Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Alfa öğretisi tam bir saçmalık

Arkadaşlar ben uzun zamandır bu konular hakkında çok makale okudum. Sayısız kitap okudum film, dizi izledim.

Ara ara saha görevlerine çıktım.
Manipüle etme hakkında çok kafa yordum, telkinleri dinledim 21 gün kurallarını uyguladım.

Bir çok yerde not aldım, müzik dinledim sayısız bir çok şeyle uğraştım, karşı cinsle bu konular hakkında konuştum, red pill öğretisine bağlı sayısız farklı ülkelerdeki insanlarla konuştum.

Hatta ve hatta istanbul da grup kurup 23 kişi yaklaşık 1ay olarak fikir alışverişi yaptık. Birlikte saha görevlerine çıktık ve tüm bunlar benim 3 yılımı aldı dile kolay.

Bildiğim tek şey var eski benliğimi tamamen bir yalan üzerine kurmuşum. ve bu yalan yüzünden bana değer veren bir çok kişiyi kaybettim, kadın cinsi hiçbir şekilde umrumda değil hepsi salak gibi geliyor buna kendi ailemdeki insanlar da dahil.

Çok fazla bir şey yazmicam ki ben sizin sadece bu hataya düşmenizi istemiyorum.
Yapmaya çalışmanız sadece etrafınızdaki insanları sizden uzaklaştırır ve hayalini kurduğunuz kadınları hiçbir zaman yanınzda bulamayacaksanız tam tersine teker teker hepsi sizden uzaklaşıcak ve sizde eve kapanıcaksınız.

size bu vaatleri verenler size anlattıkları gibi önüne gelen herkesle yatmıyorlar, her istediği kızda onda bir alfalık(!) sezip onunla konuşmak için can atmıyor.

Benim herşeye başlamama sebep olan kişi kullanıcı adımdaki şahıstır. Böyle kişilerin gazına gelipte hayatınızı mahvetmeyin.

Neyse siz bu hataya düşmeyin istiyorum. Size değer veren insanlara saçma sapan telkinlerle, öğretilerle kaybetmeyin.

Hayatınızı bir kaç başarı elde edememiş insanların sözleriyle değiştirmeyin, sonuçları kötü olabilir. Esenlikle kalın.

Bende bu kavramlarla tanışalı 2.5 sene civarı oldu. Şöyle ki tatlı yalanlar yerine acı gerçekleri tercih ederim. Evet dediğin gibi her önümüze gelenle yatmıyoruz. En azından bazı şeylerin farkına varıyoruz. Bilmiyorum benim yazılarımı okudun mu okumadın mı ama ben kavramlara takılı kalan bir insan değilim. İnsanları robot modeli gibi isimlendirmekten de hoşlanmam. Bana göre 2 tip insan vardır: Bilinçli ve Bilinçsiz.

Yapmaya çalışmanız sadece etrafınızdaki insanları sizden uzaklaştırır ve hayalini kurduğunuz kadınları hiçbir zaman yanınzda bulamayacaksanız tam tersine teker teker hepsi sizden uzaklaşıcak ve sizde eve kapanıcaksınız.
Biz burada yanlış bir şey mi yapıyoruz? Hem mental hem fiziksel gelişim yanlış mı? Kadın erkek ilişkilerini kavramak yanlış mı?

İzlediğin filmlerde görmüşsündür filmin sonunda erkek yalnız kalıyor. Evet bu mevzu benide düşündürüyor bazen. Her ne kadar kızlar bilinçli erkeklerle vakit geçirse de iç güdüleri ile hareket edip ezikte olsa hayatını kurtaracak bir erkekle evleniyorlar hikayenin sonunda. Gerçek hayatta da durum böyle.

Fakat bilinçsiz bir şekilde evlenip ömür boyu kendimi kullandıracağıma afili bir yalnızlığı tercih ederim. Söylemeden edemeyeceğim bilmemek mutluluktur. Bilmek ağır yüktür herkes kaldıramaz. Ülkemizin durumu çok zoruma gidiyor mesela. Çünkü bilinçli bir bireyim. Araştırıyorum, sorguluyorum, gündemi takip ediyorum, ekonomiyi takip ediyorum. Ülkenin durumunun vasat, ekonominin çökmüş, eğitim sisteminin, üretimin bitmiş olduğunu biliyorum. Zoruma gidiyor bu durum. Diğer seçmenlere bakıyorum. Hastaneden yoldan köprüden bahsediyorlar. Tek gördükleri o çünkü bilinçsizler ve hallerinden memnunlar. Bilmiyorlar ve mutlular bu durumdan bilselerdi eminim bu kadar mutlu olamazlardı. Bu yüzden bilmek ağır yüktür.

