Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Ateistler Çok Cool

Bu konuya direk giricem lan bunu kim söylüyor , sözlüklere bakayım dedim bakmaz olaydım, kızları düşürmek için bu konu da yalan söyleyenler bile var. Oğlum mal mısınız amk bir insan bu kadar nasıl düşer, alttarafı 200 gram şeyi olan biri için nasıl farklı düşündüğünü söylersin. Nerdeyse 2 yıldır ateistim, bu yüzden 3 kızla sevgili olamadım, korktular, saygı duymadılar ve ben onların böylece iç yüzünü görmüş oldum. Ateist olmak rahat ibadet yok bir şey yok diyenler de var. Siz nasıl bir kafadasınız, bu nasıl bir beyinsizliktir, senin dinlerden, deizm den ateizm den, agnostizm den anladığın bu mu? Sen korktuğunda, yaratıcı na sarılırken benim gibiler kendi ayakları üzerinde duruyor. Sen bir şeyler dileyip olmayınca ağlarken biz kendimiz yapmaya çalışıyoruz her şeyi (kimseyi dinden çıkarmak gibi bir niyetim yok, saygı çerçevesinde eleştirebilirsiniz şeref duyarım) Bi de istersen kaşar peynire tap banane. Siz de bu fikiri benimseyin lütfen. Herkes istediğine inanır ve ateizm sizin bildiğiniz gibi rahat bir düşünce değil. Hele bu toplum da hiç değil.

Ateist olduğum için eski sınıfımda dışlanma durumu olmuştu en garibi şu şekildeydi
-kanka sen şimdi ateistsin ya
+evet
-kanka siz güsül abdestini nasıl alıyonuz
+almıyorum
-sen şimdi cenabet misin
+islami tabirle evet
-git benle bidaha konuşma! başimiza ne gelirse bu cenabetliginden geliyor zaten.

çok garip insanlarla uğraşıyoruz

Ateist olduğum için eski sınıfımda dışlanma durumu olmuştu en garibi şu şekildeydi
-kanka sen şimdi ateistsin ya
+evet
-kanka siz güsül abdestini nasıl alıyonuz
+almıyorum
-sen şimdi cenabet misin
+islami tabirle evet
-git benle bidaha konuşma! başimiza ne gelirse bu cenabetliginden geliyor zaten.

çok garip insanlarla uğraşıyoruz
Kardeşim daha neler var neler ama insanlar hayatı bize kolay soruyor.

Ne saçma düşüncelerin var senin öyle? Bir şeyin olmadığında, tanrına sığınıp ağlamak gibi. Gerçekten bunu diyecek kadar düşüncesiz misin?
Siz ağlarken, biz ayahlarımızın üstünde duruyoruz ne lan? Kaç yaşındasın sen?
Sanki, Allah bize yukardan ekmek fırlatıyor ************* da, isteklerimiz yok geri çevirmek, falanmış.
Şimdi sana doğrusunu anlatırdım da, ateist olduğun için kabullenmezsin. Bu yüzden hiç laf dalaşına gerek yok.

Bu arada, lise 1 de bir ateist arkadaşım vardı. Çocuğu kolundan tutup zorla cumaya sokmaya çalışıyordum. Daha sonra siktirgit kendin kıl dediğinde kavga etmiştik. 4 sene sonra çocukla karşılaştık, şimdi ise aynı yer de çalışıyoruz. SDFHSDHSD

Ne saçma düşüncelerin var senin öyle? Bir şeyin olmadığında, tanrına sığınıp ağlamak gibi. Gerçekten bunu diyecek kadar düşüncesiz misin?
Siz ağlarken, biz ayahlarımızın üstünde duruyoruz ne lan? Kaç yaşındasın sen?
Sanki, Allah bize yukardan ekmek fırlatıyor am*na koyayım da, isteklerimiz yok geri çevirmek, falanmış.
Şimdi sana doğrusunu anlatırdım da, ateist olduğun için kabullenmezsin. Bu yüzden hiç laf dalaşına gerek yok.

