Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Aman dikkat edin!

Bu ülkenin siyaseti tamamen din üzerinden dönüyor. Bütün gücü de sağ seçmen elde tutuyor. Sağa oynayan kazanır. Seçim öncesi analiz yapmıştım. Herkes Muharrem İnce alacak demişti seçimi. Lakin öyle olmadı. Analizim doğru çıktı. Eksikte olsa doğru çıktı. Ben 2.turda yenilmesini garanti veriyordum, kısmet 1. turaymış.
Atatürk makyavelist bir liderdi, bence de motive amaçlı söylemiş.

Ekmeleddin İhsanoğlu'nu hatırlayın. Sağ taraftandı ve %38 oy almıştı. Daha önceden adını şanını duyan yoktu ama sağ taraftan olduğu için o kadar oy aldı. Belki gerçekten sağcı değildi ama o imajı verdi, biraz da dinci gibiydi. Yenmesi zaten mümkün değildi ama bu diğer seçimlere ışık tutabilirdi.
Bu seçimde en çok şansı olan kişi Meral Akşener'di. Lakin Erdoğan kendi rakibini kendisi seçtiği için asıl rakibi İnce'ymiş gibi gösterdi. Çünkü sol seçmenin kitlesi belli %35. Erdoğan sağ ve sol diye bölerek solcuları es geçip her seferinde sağdan oy almayı başarıyor. Sağcılar ben sola oy vermem deyip mecburen Erdoğan'ı sevmedikleri istemedikleri halde oy veriyorlar. Yani karşısına sağcı olduğunu söyleyen bir rakip çıksa ve soldan destek alsa olay çözülecek ama yıllardır bunu başaramadılar. Yıllardır seçim sarhoşluğu yaşadılar bu seçim kesin diye düşündüler ve her seçim hüsrana uğradılar.

Ülke için 2 tane zararlı kesim var. Sağ çomar ve sol çomar. Biri diğerini cahil olmakla, diğeri diğerini aydın terörist olmakla suçluyorlar. Halbuki her ikisi de aynı b*k benim gözümde.
Her iki seçmende takım tutar gibi parti tutuyorlar ve ülkeye faydalarından çok zararları oluyor. Ve bu iki kesiminde tek dertleri kendileri. Ülke çıkarlarını zerre düşünüyorlarsa namerdim.

Gezinirken şu videoya denk geldim. Belki de durumu özetliyordur. Sürekli borç alınıyor mesela madem ülkeyi seviyorsun hizmet ediyorsun peki neden dışa bağımlı bir ülke haline getirdin bizi? Gerekirse %500 vergi koyucaksın ithal mallara ama yine de kendi çiftçimiz üreticek kendi halkımız iş yapıcak tabi varsa sende o g*t.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8