Saçmalık bulduğun kısımlar insanları robot modeli gibi isimlendirmek mi? Biraz daha detay verirsen sohbet edebiliriz.

Bende bu kavramlarla tanışalı 2.5 sene civarı oldu. Şöyle ki tatlı yalanlar yerine acı gerçekleri tercih ederim. Evet dediğin gibi her önümüze gelenle yatmıyoruz. En azından bazı şeylerin farkına varıyoruz. Bilmiyorum benim yazılarımı okudun mu okumadın mı ama ben kavramlara takılı kalan bir insan değilim. İnsanları robot modeli gibi isimlendirmekten de hoşlanmam. Bana göre 2 tip insan vardır: Bilinçli ve Bilinçsiz.

Biz burada yanlış bir şey mi yapıyoruz? Hem mental hem fiziksel gelişim yanlış mı? Kadın erkek ilişkilerini kavramak yanlış mı?

İzlediğin filmlerde görmüşsündür filmin sonunda erkek yalnız kalıyor. Evet bu mevzu benide düşündürüyor bazen. Her ne kadar kızlar bilinçli erkeklerle vakit geçirse de iç güdüleri ile hareket edip ezikte olsa hayatını kurtaracak bir erkekle evleniyorlar hikayenin sonunda. Gerçek hayatta da durum böyle.

Fakat bilinçsiz bir şekilde evlenip ömür boyu kendimi kullandıracağıma afili bir yalnızlığı tercih ederim.

Saçmalık bulduğun kısımlar insanları robot modeli gibi isimlendirmek mi? Biraz daha detay verirsen sohbet edebiliriz.

Kişisel gelişim faydalı çünkü bunu sadece kendimiz için yapıyoruz. Bana kattığı tek şey bu sanırım. Bunun gerisinde karı kız konularını ballandırıp anlatmayacağım çünkü öyle bir şey yok. birçok kişi bu umutla bu tür öğretilere bağlanıyor hayatlarıni ona göre şekillendiriyorlar. Demek istediğim asla hayal ettikleri gibi sonuçlar alamayacakları. Kabul edelim bir çoğumuz sırf yalnız hissetme, toplum tarafından kabul görememe, ilgi bulma vs. Sebeplerden dolayı buradayız.

Kabul edelim bir çoğumuz sırf yalnız hissetme, toplum tarafından kabul görememe, ilgi bulma vs. Sebeplerden dolayı buradayız.
E kabullenelim o zaman bu durumu? Nasılsa hiçbir zaman hayal ettiğimiz gibi bir sonuç alamayacağız. Görücü usulü evleniriz. Spora gitmeye de gerek yok, kitap okumamıza da gerek yok. Nasılsa kendimizi kötü-dışlanmış hissediyoruz. Ne gerek var bütün bunlara değil mi?

Bu konularda çok ama gerçekten çok bilgi kirliliği var. Adam öyle bir anlatıyor ki diyorsun bu adam her önüne gelenle yatıyor, mükemmel bir hayat sürüyor. Bu adamın yazdıklarını okursam ben de onun kadar olamasam da birkaç şey kaparım diyorsunuz. Sonrasında uğraşıp o seviyeye gelemeyince böyle hayattan soyutlanıyorsunuz. Geçen gün bir bloga denk geldim. TCMA çakması bir blog. Adam yazının başında s*ktir git aç şu müziği falan diye baskınlık kurmaya çalışıyor. Ulan or*spu çocuğu sen kimsin bana emir veriyorsun? Kusura bakmayın suç sizde. Size gerçekleri olduğu gibi anlatanlar yerine gaza getirip üstünüzde baskınlık kuranlara tapıyorsunuz. Bu yüzden bu tipler çoğalıyor ve bu yüzden hak ediyorsunuz. Yanlış olmasın sadece beni okuyun demiyorum. Gerçekten güzel okunası bloglar var fakat bir o kadar prim verilmemesi gereken bloglarda var. Siz okuyacağınız yazıları bilinç süzgecinden geçirmediğiniz için her okuduğunuza inanıyorsunuz.

Bu 2.5 senelik süre zarfı içinde aynı anda 150 kızla mesajlaştığım günler de oldu gün geldi günlerce aylarca yalnız kaldığım günlerde oldu. Düşünmek için bolca vaktim oldu ve emin ol senin bu düşündüklerini ben çok eskiden düşündüm. Kabullenip pes etmek uygun bir davranış değil. Mutlu olmak istiyorsan sürüye karışırsın eyvallah. Fakat gerçekleri görmek istiyorsan o sürüden ayrılman gerekir.

Ben asla insanları ötekileştirmem. Blogumda alfa beta omega diye bahsettim fakat bu tamamen google algoritmalarını kandırma amaçlı yapıldı. Görüyorum buralarda da beta diye tabir ediyorlar. Hoş karşılamıyorum açıkçası. Kalıplaşmış kelimeler olduğu için de tepki gösteremiyorum.

