Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Analizler ve tecrübelere üzerine

Dinlersiniz.
Yazılar kendi düşüncelerime, analizlerime ve tecrübelerime dayalıdır.
Cimrilik edip paylaşmak istememiştim başta fakat; ne bileyim sokaktaki insandan ayrı tutuyorum buradakileri. O yüzden paylaşasım geldi.
Fakat böyle bir şey de var. Burada sokakta ki insanla aynı tuttuğum kişiler de var.
Mesela gönderisinde yardım niyetli bir yazı yazıp, bana ve yazanlara azar işittirenler.
Ya da
1 eleştirinin, 10 beğeniyi götürdüğü insanlar.
KANUN BU AMA BURADA DA GEÇERLİ OLMASI SAÇMA !
KANUNLARIN EĞİTİMSİZ İNSANLAR ÜZERİNDE GEÇERLİ OLDUĞUNU HEP DÜŞÜNMÜŞÜMDÜR.

Neyse daha fazla tatava yapmadan not defterinize yıldızlı not alacağınız şeyleri yazayım.

( NOT ) : Bu yazıları kendi bilincime ithafen not aldığım için yazıların bazılarında farklılık görebilirsiniz.

1- Seni kötüleyenlere karşı kulak asma ve söylediklerini olumlu bir ukalalığa çevir.

Kaptan Norrington: Sen kesinlikle duyduğum en kötü korsansın!

Kaptan Jack Sparrow: Ama adımı duydunuz.

2- Eğer ki ona vurmak istiyorsan, sana vuracağım demeyi beklemeden vur. Çünkü eylemler sözcüklerden güçlüdür.

“Geçerli olan kurallar şunlardır: Bir adamın yapabilecekleri ve yapamayacakları.”

3- Mükemmel an diye bir şey yoktur. Şu an vardır! Eğer ki o mükemmel anı beklersen; balığı kaçırırsın.

“Mükemmel anın gelmesini beklediysen, bu kadardı!”

4- Hedefini her zaman belirle. Bir hedefin bittiğinde, başka bir hedef belirle. O bittiğinde, bir başka daha hedef belirle. Hedefler sınırsızdır. Hedefler bitmez; taa ki sen bitene kadar. ( Türkiye gezgin )

“Nereye istersek gideriz. Gemi budur işte. Sadece omurga, gövde, güverte ve yelkenler değildir. Bir geminin buna ihtiyacı vardır. Ama bir gemi… Siyah İnci aslında özgürlüktür.”

5- Anlaşmak varken neden savaş çıkarmak isteyesin ki? Senin çıkarına olan her şey mübahtır.

“Anlaşmak varken neden savaşalım?”

6- Bir daha yapamayacağın şeyler var. Bu yüzden yapmaktan çekinme. Hatalı olacaktır elbette. Fakat o hatayı yapmaktan korkarsan; zamanı gelince o hatayı bile yapamayacak hale gelirsin.

“Herkes bunu gördü mü? Çünkü bir daha yapmayacağım!”

7- Korkaklığının bedeli ölüm olmasa da, rezilliktir. Seni mükemmel kılacak şey; ne paran, ne tipin, ne de diplomandır.
Seni başarılı kılacak şey; o parayı nasıl kazandığın, o güzelliğe nasıl ulaştığın, o diploayı nasıl aldığındır.
Korkusuz davran ki, ölüm kapına dayandığında utanç için de gitmeyesin.

8- Seni insanların içinden ayıracak en büyük şey; egondur. Eğer ki yeterli egoya sahip olursan, senin egon altında ezilip büzülen çokça insancık göreceksindir.
Ego senin hayatına gölge verecek duygudur.

9- Mütevazilik eziklik göstergesidir. Bir şeyi başardıysan; o başarından gurur duyduğunu övüne övüne, abarta abarta göstermelisin. Yoksa insanlar zamanla artık senin başarılarını görmezden gelecektir.

10- Hey, bu dünya da bir kere var oldun. Başkalarının düşüncelerini siktir et de, kendi düşüncelerine yoğunlaş.

Bir düşün ne yapmak istiyorsun...
Bir kez daha düşün, ne yapmak istiyorsun.
O her ne kadar utanç verici olursa olsun, gerçekten yapmak istiyorsan; git ve yap.

11- Prensiplerin her ne olursa olsun onları uygula. Bir şey seni rahatsız ediyorsa, onu yapmamak için elinden geleni yap.

12- Gerçekten bir işte tutkuluysan, o işi ayakta tutmak için elinden geleni yapmalısın. Onun için savaşmalısın.

