Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Arabesk müziğin zararları.

Dostlarım merhaba. Ben arabesk müziği hayatımdan çıkaralı 1 yılı geçmiştir.(Mecburen dinlemek zorunda olduğum yerler olabiliyor bazen.) Ben arabesk müziğin zararları hakkında bir şey okumadım, ama zararı olduğuna eminim. Bilinçaltımız ister istemez biz fark etmesek te kötü etkileniyor. Arabesk müziğin zararları hakkında ne düşünüyorsunuz ? Araştırma yapmış olan birileri varsa aydınlanatabilir mi ?

Muzik ruhun gıdasıdır onu neyle beslersen o olur. Deneye gelirsek iki adet bitki var birine hep hakaret ediyorlar. diğerini ise hep övüyorlar.İkisinede aynı miktarda ışık su veriyorlar. Hakarete maruz kalan bitki bir süre sonra rengi sararıyor ve kötüleşiyor fakat iltifat alan bitki ise daha iyi çiçek açmaya başlıyor. Arabeskte öyle biz hep kendimizi özgüvenimizi kıran şarkılarla beslersek oda bizim özgüvenimizi kırar. Şarkılarda ilginç bulduğum nokta ise kadın şarkıcılar erkekleri kötüler, kadınları yüceltir. Fakat erkek şarkıcılarda erkekleri kötüler, kadınları yüceltir. Durum böyle olunca Türk şarkı endüstrüsünün berbatlığını bariz görüyoruz.
Türkçe olarak Grup vitaminden başka şarkılar dinlemem.

Son düzenleme:
shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8