Kitap okuyun derim önerilerde bulunurum. Sizin mental gelişiminiz için.
Duygusal müziklerden uzak durup hareketli müzikler dinleyin derim. Ruh sağlığınız için.
Spor yapın derim. Sağlıklı ve fit görünmek için.
P*rno ve mastürbasyondan uzak durun derim. Kendinize zarar vermemeniz için.
Hobi edinin derim. Sosyal yeteneklerinizi ve çevrenizi arttırmak için.
Giyiminize dikkat edin derim. İyi görünmeniz ve sosyal çevrenizde kabul görülmeniz için.
Gündemi takip edin derim. Her şeyden haberdar olup kültürlenmeniz için.
İlişkileri anlatırım. Kendinizi kullandırtmayın, ezdirtmeyin diye.
Bakımlı olun derim. Kendinize verdiğiniz değeri gösterin diye.

Bunları yaptığınız için çevreniz sizi terk ediyorsa öyle çevreden zaten hayır gelmez.

Sen şuan hayatının dönüm noktasındasın. Ya burada pes edip elinle inşa ettiğin kaleni yıkacaksın ya da kalenin surlarını daha da sağlamlaştıracaksın. Fikirsel dönüşüm yaşıyorsun, düşünüp sorguluyorsun. Olgunlaşıyorsun anlayacağın. Bir çok erkek burada pes eder ve eski hayatına geri döner. Kırmızı hap olayı da burada başlıyor. Ya mavi hapı alıp eski yaşamına geri döneceksin ya da kırmızı hap ile acı gerçeklerle yüzleşmeye devam edeceksin. Hayat hiçbir zaman toz pembe olmayacak. Seçim senin.

Ben ki iki cumleyi bir araya getiremeyen kizlar tarafindan hep dalga gecilip eziklenen yeni insanlarla tanismaktan kavga etmekten korkan bir insanken. Esprituel becerim gelisti, toplu kiz gruplariyla hic cekinmeden tek basima konusma ve tanisma yetenegi kazandim ki bu erkeklerle de arami daha samimi yapti. Benimle sumuklu diye dalga gecen kizlarla yolda karsilastim kendileri numarami alip cagirdi bilerek gitmedim. Saysam daha devami gelir. Tabi bu kadar seye sen bir gelisim ya da basari demeyebilrsin o da sana kalmis.
Abi mesele orada zaten. Beklentiyi çok yüksek tutuyorlar. Boyu uzayacak tipleri estetik yaptırmışcasına değişeceğini falan zannediyorlar. Yolda giderken kızlar numarasını verecek dudaklarına yapışacak zannediyorlar. Gerçekçi olalım bunlar olmayacak.

Bu yola başlarken söylediğin gibi 2 kelimeyi bir araya getiremeyen insanlardık bir çoğumuz. Şimdi sesimiz soluğumuz çıkar oldu. Ortamlarda söz sahibi olduk. Kızlara kendimizi kullandırtmadık. Bakımlı olup iyi giyinerek eskisinden daha karizmatik olduk. Kitap okuyarak kültür sahibi olduk. İmajımızı değiştirerek imaj sahibi olduk.

20 yıllık ömrümün 17'sinde bütün bunlara sahip olamayıp 3 yılda sahip olmuşum o zaman bu bir başarı ve gelişmedir.

Zaten sadece yazı okuyarak bir yere varılamaz. Gelişmek , kendini geliştirmek isteyen arkadaşlar ki ben de dahil burada giyim , ozguven , kitap okuma , spor , hobi , kisisel bakim , kultur tarzi konulari ogrenmemiz yapmamiz uygulamamiz gerektigini ogreniyoruz. Yapan gelisiyor yapmayan gelismiyor sadece biliyor bunlari yapmasi gerektigini. Kiz konusuna gelince de burada her seyi ogrenip biliyor ama sahaya cikmadan gelismiyoruz . Yani kimse kimseyi kandirmiyor. Eger biri birini kandiracaksa o da kisinin kendisidir
Buradakileri okuyup hayata gecirmedikten sonra e hadi geliseyim tarzi bisey asil sacmalik olan
Ha bunu da ekliyim kendim de dahil hayata gecirip bunlarin sacmalik oldugunu soyleyen pisman olan gormedim ben .

