Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Başarı Hakkında Büyük Yanılsama Ve Hepinizi Başarıya Götürecek Yol

2 sene önce kırmızı hapı almış olmama rağmen hala yeterince başarılı olmayan ve istediğim noktaya gelmemiş biriyim zevk almak için yaptığım hiçbir hobiden zevk alamayan çok zor gelişen sürekli sorunun ne olduğunu anlamaya çalışan biriyim peki sorun neydi? tembellik? korku? kaygı? disiplin eksikliği? hiçbiri değil.

Bu sorunu yaşayan aramızda bir çok kişi olduğuna eminim bu yazıyı onlar için yazıyorum umarım sorunlarını çözmede biraz da olsa yardımcı olabilirim çünkü ben sorunumu böyle çözdüm.

Öncelikle motivasyon tabanlı instagram sayfalarından, motivasyon videolarından başlamak istiyorum. Sizce bunlarla neden vakit harcıyorsunuz? ben söyleyeyim yaptığınız işi sevmiyosunuz bu 1. sebep bu hatayı bende oldukca uzun bir süre yaptım. Yapmam gereken bir iş oluyordu ve bu işe motive olmadan başlayamıyordum çünkü sürece odaklanmıyodum hedefe hayale odaklanıyordum ve yaptığım işten hiç zevk almıyordum motivasyon beni ite kaka o işe zorla sokuyodu, sokuyodu ama sonuç? verimsiz bir çalışma boşa harcanan vakit burdaki hata dediğim gibi ulaşılmak istenilen noktaya odaklanmak ve süreci zevksiz hale getirmek böyle devam ederseniz bir süre sonra pes etmeniz veya o işten sürekli kaçmak için bahaneler uydurmanız kaçınılmaz olacaktır. Eğer başarılı olmak istiyorsanız MOTİVASYON VİDEOLARINI SAYFALARINI HAYATINIZDAN ÇIKARIN sebebi sizi sevmediğiniz şeye karşı zorla yönlendirmesi bakın arkadaşlar zorla yapılan işten hayır gelmez hangi zengin bulunduğu konuma motivasyon videolarını izleyip sevmediği işinin başına giderek gelmiştir? Ben söyleyeyim HİÇBİRİ. Şimdi ise bu soruna nasıl çare bulabileceğimize bakalım.

1-) Kolay Haz Veren Şeyleri Hayatınızdan Çıkarın:
İnstagram kısaca sosyal medya diyorum gereksiz videolar izleme mastürbasyon p*rno içki sigara vs vs uzar gider bunlardan uzak durun benim tavsiyem kesinlikle rahip modudur.

2-) Rahip Moduna Girin:
Bu modun amacı kötü alışkanlıklardan ve size kolay haz veren herşeyden tamamiyle arınmaktır. Bunu yapmamızın sebebi başarılı olmaya çalışırken süreçten zevk almamızı sağlamasıdır. Kesinlikle herkes için tavsiye ederim forumda hakkında bilgi mevcuttur araştırıp uygulayın.

3-)En Önemli Madde Hedef Odaklı Olmayın Süreç Odaklı Olun:
Başarı Yolunda hedef koymak bize yardımcı olmak için vardır tamam güzel fakat hedef ulaşmamız gereken yerden ziyade bize bir yol gösterici olmalıdır.Yani büyük resme giden ufak basamaklar olmalıdır veya ona giden bir harita ulaşmak için kastığımız bir yer olmamalıdır. HEDEFE ULAŞMAK İÇİN ÇALIŞMAYIN SÜRECİ İŞİ SEVDİĞİNİZ İÇİN ÇALIŞIN BUNU YAPTIĞINIZDA HEDEFE ULAŞMANIZ KAÇINILMAZ

