?

Vay arkadaş iyi ki bi "Sanal Gerçekliğin kurucuları arasında" dedik de adam Lanier hakkındaki diğer %90'lık bilgiyi okumadan atladı hemen 😂

Web 2.0'ı geliştiren insanlardan birine "VR bilmesi onu internetten anlayan biri yapmaz" demek de ne bileyim be Muğlalı... pek iç açıcı bir durumda değilsin yani. Tez danışmanlığını da mı bu araştırma şevki ile yapıyorsun yoksa ?

Bak, seninle konuşurken zerre ders çalışmadan sınıf atlamaya çalışan bir öğrenciye hitape eden hoca gibi oluyorum ve bu da pek hoş bir durum değil.

Pekâlâ, dilediğin gibi olsun. Web 2.0'ın, Sanal Gerçekliğin, Microsoft Kinect'in mucidi Lanier internetten anlamaz bir cahil; Harvard'da ders vermiş, ömrünü psikolojiye adamış Profesör Jordan Peterson kadın ve erkek doğasından anlamaz bir "psikolog hocası"...

Hani demişsin ya "onların bildikleri kadar benim unuttuklarım var" diye. Görüyorum ki unuta unuta iki kulak arasındaki mühim organda kayda değer pek bir bilgi kalmamış vesselâm.

Haydi selâmetle.
dostum ben çevir kazı yanmasın demiyorum. adam internet konusunda bilgisiz. sen diyorsun ki adam vr uzmanı. ben de diyorum ki tamam adam vr konusunda uzman. vr da uzman olması internet konusunda kendisini uzman yapar mı? e yapmaz ??

web 2.0 geliştirmesi de onu internet gurusu yapmıyor. işten anlayan mühendis ya da teknik eleman yapıyor. şöyle örnek verirsem anlarsın:
nvidianın kurucusu ekran kartı üretiyor. bu adam gidip bu ekran kartlarında kripto para üretimi mining yapmayın boşa elektrik harcanıyor vs. dese, bu sadece o adamın ekran kartı üretmekte usta olduğunu; kripto para üretiminden bir şey anlamadığını belirtir. ama kripto parayı adamın ürettiği ekran kartıyla yapıyoruz ??
adamın ekran kartı üretmesi kripto para konusunda adamı uzman, bilgili bir kişi yapmıyor.
aynı şekilde bu adamın da web2.0 geliştirmesi adamı reddit vs. sosyal ağlar uzmanı yapmıyor. nesini anlamıyorsun bunun ??

jordan için de; harvard da ders vermiş olması bir insanın her konuda kendisini uzman mı yapıyor ? adam psikolog olabilir. kadın erkek doğasında dedikleri doğru da olabilir. ama bu onu pick up artist ya da ilişki uzmanı yapmıyor. sadece psikolog yapıyor. sosyal zekası gelişmiş 30-40 yaşlarında bir kadın jordandan daha düzgün ilişki tavsiyesi verebilir. 30-40 yaşında kadının tavsiye vermesi için harvardda kürsüye sahip olmasına gerek yok. etikete bu kadar takılma. harvardı gözünde allah etmiş olabilirsin ama benim gözümde iyi üniversitelerden sadece 1 tanesi. harvard gibi diğer iyi üniversitelerde mevcut. harvard dünyadaki tek üniversite değil. şu eziklik psikolojisini bırakın. harvard mezunu biri gelse demek ki karşısında el pençe divan duracaksınız. yapmayın bunu.

seni de anlıyorum. seni onaylamayarak egonu kırdığım için üzgünüm. egonu parçaladığım için yine 2 kulak arası bilmem ne atıp tutmuşsun bana şahsına hiç bir şey söylemememe rağmen. haklısın tabi 500 sayfa kitap okuduğun için benden allah muamelesi görmen ve sana tapınmam lazımken ben sana yanlışın var dedim. egon tabi bunun altında kalmamak için bana atıp tutacak :)

Son düzenleme:
seni de anlıyorum. seni onaylamayarak egonu kırdığım için üzgünüm. egonu parçaladığım için yine 2 kulak arası bilmem ne atıp tutmuşsun bana şahsına hiç bir şey söylemememe rağmen. haklısın tabi 500 sayfa kitap okuduğun için benden allah muamelesi görmen ve sana tapınmam lazımken ben sana yanlışın var dedim. egon tabi bunun altında kalmamak için bana atıp tutacak :)
Sen kim Kuşçubaşının egosunu kırmak kim? Yeminle güldürdün hahah. Sen bu adamı iki yazı okuyupta bu seviyeye geldi sanıyorsun değil mi kendin gibi?
Dikkat et senin ki incinmesin canımın içi. Ava giderken avlanmak diye bir deyim geldi aklıma. Ayrıca tüm Pua, Kırmızı Hap, Alfa ve MGTOW akımlarında tek bir gerçek vardır. Onaylanmamak bir etki yaratmaz. Reddedilmek bir etki yaratmaz. Hayır yanıtı almak bir etki yaratmaz.

