Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Askerlik hakkında - yardımcı olabilecek

Arkadaşlar herkese merhaba.

Ben 2 yıl önce 2 yıllık bölümden mezun oldum. Sonrasında DGS yaptım ve lisans programına yerleştim. Bu yıl lisansta dördüncü yılım ancak gelecek yıla ders kaldı.

Ben bu dersleri gelecek yıl değilde diğer yıl vermek istiyorum ve Mayıs sonuna kadar tecili bozdurup Ağustos celbinde aksere gitmek istiyorum.

Ama sorum şu; ben şimdi okuyor olduğum için askerlik başvurusunda beni üniversite terk olarak mı gösterecekler yoksa en son mezun olduğum diploma mi bakacaklar? Eğer en son mezun olduğum diplumama bakarlarsa yedek ast subaylık başvurusu yapabiliyormsum. Bu yüzden soruyorum.

Bu konuda bilgisi olan var mı?

Bir de askere gitmek için üniversite mi dondurmam gerekiyor mu yoksa dondurmasam da olur mu?

Bu konulardan anlayan arkadaş varsa yardımcı olursa gerçekten sevinirim.

merhaba dostum şuan senin e devlette önlisans diploman lisans mezunu olana kadar kalır lisans mezunu olunca da önlisans mezunu olmazsın otomatikman yani;
yedek astsubaylığa başvurabilirsin ama bana kalırsa seneye dersini verip yedek subaylığa başvurman

merhaba dostum şuan senin e devlette önlisans diploman lisans mezunu olana kadar kalır lisans mezunu olunca da önlisans mezunu olmazsın otomatikman yani;
yedek astsubaylığa başvurabilirsin ama bana kalırsa seneye dersini verip yedek subaylığa başvurman
Neden öyle yapayım dostum. Uniden sonra okul güzel olur. Zaten az ders kaldı

Okulu dondurman gerek diye biliyorum, askerden sonra belli bir para verip okuluna devam edebiliyorsun.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8