Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Artık Paylaşımlarımı Kısıtlıyorum

Kuşçubaşı

Blog Yazarı
Yönetici
Süper Moderatör
Selamlar beyler, beni biliyorsunuz, forumda elimden geldiğince size faydası dokunacak paylaşımlar yapmaya, size bir şeyler katmaya özen gösterdim ve göstermeye de devam edeceğim. Ben PUA aleminde 10 seneyi aşkındır varım. Birçoğunuzdan da daha fazla deneyimim ve bilgim var. Bunu kendimi övmek için söylemiyorum yanlış anlaşılmasın. Ben bu bilgileri sizlerle paylaşmaya çalışınca, henüz yeni yetmelerin kendi kafalarınca maral okumaya kalkıştıklarını görmek de canımı sıkıyor haliyle.

Yahu bırak da bildiğimizi yazalım, madem katılmıyorsun o halde sen daha güzelini yaz da ben senden bilgileneyim. Ama adam daha güzelini yazabilecek potansiyelde değil ki. O yüzden muhalefet olmaktan öteye gidemiyor.

Ve benim çoluk çocukla uğraşacak vaktim yok. Zaten günümün neredeyse tamamını aşırı bir meşguliyet içerisinde geçiriyorum, her iki haftada bir yurtdışına çıkıyorum işim dolayısıyla. Arada bulduğum vakitlerde de forumla, sizlerle ilgilenmeye gayret gösteriyorum. Ama bu kısıtlı vakitte de böyle elemanların ipe sapa gelmez laflarıyla uğraşmak istemiyorum. Ben size bir şeyler katacak yazılar mı paylaşayım yoksa bunlarla mı uğraşayım ?

Gelelim konuya, dün bir yazı paylaştım NLP'deki fizyolojik uyum hakkında. Bu yazıdan sonra özelden birçok mesaj aldım devamını getirmekle ilgili. Öncelikle bu durum beni çok mutlu etti çünkü muhalefet etmek yerine kendini geliştirmeye odaklanmış arkadaşların var olduğunu gördüm. Ve şöyle bir durum var ki; ben niteliksiz elemanlara onca yıl emek verip tecrübe ettiğim, öğrendiğim bilgileri paylaşmak istemiyorum. Madem bir yazı paylaşacağım, madem birilerinin gelişimini sağlayacağım o halde bunlar ciddi anlamda kendine bir şey katmak isteyen, zeki ve karakterli insanlar olmalılar.

Bu yüzden artık yazılarımı kısıtlama kararı aldım. @Godless-Alpha başkan sağolsun forumumuzda sadece özel üyelerin girebildiği bir alan var, artık önemli gördüğüm yazıları orada paylaşacağım. Ha, baktım orada da böyle tipler var, o zaman mesaj olarak atacağım size makaleleri.

Kimse kusura bakmasın ama artık geldiğimiz durum bunu gerektiriyor. Yani cidden niteliksiz elemanlarla uğraşmak istemiyorum, bu yüzden bu kararın hepimiz için daha doğru olduğunu düşünüyorum.

Okuduğunuz için teşekkürler, haydi görüşürüz!

Dostluk ortamı içinde bilgi edinmek için açıldı bu forum blogda okuduklarımdan hatırladığıma göre. İnsanlarla yüz yüze konuşup bir yere varamadığımız çoğu konuyu internet ve forum ortamında, saygı çerçevesi içerisinde konuşuyoruz. Neden illa gereksiz tartışmalara girme isteği var millette anlamıyorum.

Burda emeği geçen herkes sağolsun yol gösterici oldular, oldunuz. Kadınlar konusunda, insan iletişiminde, çevreden saygı duymada .. çoğu konuda kendimi geliştirdim sayenizde ve geliştiriyorum. Podyum falan değil ki burası kendimizi kanıtlayalım veya laf dalaşına falan girelim. Bildiklerini öğrendiklerini yazarsın, kafana takılan şeyler hakkında yardım alırsın tamam. Ne gerek var münakaşaya, katılıyorsan yazılanlara kafana yattıysa atarsın beynine kullanırsın uygularsın, yatmazsa da benimsemezsin o şeyi biter. Başka şeyler yapmaya gerek yok.

Özel bölge ne oluyor acaba?

En mantıklısını yapmışsın dostum. Dün Tabak Teorisine hafiften bir giriş yaptım çok da sade bir biçimde giriş yaptım aslında fakat görüyorum ki çoğu kişi anlamadı :(.

Daha basit konularla devam etmeyi düşünüyorum bende.