Vaktim olsa iki kaşıt atardıkda muglali yine yogunum be özledin biliyorum ama inan ki yazamıyorum.

Sen kim Kuşçubaşının egosunu kırmak kim? Yeminle güldürdün hahah. Sen bu adamı iki yazı okuyupta bu seviyeye geldi sanıyorsun değil mi kendin gibi?
Dikkat et senin ki incinmesin canımın içi. Ava giderken avlanmak diye bir deyim geldi aklıma. Ayrıca tüm Pua, Kırmızı Hap, Alfa ve MGTOW akımlarında tek bir gerçek vardır. Onaylanmamak bir etki yaratmaz. Reddedilmek bir etki yaratmaz. Hayır yanıtı almak bir etki yaratmaz.

Vaktim olsa iki kaşıt atardıkda muglali yine yogunum be özledin biliyorum ama inan ki yazamıyorum.
sana diyeceğim tek şey körler sağırlar birbirini ağırlar. biribirinizi feedleyip kafanıza göre takılabilirsiniz.
burada ne av var ne avcı. 2 yazı okuyup okumaması da seviyesinin ne olduğu da beni ilgilendirmez. ben sadece düşüncenizi doğru bulmadığımı belirttim. ananıza küfretmişim gibi saldırı moduna geçtiniz. av avcı falan da saçmalanız bunu kanıtlıyor.

uğur şahin modunda takılan ercüment ovalısınız. fazlası değilsiniz.

gidip balıkların ağaca tırmanmada uzman olduğuna inanabilir, buna diğer insanları inandırmak için de uzun uzun şekilli şukullu yazılar da yazabilirsiniz. saygım sonsuz..

Son düzenleme:
dostum ben çevir kazı yanmasın demiyorum. adam internet konusunda bilgisiz. sen diyorsun ki adam vr uzmanı. ben de diyorum ki tamam adam vr konusunda uzman. vr da uzman olması internet konusunda kendisini uzman yapar mı? e yapmaz ??

web 2.0 geliştirmesi de onu internet gurusu yapmıyor. işten anlayan mühendis ya da teknik eleman yapıyor. şöyle örnek verirsem anlarsın:
nvidianın kurucusu ekran kartı üretiyor. bu adam gidip bu ekran kartlarında kripto para üretimi mining yapmayın boşa elektrik harcanıyor vs. dese, bu sadece o adamın ekran kartı üretmekte usta olduğunu; kripto para üretiminden bir şey anlamadığını belirtir. ama kripto parayı adamın ürettiği ekran kartıyla yapıyoruz ??
adamın ekran kartı üretmesi kripto para konusunda adamı uzman, bilgili bir kişi yapmıyor.
aynı şekilde bu adamın da web2.0 geliştirmesi adamı reddit vs. sosyal ağlar uzmanı yapmıyor. nesini anlamıyorsun bunun ??

jordan için de; harvard da ders vermiş olması bir insanın her konuda kendisini uzman mı yapıyor ? adam psikolog olabilir. kadın erkek doğasında dedikleri doğru da olabilir. ama bu onu pick up artist ya da ilişki uzmanı yapmıyor. sadece psikolog yapıyor. sosyal zekası gelişmiş 30-40 yaşlarında bir kadın jordandan daha düzgün ilişki tavsiyesi verebilir. 30-40 yaşında kadının tavsiye vermesi için harvardda kürsüye sahip olmasına gerek yok. etikete bu kadar takılma. harvardı gözünde allah etmiş olabilirsin ama benim gözümde iyi üniversitelerden sadece 1 tanesi. harvard gibi diğer iyi üniversitelerde mevcut. harvard dünyadaki tek üniversite değil. şu eziklik psikolojisini bırakın. harvard mezunu biri gelse demek ki karşısında el pençe divan duracaksınız. yapmayın bunu.

Sana atıp tutmama ne gerek var ? 2018'de foruma kayıt olup da foruma en ufak bir faydası olacak konu dahi açmamış ya da açamamış olan bir adamla ne diye sidik yarıştırayım ?

Gördüğüm neyse onu söylüyorum.

Yahu şu Lanier mevzusu ne kadar uzadı. Adama önce bok attın. Sonra VR'ın mucidi olduğunu duyunca VR'ın mucitlerinden olması onun internetten anladığı anlamına gelmez" dedin. Akabinde Web 2.0'ın da mucitlerinden olduğunu duyunca bu sefer de VR'dan vazgeçip "Web 2.0''dan anlaması onun internetten anladığı anlamına gelmez" dedin.