4-)Zorluklardan Kaçmayın Zorlukları Sevin:
Düşünsenize zorluklar olmadan bir hayatın olduğunu yediğimiz önümüzde yemediğimiz arkamızda her şey çok güzel olurdu öyle değil mi? DIIIITT yanlış arkadaşlar zorluklar olmasa hayatımız çok sıkıcı olurdu düşünsenize bir oyun oynuyorsunuz oyundaki en yüksek seviyedeki kişisiniz her şeye gücünüz yetiyo artık bir amacınız kalmaz zorluğu heyecanı kalmaz oyunun başarı yolunda bir sürü zorluklarla karşılacağız bu zorlukları aşarsak mutlu oluruz haz alırız daha özgüvenli daha gelişmiş daha kararlı daha zengin oluruz ama kaçarsak daha stresli daha çok bataklığa doğru giden bir hayatımız olur zorlukları sevin aşmaktan zevk alın hiçbir zorluk sizden daha büyük değil

5-)Zorluğu Sevin Hedefi Değil,Mücadeleyi Sevin Ödülü Değil:
Bu başlık üstte bahsettiğim başlığa çıkıyor hedef odaklı olursanız süreçten sıkılırsınız sürekli motivasyon ararsınız yaptığınız şeyi sevmezsiniz ve bir ömür mutsuz olursunuz hedefler sadece gideceğiniz yolu bilmeniz için konulmalıdır yani koyduğunuz hedef bir yol gösterici olmalıdır.Süreçten zevk almaya çalışırsanız hem işinizi seversiniz hemde çok verimli olursunuz ardından gelen şeylerden bahsetmeme gerek yok sanırım.Eğer kitap okuyorsanız okumaktan öğrenmekten zevk almaya çalışın kod yazıyosanız yapmaya çalıştığınız projelerinizden zevk almaya çalışın yazdığınız kodun düzeni yazdığınız kod size zevk versin bunu uygulamazsanız çalışmak için koyduğunuz süre bitmek bilmez ama uygularsanız zamanın nasıl geçtiğini anlamazsınız dinlenmezsiniz ek olarak çalışırsınız.

Not: Sürekli yazı yazan biri değilim hatalar eksikler illa ki vardır sorularınız varsa yazın elimden geldiğince yardımcı olurum.

Sosyal medyayı hayatımdan çıkartalı ortalama 4-6 ay oldu (saymıyorum artık). Rahip modunda takılıyorum ve açıkçası acayip mutluyum, Instagram ve diğer sosyal medya platformları kadar gereksiz platform olamaz (başarılı sayfalar var). Bir daha Instagram'a vb. platformlara dönmeyi düşünmüyorum. Oraya ayırdığım vakitleri artık kendime ayırıyorum ve sosyal medya kullananlara oranla zaman olarak onlardan öndeyim. Bu ne demek oluyor? Daha çok araştırma, daha çok kitap okuma, daha çok aktivite vb.

Not: Instagram'ı sosyalleşme ile kullanan varsa üzülürüm. Zaten yolda yürürken o kişi senin karşına çıkıyor. Gidip onla sosyalleşmen için engel ne? Dijital platformlarda sosyalleşmeye çalışmak neyse, oturduğu yerden kas yapmaya çalışmak aynıdır.

Sosyal medyayı hayatımdan çıkartalı ortalama 4-6 ay oldu (saymıyorum artık). Rahip modunda takılıyorum ve açıkçası acayip mutluyum, Instagram ve diğer sosyal medya platformları kadar gereksiz platform olamaz (başarılı sayfalar var). Bir daha Instagram'a vb. platformlara dönmeyi düşünmüyorum. Oraya ayırdığım vakitleri artık kendime ayırıyorum ve sosyal medya kullananlara oranla zaman olarak onlardan öndeyim. Bu ne demek oluyor? Daha çok araştırma, daha çok kitap okuma, daha çok aktivite vb.

Not: Instagram'ı sosyalleşme ile kullanan varsa üzülürüm. Zaten yolda yürürken o kişi senin karşına çıkıyor. Gidip onla sosyalleşmen için engel ne? Dijital platformlarda sosyalleşmeye çalışmak neyse, oturduğu yerden kas yapmaya çalışmak aynıdır.
??

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8