Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Ah Şu Kötüler

junyurhayyam

Forumdan Uzaklaştırıldı
Selam oyunbozanlar,
Başıktaki kötünün tanımı nedir junyur diye sorarsanız,avaraj,embesil,düşünemeyen insanların elde edemediği mülkü edinip kıskanmalarının sonucu bu embesillerin değer yargısına göre kötüyüzdür bizi kim onların içinde kötü algısını oluşturursa o güç kazanır örneğin halk ve gazeticiler.Daha iyi anlayabilmeniz için Felsefenin Kısa Tarihi adlı kitaptan alıntı;
Bu kahramanlar dünyasında güçsüz olanlar yani köleler ve zayıflar, güçlüleri kıskanırdı. Köleler, kıskançlık ve hınçlarını güçlülere yöneltirdi.
Bu olumsuz hislerden yeni bir değerler kümesi yaratmışlardı. Aristokratların kahramanlık değerlerini tersine çevirdiler. Köleler aristokratlar
gibi gücü ve kudreti kutlamak yerine, cömertliği ve zayıfa yönelik kaygıyı erdeme dönüştürdü. Nietzsche'nin deyimiyle bu köle
ahlakı güçlünün eylemlerini kötü, kendisi gibi olanların hislerini iyi görür.
Mal mülk istemeyen şairlerim, çilecilerim,ah sizler ne erdemli insanlarsınız paraya tapmassınız bizler paraya taparız değilmi ,ah sizlere beton sığmaz :)
Kötü olan sevilirse en ufak sallantıda yıkılır,korkulan ise kötümüze söverler güçsüzler kendi aralarında güç sahibi olmak isterler,kötü bir güçsüze gülse aşık olur ,güçsüzümüz bazen o kadar kötüdür ki arkadaşlarına kötünün ona güldüğünü ama onun umursamadığını söyler gurubuna ben bunla iyiyim benlede iyi olcaksınız sinyalleri 1000000000 ışık yılı öteden duyulur ve o gurup bir anlığına mehdiyle bizim aramız iyi olacak diye embesil kötüye güç verirlerki kendileride güçlerinden faydanabilsinler.Embesil evrilmeye başlarken kötü olmanın okadarda kötü olmadığını anlar ,sürekli yalanlar söylemeye ve embesillere şu mesajı verir ;Bensiz hiçsiniz,bana itat edin. Embesillerimiz beyni uyuşmuştur artık,tek umut vardır umutlarıda mehdinin onları kurtarıp embesil kötüyüde bir kenara yallahlamaktır.Bunun sinyallerini almıştır embesil kötümüz,mehdisine koşar ve hamile oldum der (metafor) kötümüz oralı olmamıştır bile ,embesil telaşla bağırmaya çağırmaya başlar,kötümüz ona umut vaad eden sözlerle uğurlar.Kötümüz okadar kötüdürki embesil kötünün kendisini varetmesi için tek şans kötüde olduğunu dayatmıştır,embesil kötü tam bir embesilleşmeye başlar ve embesil arkadaşlarının arasından birisi kötüler embesil kötüyü.Aralarında bir iyi vardır en çok korkutlandır iyimiz ve embesil kötüyü kötüleyen embesil kötüden yardım ister acındırır kendisini,ekek yardımı etmeye kabul eder çünki sevilendir eğer yardım etmesse sevilmeyecektir ,sevilmessede varolamayacaktır iyimiz güçlendikçe kötüleşmeye ekekmiz ise iyileşmeye başlar.

Velhasıl kelam insanlar başarılarınızdan dolayı nefret edeceklerdir bu doğaldır.İnsanlar düşman kesilecektir siz bunları iyi görüp aynı şekilde sizde onlar gibi iyi olmak istersiniz,en kötüler olarak başlarınıza çıkacaklardır,yeri geldiği zaman öyle bir kötü olacaksınızki embesil kötüyü kötüleyip asıl kötüyü yalanlarla devirecek kada kötü olamazsanız siz her daim kötü (ezilen ve en ufak iyi niyetli davranışızda bile ulan bu beni devircekmi diye algı yaratan )olcaksınız.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8