Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Arkadaşlar Kilo alamıyorum bilen varsa yardımcı olabilir mi ?

Arkadaşlar merhaba , boyum 196 cm ama kilom 78 kg . Boyuma göre bedenim xl-xxl ama vücut genişliğime göre bedenim m ne giysem olmuyor giydiğim her şey çuval gibi oluyor. Tahmin ettiğiniz gibi yürüyen iskelet gibiyim . Fazla yemek yiyemiyorum midem çabuk doluyor ya da yediğim yemeğin tadından 5-10 kaşıktan sonra sıkılıyorum . Psikolojik mi acaba midemde mi ya da tat almamda mı bir sorun bir türlü çözemedim . Arkadaşlar gerçekten yardımınız dokunursa çok sevinirim .

884d57def7bb68b7226d009657ecc8a1.png
machine-gun-kelly-eminem-1564663911.jpg
MDdiV3dnV3RDMVVhTDJ6V2xFZlouanBn.jpg

kilo önemli ya em hemen dikkat çekiyor.
ama diğer adamların tonlarca parası var ve kilo alamıyor herhalde para bile işe yaramıyor kilo konusunda.
bu arada diğer adamların parası var derken em' in de parası var.

Seni en iyi anlayacak adam burda dostum. Boyum 1.97 ve eskiden 70 kiloya kadar düşmüşlüğüm var. Şuan 91 kiloyum ve hala kilo alıyorum bulk dönemindeyim. Yapacakların çok basit. Ivır zıvır şeyler söylemicem sana. Gidiyosun bi fitness salonunda adam akıllı sporunu yapıyosun. Gidip bi hassas terazi alıp yediğinin içtiğinin ağırlığını ölüyorsun. Bu ölçtüklerimi nabıcam amk dememen için de telefonuna myfitnesspal uygulamasını indiriyosun. Zaten teknoloji özürlü değilsen anlarsın nasıl çalıştığını. Kalori hesabı olmadan bu işi yapamazsın. Patlayacak kadar doyduğum günlerde bile bi bakıyorum daha kaloriyi tamamlayamamışım. Günde 2,5-3 bardak pirinçten pilav yapıp yiyorum karbonhidratımı karşılamak için. "Yiyemiyorum midem almıyo" diye birşey yok. Sınırlarını zorlayana kadar yiyeceksin ki miden büyüsün, genişlesin. Ben hala pilav yerken zorlanırım sonlara doğru. 2 kaşık pilav kalıyo aslında tabağımda ama o 2 kaşık pilav 1 tencere gibi geliyo. Ağzımda sakız gibi çiğniyorum yutamıyorum bir türlü. 10 yıldır farklı farklı sporlar yapıyorum ve son 1 yılda akıllandım. Beslenme, antrenman programları hakkında araştırmalar yaptım ve vücut geliştirmeye başladığımdan beri, adam akıllı kilo almaya, düzgün bir görüntüye kavuşmaya başladım. Uzun olduğun için derdini anlıyorum ben senden de uzunum hatta. Kas yapmamız diğerlerine göre daha zordur çünkü kaslarımız daha uzundur. Aynı şekilde vücut büyük olduğu için kilo alsak da dışarıdan belli olması daha zordur. Kısa adam 5 kilo alsa belli olur bizde 5 kilo neredeyse hiç birşey fark ettirmiyor. Dediklerimi yapıp günlük protein, yağ ve karbonhidrat alımına ulaşırsan kilo almaman İMKANSIZ. Bir sıkıntın problemin, sormak istediğin bir şey olursa özelden yazabilirsin veya burdan da sorabilirsin yardımcı olabilirim memnuniyetle :)

Son düzenleme:
Fitnesse başla.
Ne yemen gerektiğini araştır ve bulk dönemine gir.
Fullbody yap.
TDEE Hesap ile alman gereken kilonun üzerine +500 kalori ekle ve karbonhidrat + proteninini eksik etme.
Kreatin ve bcaa alman senin için faydalıdır.
Vitaminlere aban ki, vücudun sindirim ve besinin adam gibi işlemesi için yardımcı olsun.
Bazı bölgeler doğru düzgün çalışsın.
Makarna, şekerden vs uzak dur.
Araştırdıkça gerisi gelecektir.
Yemen gereken besinler
PİRİNÇ, KIRMIZI YEŞİL MERCİMEK; Kısacası bakliyat.
Muz, yumurta, bal, fıstık ezmesi, pekmez tahin vs..
Yağları eksik etme. Kas kazanımı ve bulk için destek. ( Hindistan cevizi, badem, tereyağı, zeytinyağı )
Beyaz ekmek yerine tam bugday ye.
Kuru yemiş aban.
Bilmen gerekenlerin hepsi bu.

Kardesim az ve sık ye öncelikle kalori ihtiyacını hesapla ustune 500 kalari fazlasını ye spora yazıl hatta imkanın varsa gainer kullan.

Sık sık ye bi de yemek yediğin her zaman artık yemek istemeyeceğin hale geldiğinde 1 2 kaşık daha yemek için kendini zorla

Fazla yemek yiyemiyorum midem çabuk doluyor ya da yediğim yemeğin tadından 5-10 kaşıktan sonra sıkılıyorum
İlk önce bunu ortadan kaldırıp iştahını bi şekilde açman gerekiyor yoksa kimse sana yardımcı olamaz öğün sayısını ve karbonhidrat alımını arttırmalısın spor yapmıyorsan fitnessa yazıl oradaki hocalardan beslenme programı filan alırsın zaten

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8