Zaten sadece yazı okuyarak bir yere varılamaz. Gelişmek , kendini geliştirmek isteyen arkadaşlar ki ben de dahil burada giyim , ozguven , kitap okuma , spor , hobi , kisisel bakim , kultur tarzi konulari ogrenmemiz yapmamiz uygulamamiz gerektigini ogreniyoruz. Yapan gelisiyor yapmayan gelismiyor sadece biliyor bunlari yapmasi gerektigini. Kiz konusuna gelince de burada her seyi ogrenip biliyor ama sahaya cikmadan gelismiyoruz . Yani kimse kimseyi kandirmiyor. Eger biri birini kandiracaksa o da kisinin kendisidir
Buradakileri okuyup hayata gecirmedikten sonra e hadi geliseyim tarzi bisey asil sacmalik olan
Ha bunu da ekliyim kendim de dahil hayata gecirip bunlarin sacmalik oldugunu soyleyen pisman olan gormedim ben .

Konuyu tam okursan saha görevlerine de çıktım yazmıştım. Karşı cins bir şey dediğinde direk acaba ne demek istedi yahut ne cevap vermeliyim diye beynini kemiriyosun ve bu senin sağlıklı iletişim kurmanı engelliyor. Hayata geçirip de saçmalık olduğunu söyleyeni bulamazsın çünkü bu kisiler bu öğretiye ölümüne inanmakta. kitaplarda, dizilerde, forum konularında anlatilan şeylerin olmadığını görünce hatanın kendisinde olduğunu düşünüyor ilk bu konuları okuduğunuzda bir çok yerde de görürsünüz karşı çıkarsanız size (beta) derler. Umut tacirleri diyorum ben bunlara.. anlatılan herşeyi eksiksiz harfi harfine yerine getirirsin ama hiçbirşey elde etmezsin. Bilmiyorum belkide herşeyi kadın psikolojisini, erkek psikolojisini vb. öğrendiğimden artık sahte tavırlara kanmıyorum ve bu beni insanlardan olması gerektiği gibi değil de tersine uzaklaştırıyor.

Şöyle bir söz var;
Herşeyi biliyorum ve bu beni öldürecek.
- Dostoyevski

Belkide mutlu olmak, insanlarla kaynaşmak için herşeyi bilmemek gerekiyor.

Bir ihtimal daha var ben delirmiş olabilirim o yüzden bir delinin sözlerine kulak asmamak kendi yolunda gitmek gerekiyor.

Konuyu tam okursan saha görevlerine de çıktım yazmıştım. Karşı cins bir şey dediğinde direk acaba ne demek istedi yahut ne cevap vermeliyim diye beynini kemiriyosun ve bu senin sağlıklı iletişim kurmanı engelliyor. Hayata geçirip de saçmalık olduğunu söyleyeni bulamazsın çünkü bu kisiler bu öğretiye ölümüne inanmakta. kitaplarda, dizilerde, forum konularında anlatilan şeylerin olmadığını görünce hatanın kendisinde olduğunu düşünüyor ilk bu konuları okuduğunuzda bir çok yerde de görürsünüz karşı çıkarsanız size (beta) derler. Umut tacirleri diyorum ben bunlara.. anlatılan herşeyi eksiksiz harfi harfine yerine getirirsin ama hiçbirşey elde etmezsin. Bilmiyorum belkide herşeyi kadın psikolojisini, erkek psikolojisini vb. öğrendiğimden artık sahte tavırlara kanmıyorum ve bu beni insanlardan olması gerektiği gibi değil de tersine uzaklaştırıyor.

Şöyle bir söz var;
Herşeyi biliyorum ve bu beni öldürecek.
- Dostoyevski

Belkide mutlu olmak, insanlarla kaynaşmak için herşeyi bilmemek gerekiyor.

Bir ihtimal daha var ben delirmiş olabilirim o yüzden bir delinin sözlerine kulak asmamak kendi yolunda gitmek gerekiyor.
İşte bu gibi bir durumda benim umursamamazlık mekanizmam çok işimi görüyor. Yani kızın veya erkegin farketmez ne diyecegini dusunsem bile ona ne diyecegimi dusunsem bile aslinda tam olarak dusunme olayini gerceklestirmiyorum. Bilincaltimdaymis gibi sanki beynimde arkalardaymis gibi oluyor
. Bu dedigin sahte tavirlardan uzaklasma bende sende ve hatta bunlari bilen cogu kiside var. Bende oyleyim cogu arladasimla arama mesafe koydum 13 yillik iki arkadasimla bile. Sen sanki bıkmışsın gibi bi izlenim yarattın bende. Ama emin ol bunlari bilerek yasamak bilmeden yasamaktan kat kat daha iyi.

Öğreti aslında yanlış değil insan işine gelen yerleri anlıyor insanlara ilgisiz olun diyoruz adam günaydın sabah selamı kesiyor :D

Linç yiyeceğim ama olsun bu Tcma falan İnci'den yazanlar falan sizi sadece kibirli ve içi boş bir egoya sahip yapar, bana kalırsa bunları hiç okumayın.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8