Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Aile ve özel hayat hakkında

Ghostlykisses

Forumdan Uzaklaştırıldı
dostlarım merhabalar umarım iyisinizdir ailemize ve arkadaşlarımıza özel hayatımızla ilgili bilgiler versek anlatsak örneğin kız arkadaşımla buluşmamı anlatmam herhangi bir özel durumumu anlatsam dert yansam falan bunlar bizi güçsüz gösterir mi yani ağzımı sıkımı tutayım eskiden çok konuşmanın özgüven işareti olduğunu sanırdım lakin şu bir kaç aydır öyle değil önerileri alalım arkamdan iş çevrilmeye başlandı :D neyse

Arkadaşlarının nasıl karakterde olduklarını bilmiyorum ama hayatının sadece belli bir kısmını anlatman her zaman daha doğrudur.Arkadaşlarına sonsuz güvenin olmasın o ince çizgiyi yakala yeter.

dostlarım merhabalar umarım iyisinizdir ailemize ve arkadaşlarımıza özel hayatımızla ilgili bilgiler versek anlatsak örneğin kız arkadaşımla buluşmamı anlatmam herhangi bir özel durumumu anlatsam dert yansam falan bunlar bizi güçsüz gösterir mi yani ağzımı sıkımı tutayım eskiden çok konuşmanın özgüven işareti olduğunu sanırdım lakin şu bir kaç aydır öyle değil önerileri alalım arkamdan iş çevrilmeye başlandı :D neyse

Aileni her şeyin önüne koy tabi anlayışlı insanlarsa . Ben babama pek çok konuyu anlatmam ama annemle birçok konumu konuşurum . Hayatta senin iyiliğini karşılıksız , çıkarsız bekleyen tek kişi o kadın bunu bil fakat anneden anneye değişir . Onu da sen bilebilirsin.

Arkadaşlara ilişkinizin olup olmadığını anlatabilirsin ama özeliniz özel kalsın . Annen de baban da arkadaşların da bilmesin. Sadece sen ve o .
Hatta şöyle düşün ! Eğer kız arkadaşınla yaşınız ilerledi vs. ve bir gün iş ciddiye bindi , arkadaşlarınla tanıştırmak istedin . Eğer içinde en ufak bir tereddüt bile varsa o çevreyi değiştir derim.

Özeliniz de özeliniz olarak kalsın diyorum neden ?
Fotolarınızı , konuşmalarınızı veya sorunlarınızı başka insanlara gösterdiğiniz zaman sizin ilişkinizi kıskanabilir veya içerden bir tane patavatsız yanlış söz edip durumu b*k edebilir. İğrenç bir olay geldi arkadaşımın başına .

Ev kiralıyorlar . 4 kız 4 erkek gidiyorlar. Alkol var birçoğunun kafası güzel ama benim arkadaş sağlam içmiyor o .
Kızla da gayet güzel ilişkileri vardı , arkadaşlarının yanında yiyişirlerdi falan o derece hem arkadaşlarıyla hem manitasıyla samimi biriydi.
İçlerinden biri kendi partnerini ( günü birlik bir ilişki olduğu için şişme bebek diyicem ) beğenmiyor ve benim arkadaşa "beraber dönsek ya " diye alkollüyken bir laf ediyor .

Sonuç : Günlük kira parası yandı , sevgilisyle ayrıldı , ailesine yalan söylemişti yakalandı , arkadaşıyla arası sıfr oldu vs .

Özelinizse özelin o kadar. Ailenle de kız arkadaşını konuş ama detaylar sen de kalsın derim

En yakın arkadaşlarına anlat, gerisi sadece kuyunu kazar.
not: en yakın arkadaşını da iyi seçmiş olmalısın.

Ailenle bir şeyleri paylaşmak insana iyi gelir tabii aile belli bir olgunluk seviyesinde ise.
Yazdığın şey basit gözüküyor ama olgunluk seviyesi gerçekten çok önemli bir husus. Hemen hemen her toplumda aile olgusu belirli kalıplara oturtulmuştur ve bunlar da ailen herzaman için senin iyiliğini ister seni yetiştirir karakterini belirler vs. evet bunlar doğrudur da anne-baba ne kadar anne-baba? Bu çok önemlidir. Hatta insanın tüm hayatı bile ailesi tarafından nasıl yetistirildigine bağlıdır. Bazı anne baba çocuğunun yanında olur onunla ilgilenir. Bazıları ise küçük yaşından beri çocuğuna ilgisini keser. Onun özgüvenini yerle bir eder. Sorunlarını dinlemez. Onu geçiştirir. Ama şöyle de birşey vardır. Bu bahsettiğim aile maneviyatından yoksun çocuk ayağa kalkarsa ondan güçlüsü olamaz. Çünkü b(o)ktan olan herşeye rağmen ayağa kalktıysa onu devirecek bir güç yoktur. Selamlar.

Dertlerinizi ya içinize ya da erkek arkadaşlarınıza dökeceksiniz. Şahsen ben erkek arkadaşlarıma da anlatmıyorum genelde içime atmaktan yanayım, çünkü sonuçta o sırrını anlattığın arkadaşın da senin olmadığın ortamda konu kalmadığı zaman ağzından kaçıracaktır veya isteyerek anlatacaktır. Yok ben illa içimi dökücem diyorsanız o size kalmış ister anlatın ister anlatmayın, naçizane benim tavsiyem sakın ama sakın derdinizi sevgilinize ya da kız arkadaşlarınıza anlatmayın herkese bol şans : )

Herkesi belli bir seviyeye koy.
Kiminle ne konuşacağını bil ve ona göre konuş.
Mesela ailenle her şeyi anlatabilirsin.
Yakın arkadaşlarının kişiliğine göre değişir bu olay. Mesele ağzı gevşek olan birine derdini anlatma.
Samimi olmadığın insanlara dert yakınma. Samimiyet kurduğun ve gerçekten güvenebileceğin arkadaşlarına dertlerini anlatabilirsin.
Ha bu arada özgüvenli insanlar dert anlatmaz ya da çok dert anlatır gibi bir olay yok.
Özgüvenli görünmeye çabalama kendine karşı özgüvenli ol. Ve ne yapacağına sen karar ver.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8