13- Kavga zayıflar içindir. O kavgayı müzakereye çevirmek de senin işindir. Espritüelliğini ve ukalalığını ortaya koyarak; ortamı hafiflet ve karşındakini sakinleştir. Fakat vurmak istiyorsan da, vurmalısın.

14- Hedefine ulaşmak için bu yolda harcadığın her çaba mübahtır. Buna düzenbazlıkta dahil.

15- İnatçı ol. İstediğinin arkasında dur.

16- Her zaman dürüst olmak zorunda değilsin. Hatta hiç!
Eğer ki dürüstlüğün getirisi senin için iyi değilse, dürüstlük iyi değildir.

17- Başka bir kişi gibi davranmıyor. Doğal hali neyse, o oluyor.

18- Kendin dışında kimseyi önemseme. Fakat yine de iyi kalpliliğini kaybetme.

19- Sadece kendine hizmet et.

Bazı maddeler size acımasızca ve etik gelmeyebilir fakat.
Ben etik davranmayı uzun zaman önce bıraktım. Etik davranınca hiç etik karşılık almıyorum sonuçta.
( Etik ) - ( Ahlak )

1- İnek gibi görünürsen kimse seni ciddiye almaz. Bu yüzden seni iyimser göstereren her şeyi üzerinden çıkar.

2- İyi niyetli birisin. Bu iyi bir şey fakat etkili değil. Sert olmalısın. Sert olmalısın ki insanlar seni ciddiye alsın. İyi niyetliyi sikerler haberin olmaz. Kendi çıkarın olmayan hiçbir şeyi yapma.

3- Hayattan herkes korkar. Sen de korkarsın fakat bunu insanlara göstermemelisin. Eğer ki insanlara bunu gösterecek olursan üzerine yürümeleri için bir sebep vermiş olursun. Her zaman dik durmayı bil. Sana atılan tekmelere karşıda sağlam dur ki sana vuranlar düşsün.

4- Elini masaya sert vur. Kendinden emin ve ne istediğini bildiğini gösterirsen; onlar da istediğini sana verirler.

5- Bazen bir yanlışı bilmen için o yanlışı yapman gerekir. Bu yüzden yanlış yapmaktan çekinme. Eğer ki çekinirsen hiçbir şey yapmayan birisi olursun.

6- Hiç bir siktiğimin insanına yardım istemediği sürece ya da gerçekten yardıma ihtiyacı yoksa yardım etmeyeceksin. Eğer ki bol keseden davranıysan, cebin de kuruş bırakmazlar.

7- İnsanlara karşı her zaman egoist ol. Herkesle konuşma, hatta göz göze bile gelme. Rahatsız bakışlarıyla karşılaşmak istemezsin.

8- Kimseye tahammül etmek zorunda değilsin. Bir şeyi istemiyorsan, istemediğini söyle.

9- Hayattan korkuyorsun herkes gibi. Fakat herkesin bu korkusunu gösterdiği gibi sen de gösterme. Güçlü durmak zorundasın. Zayıflar güçlülerin ardında durur.

Yazılar bu kadar başka notlar da var redpill üzerine falan. Fakat uzun olduğu için paylaşmadım okumazsınız çoğunuz muhtemelen.

Bunları not alıp her gün kendime telkin edeceğim. Güzel yazmışsın, yaşanmışlık dolu yazı.

Ama acı çekmeden tam olarak anlayamıyacaksınız.Malasef bazı şeyleri yaşamak gerekiyor. Eline sağlık muhteşem olmuş.

sekizinci madde haric hepsine katiliyorum. sekizinci madde ise durumun sartlarina gore degisebilecek bir sey. sosyal iliskilerde uzun vadede yarar getirecek ise bazi seylere katlanmak dogrudur.

Bugün p*zevnksin yarın bey bu dünyanın raconu bu emeğine sağlık.9 da başarıyı çok övmek konusunda herzaman geçerli değil , açıklık getirmek gerekirse anca bunu başarabiliyorki bu kadar tepki veriyor algısı oluşuyor ve korku algısı yaratma konusunda yetersiz olunur .Benim taktiğim hafif sessiz durup onların kendilerini var edebilmesi için benden faydanalabileceğini düşündükleri için beni överler gözüme girmeye çalışırlar övsünler bana soru geldiği zaman haklı ukalılıklarla cevap verdiğimde insanlar ışıl ışıl gözlerle bakıyordu .

Sen paylaş Tyler ‘’görmek isteyene yeterince aydınlık, görmek istemeyene ise yeterince karanlık mevcut.’’ Eline sağlık .

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8