Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Aile ve özel hayat hakkında

Ailenle karı kız muhabbeti yapmamanı öneririm.
Arkadaşlara gelecek olursak sakın dert yanma fakat dostlarınla dertleşmen sana iyi gelir.
Dost ile arkadaş arasında bariz bir fark var.
Mesela benim 12-13 tane aktif olarak takıldığım kişi var bunların 11 tanesi arkadaş geriye kalan ikisi ise dostum.

Yazdığın şey basit gözüküyor ama olgunluk seviyesi gerçekten çok önemli bir husus. Hemen hemen her toplumda aile olgusu belirli kalıplara oturtulmuştur ve bunlar da ailen herzaman için senin iyiliğini ister seni yetiştirir karakterini belirler vs. evet bunlar doğrudur da anne-baba ne kadar anne-baba? Bu çok önemlidir. Hatta insanın tüm hayatı bile ailesi tarafından nasıl yetistirildigine bağlıdır. Bazı anne baba çocuğunun yanında olur onunla ilgilenir. Bazıları ise küçük yaşından beri çocuğuna ilgisini keser. Onun özgüvenini yerle bir eder. Sorunlarını dinlemez. Onu geçiştirir. Ama şöyle de birşey vardır. Bu bahsettiğim aile maneviyatından yoksun çocuk ayağa kalkarsa ondan güçlüsü olamaz. Çünkü b(o)ktan olan herşeye rağmen ayağa kalktıysa onu devirecek bir güç yoktur. Selamlar.
Peki bu çocuk nasıl ayağa kalkar üstat

Peki bu çocuk nasıl ayağa kalkar üstat
Negatif olan herşeyi dibine kadar yaşadığı için zamanla bu durumu lehine çevirecek. Bu süreçte motivasyon ve kendine inanmak herşeydir. E tabi geleceğe umutla bakmak için şimdiden kendini gelistirmesi lazım.

dostlarım merhabalar umarım iyisinizdir ailemize ve arkadaşlarımıza özel hayatımızla ilgili bilgiler versek anlatsak örneğin kız arkadaşımla buluşmamı anlatmam herhangi bir özel durumumu anlatsam dert yansam falan bunlar bizi güçsüz gösterir mi yani ağzımı sıkımı tutayım eskiden çok konuşmanın özgüven işareti olduğunu sanırdım lakin şu bir kaç aydır öyle değil önerileri alalım arkamdan iş çevrilmeye başlandı :D neyse
Dertlerin varsa bana gel ; ) WP verem istersen

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8