Ya bak ben bu kadar rezil olacağıma hiç olmazsa gider biraz araştırırdım. Burada sana parça parça bilgi vermekten sıkıldım. Söz bir gün Lanier'in biyografisini yazıp tek basım yapacak ve sana bir adet hediye edeceğim.

Lanier Columbia University, Güney Kaliforniya Üniversitesi ve Dartmouth College gibi prestijli yerlerde internet ve teknoloji felsefesi ile ilgili kürsü sahibidir.

Bu da mı yetmedi ?

Bak bak dur, gelecek olan saçmalığı biliyorum ben:

"Columbia University, Güney Kaliforniya Üniversitesi ve Dartmouth College gibi prestijli yerlerde internet ve teknoloji felsefesi ile ilgili kürsü sahibi olması onun internetten anladığı anlamına gelmez" 😂

Pekâlâ, dediğin gibi olsun. Lanier internetten anlamaz cahilin teki olsun. Maksat senin gönlün rahata ersin.

Peterson'a geri dönelim şimdi yeniden. Hani demişsin ya "Harvard benim gözümde iyi üniversitelerden sadece bir tanesi".

Senin gözün kimin umurunda Muğlalı ? Senin ne düşündüğün kimin umurunda Muğlalı ? Sen üniversite seviye tespit kurulunda görevli bir akademisyen misin Muğlalı ? Hayır değilsin Muğlalı. O hâlde senin bu konudaki fikrin kimsenin umurunda değil Muğlalı.

Harvard Üniversitesi dünyanın en iyi ikinci üniversitesidir. Bak, öyle "iyi üniversitelerden bir tanesi" falan değil. Tekrar ediyorum: Dünyanın en iyi 2.üniversitesi.

Bu üniversitede okumayı geçtim, bir de üstüne profesör olarak ders verme seviyesine erişmiş bir adamı ezikleme çabanı cidden anlayamıyorum.

Neymiş de "etiket insanı"ymış 😂

Ulan şu Peterson Harvard'da değil de gidip Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi'nde ders vermiş olsaydı zihinsel ograzm mı geçirecektin yani ?

Peterson'un bilgi birikimi ile vereceği tavsiyeleri 30-40 yaşındaki sıradan bir kadının tavsiyesiyle aynı seviyede görmen ise ilginç. Sen şimdi Allah bilir kolun ayağın falan zarar görse soluğu doktorda değil de mahallenin kocakarısında ya da çıkrıkçıda alıyorsundur. Nihayetinde sana göre bir çıkrıkçı da doktordan bilgilidir, değil mi ?

Yazık ki ne yazık. Bu zihniyetteki adam akademik sahada yer aldığını ve tez danışmanlığı yaptığını iddia ediyor.

Diyecek bir şey var mı bu noktadan ötede ? Keşke olsaydı ama yok.

Sana atıp tutmama ne gerek var ? 2018'de foruma kayıt olup da foruma en ufak bir faydası olacak konu dahi açmamış ya da açamamış olan bir adamla ne diye sidik yarıştırayım ?

Gördüğüm neyse onu söylüyorum.

Yahu şu Lanier mevzusu ne kadar uzadı. Adama önce bok attın. Sonra VR'ın mucidi olduğunu duyunca VR'ın mucitlerinden olması onun internetten anladığı anlamına gelmez" dedin. Akabinde Web 2.0'ın da mucitlerinden olduğunu duyunca bu sefer de VR'dan vazgeçip "Web 2.0''dan anlaması onun internetten anladığı anlamına gelmez" dedin.

Ya bak ben bu kadar rezil olacağıma hiç olmazsa gider biraz araştırırdım. Burada sana parça parça bilgi vermekten sıkıldım. Söz bir gün Lanier'in biyografisini yazıp tek basım yapacak ve sana bir adet hediye edeceğim.

Lanier Columbia University, Güney Kaliforniya Üniversitesi ve Dartmouth College gibi prestijli yerlerde internet ve teknoloji felsefesi ile ilgili kürsü sahibidir.

Bu da mı yetmedi ?

Bak bak dur, gelecek olan saçmalığı biliyorum ben:

"Columbia University, Güney Kaliforniya Üniversitesi ve Dartmouth College gibi prestijli yerlerde internet ve teknoloji felsefesi ile ilgili kürsü sahibi olması onun internetten anladığı anlamına gelmez" 😂

Pekâlâ, dediğin gibi olsun. Lanier internetten anlamaz cahilin teki olsun. Maksat senin gönlün rahata ersin.

