Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Açlığın asıl memleketi Türkiye

Afrika'da açlık yüzünden kaç kişi öldü biliyor musunuz ?
Ben de bilmiyorum.

Peki Türkiye'de ?
Milyonlarca mı ?

Et bol, sebze bol, ikram desen bol bol da biz sanırım başarıya açız.

Avrupa şöyle, Amerika böyle der sızlanırız.
Elin Japon'u yapmış der kıskanırız.

Sekse açız.
Rus'a or*spu der, kendi mahallemizden geçen kıza yan gözle bakarız.

Tacizler, tecavüzler bitmez ama;
Namusu için kan akıtırız.

Sevgiye açız.
Kola reklamında dostluğu işler, şeker reklamında yaşlıya saygıyı vurgularız.

Ama sokağa çıkınca basit bir trafik kavgası yüzünden birbirimize kurşun sıkarız.

Yani mide dolu da göz konusunda çok açız.

Buzdolabı kazansak bile ekstra televizyon için Mehmet Ali Bey diye yalvarırız.

Araziye ev dikmek için ağaç yakar, dikmeden evvel de demirinden çalarız.

Sıcak kanlı millet derler, vefalıdır derler doğru ama biz güvene açız.

ÇOĞUNLUĞU PARAYA TAPAR AMA;
ELHAMDÜLiLLAH MÜSLÜMANIZ.

Okumanızı istedim. Babala TV Videosunu yazıya geçirdim.

Son düzenleme:
Güzel yazı. Çözümümüz şu anda eğitimde saklı çünkü diğer alanlar gerek tarım olsun teknoloji olsun bunlar için altyapımız yok, misal modern tarıma geçmek istesek al sana 10 milyon işsiz daha. Eğitimin ilkesiz ve özgür olması gerekmekte düzelmesi gereken ilk şey budur.

Güzel yazı. Çözümümüz şu anda eğitimde saklı çünkü diğer alanlar gerek tarım olsun teknoloji olsun bunlar için altyapımız yok, misal modern tarıma geçmek istesek al sana 10 milyon işsiz daha. Eğitimin ilkesiz ve özgür olması gerekmekte düzelmesi gereken ilk şey budur.
Haklısın lakin herkes okuyacak diye bir kaide yok. Herkes okursa şuan olduğu gibi yığılma olur. Insanların yeteneklerine göre eğitilmesi gerek, düşüncelere fikirlere değer verilmesi gerek. Genç beyinlerin yurt dışına göçmesini engellemek gerek sahip çıkmak gerek. Çok şey gerek en başında tubitak yönetiminin değişmesi gerek.

Haklısın lakin herkes okuyacak diye bir kaide yok. Herkes okursa şuan olduğu gibi yığılma olur. Insanların yeteneklerine göre eğitilmesi gerek, düşüncelere fikirlere değer verilmesi gerek. Genç beyinlerin yurt dışına göçmesini engellemek gerek sahip çıkmak gerek. Çok şey gerek en başında tubitak yönetiminin değişmesi gerek.

Aynen insanlar yeteneklerine göre eğitilmeli çok doğru demişsin. Bizim eğitim sistemimizdeki en büyük yanlışlardan biri de bu. Mesela yabancı ülkelerde bir çocuğun matematiği iyiyse onu iyice matematiğe yönlendiriyorlar diğer derslerde ki başarısızlıklarına değil. Türkiye'de bir çocuk matematikte iyiyse ama edebiyatı kötüyse edebiyatını düzeltmek için özel edebiyat dersi falan aldırıyorlar neyde yeteneksizse ona yönlendiriyorlar olmuyor işte amk her insan herşeyden anlayacak diye birşey yok. Kısacası bir insan neyde yetenekli ise o alanda gelişmeli o alanda çalışmalı.

Ben de çözümün eğitimde olduğunu düşünenlerdenim.Aynı zamanda iktidarında "ilkokul mezunu,iki kelimeyi biraraya getiremeyen adamlardan" değil, "okumuş ve en azından üniversite bitirmiş adamlardan oluşmasından" yanayım.Tabiiki benim düşüncelerim biraz ütopik,ama eğer böyle devam ederse gidişat gidişat değil..

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8