En mantıklısını yapmışsın dostum. Dün Tabak Teorisine hafiften bir giriş yaptım çok da sade bir biçimde giriş yaptım aslında fakat görüyorum ki çoğu kişi anlamadı :(.

Daha basit konularla devam etmeyi düşünüyorum bende.
Temel taşları oturmadan çoğu kişi direkt armut piş ağzıma düş havasındalar. 2 gün sayfada yazılanı okuyup pratiğe dökmeden ben alfayim tavırlarına bürünüyorlar gözlemlediğim kadarıyla. O yüzden 2 gün okuyup hazmetmeden bir sonraki seviyeye atlamak istiyolar. Bence en temel şeylerden başlayıp temeli saglamlastirip üzerine eklemek dediğin gibi çok daha iyi olur ??

Temel taşları oturmadan çoğu kişi direkt armut piş ağzıma düş havasındalar. 2 gün sayfada yazılanı okuyup pratiğe dökmeden ben alfayim tavırlarına bürünüyorlar gözlemlediğim kadarıyla. O yüzden 2 gün okuyup hazmetmeden bir sonraki seviyeye atlamak istiyolar. Bence en temel şeylerden başlayıp temeli saglamlastirip üzerine eklemek dediğin gibi çok daha iyi olur ??

Forumda gördüğüm çoğu insan böyle zaten. Sıkıntı da burada başlıyor zaten. :D

Sözleri ezberlediniz , taktikleri ezberlediniz vs. fakat işi pratiğe dökemiyorsanız bu bilgilerin bir anlamı olmuyor zaten.

Forumda gördüğüm çoğu insan böyle zaten. Sıkıntı da burada başlıyor zaten. :D

Sözleri ezberlediniz , taktikleri ezberlediniz vs. fakat işi pratiğe dökemiyorsanız bu bilgilerin bir anlamı olmuyor zaten.
Bilgi zehirlenmesine neden oluyor buda. Beyni bilgiyld dolu ama temelden pratik yapmadığı için ne yapacağı hakkında bir fikri olmuyor bu yüzdende işleve koyamayıp kat ettiği yolları tekrar en başa dönüyor maalesef..

Bilgi zehirlenmesine neden oluyor buda. Beyni bilgiyld dolu ama temelden pratik yapmadığı için ne yapacağı hakkında bir fikri olmuyor bu yüzdende işleve koyamayıp kat ettiği yolları tekrar en başa dönüyor maalesef..

İşte bu yüzden tonlarca kez diyoruz ki "SAHA GÖREVLERİNE ÇIKIN".

Öğreniyorlar okey sıkıntı yok biraz daha öğreniyorlar tamam sıkıntı yok daha çok öğreniyorlar sıkıntı başlıyor. E abi sen öğrendiğin ilk mevzuyu bir saha görevinde dene ?

Bütün görevleri biz vermek zorunda değiliz. Diyelim ki basit bir taktik öğrendin git dene , geliştir kendine özel yap. Bu kasıntı ne anlamıyorum.

Herhalde bir kıza selam verince pipilerinden asıp idam edileceklerini falan sanıyorlar :D

İşte bu yüzden tonlarca kez diyoruz ki "SAHA GÖREVLERİNE ÇIKIN".

Öğreniyorlar okey sıkıntı yok biraz daha öğreniyorlar tamam sıkıntı yok daha çok öğreniyorlar sıkıntı başlıyor. E abi sen öğrendiğin ilk mevzuyu bir saha görevinde dene ?

Bütün görevleri biz vermek zorunda değiliz. Diyelim ki basit bir taktik öğrendin git dene , geliştir kendine özel yap. Bu kasıntı ne anlamıyorum.

Herhalde bir kıza selam verince pipilerinden asıp idam edileceklerini falan sanıyorlar :D
Bunlar genelde küçük yaşta kısıtlanan onu öyle yapma bunu yapma diye baskı olan tiplerde oluyor. Çevremde karşı cinse saat sormaktan bile çekinenler var. Bir kızla konuşacağı veys buluşacağı zaman illa sende gel benimle diye bakıcılığını yapmamı isteyene doğru uzayıp gidiyor. Ağaç yaşken eğilir sözünü bu durumlarda çok daha iyi anlıyorum. Küçüklükten olmazsa eğer ilerde çok daha büyük sıkıntılar oluyor. O yüzden bu siteyi kesfettiğimden beri noksan olduğum veya öyle hissetiğim çoğu şeyi başlık dahi açmadan bulabiliyorum ki diğer kullanıcılarda çok rahat okuyup işleve dökerse cidden hayatları çok daha iyi olabilir kanatindeyim. ?

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8