Peterson'a geri dönelim şimdi yeniden. Hani demişsin ya "Harvard benim gözümde iyi üniversitelerden sadece bir tanesi".

Senin gözün kimin umurunda Muğlalı ? Senin ne düşündüğün kimin umurunda Muğlalı ? Sen üniversite seviye tespit kurulunda görevli bir akademisyen misin Muğlalı ? Hayır değilsin Muğlalı. O hâlde senin kimsenin umurunda değil Muğlalı.

Harvard Üniversitesi dünyanın en iyi ikinci üniversitesidir. Bak, öyle "iyi üniversitelerden bir tanesi" falan değil. Tekrar ediyorum: Dünyanın en iyi 2.üniversitesi.

Bu üniversitede okumayı geçtim, bir de üstüne profesör olarak ders verme seviyesine erişmiş bir adamı ezikleme çabanı cidden anlayamıyorum.

Neymiş de "etiket insanı"ymış 😂

Ulan şu Peterson Harvard'da değil de gidip Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi'nde ders vermiş olsaydı zihinsel ograzm mı geçirecektin yani ?

Peterson'un bilgi birikimi ile vereceği tavsiyeleri 30-40 yaşındaki sıradan bir kadının tavsiyesiyle aynı seviyede görmen ise ilginç. Sen şimdi Allah bilir kolun ayağın falan zarar görse soluğu doktorda değil de mahallenin kocakarısında ya da çıkrıkçıda alıyorsundur. Nihayetinde sana göre bir çıkrıkçı da doktordan bilgilidir, değil mi ?

Yazık ki ne yazık. Bu zihniyetteki adam akademik sahada yer aldığını ve tez danışmanlığı yaptığını iddia ediyor.

Diyecek bir şey var mı bu noktadan ötede ? Keşke olsaydı ama yok.
birader sen bana zıt pıt yok vr uzmanı, yok web 2.0 uzmanı yok o uzmanı yok bu uzmanı dedin. ben de her seferinde adamın bu konularda uzman olması sosyal ağlardan anladığı anlamına gelmez dedim. web2.0, vr ben kafamdan uydurmadım onları. sen söyledin bana. gidip alakasız örnekler vererek adamın sosyal ağlarda da uzman gibi konuşabileceğini iddia ettin.

adamın alakasız işlerde uzman olması onun sosyal ağlardan anladığı anlamına gelmiyor. istediği kadar kürsü sahibi olsun. bunun neyini anlamak istemiyorsun ? bildiğin etiket takıntın var işte. adam 1-2 marka üni bitirip 1-2 tane kürsü kaptı diye her konuda adamı uzman ilan ediyorsun. uzun uzun yazman da haklı olduğun anlamına gelmiyor.
adamları eziklediğim yok. ama senin eziklik psikolojin var. içinde harvard üni okuyamama hevesi kalmış. harvarda bu kadar allah muamelesi çekiyorsun. bildiğin üniversite işte. onlar da öğrencisine pearson kitap aldırıyor michigan üni de öğrencisine pearson kitap aldırıyor. ee iki üninin de müfredatı benzer. öğrencilere okuttukları kitaplar aynı. geriye ne kalıyor da birini 2. ilan ediyorsun da diğerini adam yerine koymuyorsun ? michigan ünide prof olan adam hiç mi bir şey bilmiyor? ya da michigan üni yoldan geçenlere, rektörün akrabalarına mı kürsü dağıtıyor ? nedir bu eziklik kompleksi ?

ben gidip ekonomi bilirken su ürünleri veya yapay zeka konusunda tez danışmanlığı mı veriyorum ? hayır.

kolum kırılınca marka yapmış amerikan hastanesine ya da florence nightingaleye gitmiyorum. devlet hastanesine gidiyorum. tıp eğitimi her yerde aynı. amerikan hastanesindeki doktorun bi extra olayı yok devletteki doktordan. hatta devletteki doktor daha iyi bir sürü vaka görme şansı bulduğu için. sende marka fetişi olduğu için amerikan hastanesine gidebilirsin. benim tercihim birçok vaka gören devlet hastanesi doktoru olur. markaya, ambalaja değil içindeki ürüne bakarım ben.

bu adamlar da alanı dışındaki şeyler hakkında atıp tutuyorlar. alanları farklı dikkat edin diyorum. tabi sizlere göre 1-2 kendini pazarlayıp reklamını yapınca, 1-2 marka üni bitirince hoooooop kralsın. her konuda atıp tutma şerefine nail olabiliyorsun. aradaki farkı çakozlamayanlar da ölümüne fedain oluyor, tanımadığı insanlara bol keseden sallıyor..

Son düzenleme:
shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8