Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Film Antichrist(2009)

Kadını şeytan yapan kendi doğası mı, yoksa erkeğin ihmalkâr ve kibirli tavırları mı?
Veyahut “Kötülüğün kaynağı kadın ve doğa mıdır?”
İyilik, kötülük, suç, ceza, intikam, vicdan azabı, annelik gibi birçok kavramı içeren bir hikâyeye sahip olan Antichrist, korku filmi kategorisinde gözükmesine rağmen klasik korku türünden tamamen ayrı şekilde değerlendirilmeli. Film içinde korkudan ziyade ürperti ve gerçekleri öğrendiğinde yaşadığın gerilim hâkim oluyor sadece. Bu gerilim, filmin gerçekçiliğinin de etkisiyle seyirciyi günlerce hazmetmekte zorlayabilecek bir potansiyele sahip. Muhteşem bir görüntü yönetmenliğinin sergilendiği, oyunculukların (ki yalnızca iki oyuncu var) zirve yaptığı sansasyonel filmde, şiddet ve cinselliğin dozajı da rahatsız edici boyutlarda.kaynak ekşi sinema. Filmi izledim kadın doğasını yansıtan ve bazende abartıya kaçan bir psikolojik bir film.

Filmi izledim, aşırı yavaş. Göstermek istediği ufak tefek psikolojik ögeler olsa da, izlenmeye değeceğini düşünmüyorum.

Filmi izledim, aşırı yavaş. Göstermek istediği ufak tefek psikolojik ögeler olsa da, izlenmeye değeceğini düşünmüyorum.
filmler herkes de aynı etkiyi yaratmaz.filmleri analiz etmek önemli bazı arkadaşlar sadece izlemek için izliyor filmi okumak önemli.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8