Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Ateistlere soru

Beyler yok olmak çok kötü bir şey değil mi ya 70 yıl yaşıyorsun sonrasında tamamen yok oluyorsun çok kötü bir şey bence 70 yıl dediğin nedir ki

Doğumdan öncesini bilmiyoruz ve hicbir seyin onemi yok yani bunu zaten kavrayacak bir akil veya herhangi birsey olmayacagi icin uzucu degil bence sadece yaşamın bir döngüsü (not:ateist değilim tanrı inancim var ama onlarin dusuncesi doğru ciksa da fark etmez) aslinda sonsuz cennet veya cehennem daha korkutucu cehennemden bahsetmeye gerek yok da cennette de sonsuz zamanin var zamanla bir amac kalmaz her seyi yaparsin ben olsam kendi dunyami kurardim madem her seyi yapabiliyorum hatta cennet cehennem falan yapardim o kucuk dunyamin insanlari :D neyse saka bir yana sonuc olarak bence bir sikinti yok sonu olmayan seyin bir degeri de olmaz zaten yasamin guzelligi bu.

Yapacak bir şey yok. Şu an yaşayan insanlardan daha fazlası ölmüş durumda. Bunu kabullenmek gerek. Ayrıca yıllar geçtikçe insan ömrü uzayacak ve insanlar ölümsüz olacak. Video eğitimin bu ölümsüz olmakla ilgili bir videosu vardı onu izleyebilirsin. Teknoloji çok hızlı ilerliyor kim bilir belki bizim ömrümüz yeter insanların ölümsüz olduğunu görmeye.

Aklıma geldikçe düşünüp cevap bulamıyorum kötü bir şey adam ömrünü dine adamış sonra haberi olmadan yok oluyor halbuki o çok iyi şeyler bekliyordu diğer açıdan düşünelim adam ateist ve dinlerin uydurma tanrının olmadığı konusunda kesin düşünüyor sonra ölünce bir bakıyor tanrı ve o inanılmaz ateşi olan cehenneme doğru ilerliyor.

Arkadaşlar kaybetme korkusu üzerine bilgisi olan ve bu konuyu nasıl aşacağım ile ilgili önerisi olan var mı ?

Aslında tanrı kavramı bu yüzden ortaya çıktı. Çünkü insanoğlu herzaman bilinmezlikten korktu. Ölümden sonra yok olmak çok ürkünç çünkü bilmiyorsun. Çoğu insan yok olmaktan korktuğu için dinler ortaya çıktı. Çok fazla bilinmezlik var. Bazen kabullenmek gerek.

Herkes nasılsa derin bir uykuya dalacak o vakte kadar hayatın içini doldurmak lazım bunu yaptimı vakit geldiğinde üzülmez insan

Yapacak bir şey yok. Şu an yaşayan insanlardan daha fazlası ölmüş durumda. Bunu kabullenmek gerek. Ayrıca yıllar geçtikçe insan ömrü uzayacak ve insanlar ölümsüz olacak. Video eğitimin bu ölümsüz olmakla ilgili bir videosu vardı onu izleyebilirsin. Teknoloji çok hızlı ilerliyor kim bilir belki bizim ömrümüz yeter insanların ölümsüz olduğunu görmeye.
Konu ilgini çektiyse black mirrorun 2.sezonundaki be right back bölümü seyredebilirsin.

Yok olmanın kötü bir şey olduğu sonucuna, yok olduğunda varmayacaksın zaten.
Buna benzer bir düşünce hiç olmasaydım o sperm yarışını yazanamasaydım şuan ben olmasaydım ne olurdu hiçliğin verdiği korku ama düşünmemek en iyisi öyle yapacağım

Buna benzer bir düşünce hiç olmasaydım o sperm yarışını yazanamasaydım şuan ben olmasaydım ne olurdu hiçliğin verdiği korku ama düşünmemek en iyisi öyle yapacağım
Uyuduğunda ne oluyorsa (rüyalar hariç) ölüncede aynı şekilde olacagını düşünüyorum. Yani belkide cennette uyanacaksın, oranın cennet olduğunu bilmeyeceksin farklı gezegen gibi gelecek. Belkide bundan önceki yaşamımızda ödül veya ceza olarak Dünya'ya geldik. Cennete gittiğimizde de varoluşu sorgulayacağız kim bilir :)

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8