Bu arada, lise 1 de bir ateist arkadaşım vardı. Çocuğu kolundan tutup zorla cumaya sokmaya çalışıyordum. Daha sonra siktirgit kendin kıl dediğinde kavga etmiştik. 4 sene sonra çocukla karşılaştık, şimdi ise aynı yer de çalışıyoruz. SDFHSDHSD
Tanrı kavramı red pillin bas tacı yaptığınız evrimsel psikolojiye dayanir. Tanrının icadı ateşin icadından onemlidir. Fakat bu tanrı kavramının insan uydurması olduğu gerçeğini değiştirmez. Tanrı vakti zamanında evrimimize ve gelisimimize pozitif etkide bulunmuş bir mitten ibarettir.

İyi forumlar...

Tanrı kavramı red pillin bas tacı yaptığınız evrimsel psikolojiye dayanir. Tanrının icadı ateşin icadından onemlidir. Fakat bu tanrı kavramının insan uydurması olduğu gerçeğini değiştirmez. Tanrı vakti zamanında evrimimize ve gelisimimize pozitif etkide bulunmuş bir mitten ibarettir.

İyi forumlar...
Peki kardeşim. Sana da.

Ateist olma sürecim 3 yıl sürdü. Bir anda "Ataistim amguma Allah yok DiLer yaLan" diye değil yavaş yavaş.

Ailem bunu kendi kararım ve sebeplerini sunabildiğim için normal karşıladı.

Dışarıda veya sosyal çevreme ateist olduğumu açıkladıktan sonra tek tük tepki aldım. Onlara da inanma sebeplerimi açıkşadıktan sonra tek birşey dedim.

"İNANMAYI CİDDEN İSTERDİM. AMA NE KADAR UĞRAŞIRSAM UĞRAŞAYIM İNANAMADIM."

Ve neden böyle düşündüğümü açıklayınca ya tepki göstermediler, beni haklı buldular ya da "umarım bir gün doğru yolu bulursun" oldu.

İnsanlar sizin ateist olmanızla ilgilenmiyor.(en azından geniş bir kısmı)
Onlar dinlerine saldırlamasını istemiyor.

Eğer ateist olup çevresinden tepki gören varsa veya bu tepkiden korkup açıklayamayan varsa;

Dinlere hiç girmeden varoluşsal olarak neden ateist olduğunuzu güçlü ve kendinden emin bir şekilde az ve öz anlatmayı deneyin.

İnançlarına saldırılmadığı için insanların tepkisi çok az ve tavsiye şeklinde olacaktır.

(Tabi taşağa vuran varsa başka, siz de taşağa vurun ve gülün.)

Ateist olma sürecim 3 yıl sürdü. Bir anda "Ataistim amguma Allah yok DiLer yaLan" diye değil yavaş yavaş.

Ailem bunu kendi kararım ve sebeplerini sunabildiğim için normal karşıladı.

Dışarıda veya sosyal çevreme ateist olduğumu açıkladıktan sonra tek tük tepki aldım. Onlara da inanma sebeplerimi açıkşadıktan sonra tek birşey dedim.

"İNANMAYI CİDDEN İSTERDİM. AMA NE KADAR UĞRAŞIRSAM UĞRAŞAYIM İNANAMADIM."

Ve neden böyle düşündüğümü açıklayınca ya tepki göstermediler, beni haklı buldular ya da "umarım bir gün doğru yolu bulursun" oldu.

İnsanlar sizin ateist olmanızla ilgilenmiyor.(en azından geniş bir kısmı)
Onlar dinlerine saldırlamasını istemiyor.

Eğer ateist olup çevresinden tepki gören varsa veya bu tepkiden korkup açıklayamayan varsa;

Dinlere hiç girmeden varoluşsal olarak neden ateist olduğunuzu güçlü ve kendinden emin bir şekilde az ve öz anlatmayı deneyin.

İnançlarına saldırılmadığı için insanların tepkisi çok az ve tavsiye şeklinde olacaktır.

(Tabi taşağa vuran varsa başka, siz de taşağa vurun ve gülün.)
Adamsın

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8