Aşırı Argüman Problemi

Ecstasy

Üye
Katılım
4 Mayıs 2018
Mesajlar
39
Yaş
22
Şehir
İstanbul
TCMA, erkek adam vs birçok blog var. İçlerinde dünya kadar argüman var. aklımda şöyle bir soru var. Öğrenci adamım hafta içi falan dolu. Hafta sonu bu kadar argüman için az. 3 aylık tatil süresi boyunca bunlara mı gömüleyim yoksa ufak ufak saha yaparak yavaş mı gitsem

A) %70 okuma
%20 kültür,spor vs
%10 saha

B) % 40 okuma
% 30 kültür,spor vs
% 30 saha
Evet beyler böyle bir ikilem yaşıyorum. Nasıl yola koyarız bu işi.
 

Godless Alpha

Mekanın Sahibi
Yönetici
Katılım
28 Mart 2018
Mesajlar
513
Okuma mevzusu olayın kısayolu aslında. Başkalarının tecrübelerinden yararlanmak yani. Senin hayatına devam ederken tecrübe edeceğin şeyleri daha önceden tecrübe etmiş kişilerin öyküleri.
Şöyle yapabilirsin, her gün takip ettiğin kişilerden 1 makale veya 1-2 sayfa okuyabilirsin ki zaten sınırlı olduğu için maksimum 3 ay içerisinde okumayı bitirmiş olursun. Onun dışındaki zamanlarını diğer mevzulara ayırırsın. Sadece okuyup uygulamaya koymayan niceleri var, önce okuyayım sonra uygularım deyip hiç uygulamayan.
 

Alfa

Üye
Katılım
5 Mayıs 2018
Mesajlar
637
Şehir
Diyarbakır
Uygulama daha ağırlıklı bassın . Zaten uygulayinca cok daha rahat ogreniyorsun . Mesela benim bi olay yasamisligim olmuş bi konu hakkinda sonrasinda bu tür yazıları okuyunca o konu hakkında yazilan bir yazi gorunce yasadiklarimi yuzeysel olarak doğrulamis oluyor. Yinede %50 uygulama %25 okuma %25 spor kültür vs. yap derim.
 
Katılım
4 Nisan 2018
Mesajlar
122
Şehir
İstanbul
İlkokulda hatırlarsınız öğrendiğimiz bilgileri çalışma kitabından da yapmamız gerekirdi bilgileri pekiştirmek için çalışma kitabından da uygulama testleri çözerek daha iyi anlıyorduk. Bundan yola çıkarak senden öğrendiğin bilgileri mutlaka uygulamalısın uygulamazsan unutursun ki bunu yaşayanlar var.
 
Üst