Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Başarıya giden yol

Kişisel gelişim kitapları veya sosyal medyadan gördüğünüz paylaşımlar. Yaptığınız işe belki %1 katkı bile sağlamayacak. Okuduğunuz şeylerin hepsi birbirinin kopyası. Onlarda başka kitapları okuyup kitap yazıyorlar zaten.
Tek sayfalık şeyi 10 sayfaya yazıp anlaşılmak istemiyorlar ki anlamlı gözüksün. Kafanızda kişileri büyütmeyin birini idol alırken veya bir kişinin kitabını okurken hemen kafanızda sizden üst seviye olarak konumlanıyorlar. Önceki zamanlarda kendimden üst gördüğüm kişilerle diyalog kurma-görüşme şansım olduğunda aslında pekte bir espirileri olmadıklarını anladım.

Başarmak istiyorsanız, aksiyon almalısınız. Koşullar ne olursa olsun yapmanız gereken şeyi yapmalısınız.
Motivasyonunuzun yüksek olması işe yarar evet fakat olmasada o işi yapmalısınız. Bugün iyi bir antrenman yaptım modum iyiydi. Fakat modum iyi olmasydı da o antrenmanı yapacaktım.
Yağmur-kar yağsa, kıtlık olsa, tavuk 100₺ olsa da yapacaktım Çünkü gerçekten istiyorum. Siz istemiyorsunuz. Olsun istiyorsunuz fakat yapmayı istemiyorsunuz. 300 kg deadlift yapmak istiyorum ama o seviyeye çıkana kadar ki antrenmanları yapmak istemiyorum. Kendinizi ne kadar zorlarsanız zorlayın her zaman onunda üstü olduğunu bilin. Koşullar her zaman daha kötü olabilir. Bunun da üstü olmaz dediğiniz yerde bilinki onunda üstü var. Fakat gerçekten isteyen adam bunların içinden geçer. Ona çok normal gelir. Zorlanmaz bile. Hiç bir zaman koşullar harika olmayacak Hiç bir zaman dört dörtlük olmayacak. Hiç bir zaman plana %100 uyamayacaksınız. Önemli olan ne kadar yapabildiğiniz. Günümüzde o kadar rezil bir nesil var ki. Koşullardan şikayet ediyorlar. Ulan denyo yok gece sokağa çıkamıyorum falan. Zamanında 15 yaşında çocuklar elinde silahla çatışmada ölüyordu Savaşı kaybeden taraftaki kadınlara tecavüz ediliyordu Parası olan kendine 15 tane köle alıyordu. Şu an ne savaş var ne de tehlikedesin Dünya tarihin en güvenli zamanlarını yaşıyoruz Hala koşulları eleştiriyorsun Sürekli tekrar ettiğim gibi Belli bir kural yok isteyen her türlü koşullarda yapar İstemeyen o oldu bu oldu der sonuç olarak yapamaz.

1 hafta önce 10 dakikalık kardiyonun daha 5 dakikasında pes ediyordum.Kalbim yerinden çıkacak gibi oluyordu fakat şuan rahatlıkla tamamlayabiliyorum.2 hafta önce 2 saat ders çalışıp günü akşam ederken dün 8 saat ders calismisim.5 tane maks sınav çekebilirken şuan 15 e çıktım.Bu sayılar az gelebilir size ama düne göre iyiysem benim için iyidir.Bu süreçte pes etmeden ve hedeflerimi küçük tutup gut gide büyüttüm.Kendimizi çok zorlamamiz lazım.Sonucta az çalışmak hiç çalışmamak daha iyidir

1 hafta önce 10 dakikalık kardiyonun daha 5 dakikasında pes ediyordum.Kalbim yerinden çıkacak gibi oluyordu fakat şuan rahatlıkla tamamlayabiliyorum.2 hafta önce 2 saat ders çalışıp günü akşam ederken dün 8 saat ders calismisim.5 tane maks sınav çekebilirken şuan 15 e çıktım.Bu sayılar az gelebilir size ama düne göre iyiysem benim için iyidir.Bu süreçte pes etmeden ve hedeflerimi küçük tutup gut gide büyüttüm.Kendimizi çok zorlamamiz lazım.Sonucta az çalışmak hiç çalışmamak daha iyidir
Benim şöyle bir sırrım var. Asla bırakmıyorum çünkü her şeyin bir sonu var illa ki bitecek. Bitiyor yani

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8