Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

BAZI NEG ÖRNEKLERİ

@Kargıcı kankamın da açtığı başlık üzerine ufak bir araştırma yaptım ve bazı neg örnekleri buldum, istiyen kullanabilir.
-Üzerindeki kıyafetin aynısı annemde vardı, sonra modası geçti diye nineme hediye
etti. Çok şirin… (görüyorsunuz ki ağır bir neg bu. Kızın kendisini kötü hissetmesini
sağlıyoruz ancak ona karşı düşmanca bir tavrımızın olmadığını göstermek için de
sonunda iltifat ediyoruz. Bu işin tekniği budur. İltifat edemesek de şakayla karışık
sokuyoruz lafı. Asla ciddi ciddi laf sokup kalp kırmak; hayvanlık yapmak yok.)
-Gözlerin çok güzel ama sol gözün sağ gözünden daha büyük gibi sanki…
-Sen fal bakabiliyor musun? Çünkü tipinde falcı ifadesi var ve falcılar gibi giyinmişin.
Çok hoş…
-Seni döverim. Minnacıksın çıtı pıtı… tek hamlede yerle bir olursun.
-Bunları gülelim diye mi yapıyorsun yoksa farkında olmadan mı yapıyorsun?
-Çılgın bilim adamları gibi gülüyorsun. Bu kahkahaları bıkmadan dinleyebilirim
sürekli.
-Saçında tüy var. Baya var; ne besliyorsun sen saçında ya?
(kızın telefonu çaldığında ya da mekanda birden müzik sesi geldiğinde) bu ses senin
midenden mi geliyor?
-Seni kınıyorum ben ya… Senin bu hareketlerine karşıyım ben.
(unutkanlık yaptığında) sen gidip gelmeye başladın iyice. Bunadın resmen. Yakında
ölürsün sen fazla yaşamazsın.
(kız yere baktığında) senin gözün toprağa bakıyor. Toprağın bol olsun şimdiden.
-Sen bunca zaman nasıl oldu da öldürülmedin hiç?
-Çok şımarık bir çocuksun. Baban olsaydım seni ezerdim yerde.
-Biz evli olsaydık seni iki günde kapı önüne koyardım. Parasız, pulsuz, kıyafetsiz ve
hiç tekin olmayan bir yerde gece yarısı hem de

Bu sözlerin aslında hiç bir önemi yok.
Bize jest ve mimik dersi lazım.
Bu sözleri kuru bir adam söylerse farklı olur, yada Tiyatrocu söylerse farklı olur.
Bizim mükemmele yakın şekilde rol yapmamız gerekiyor.

Bu sözleri kuru bir adam söylerse farklı olur, yada Tiyatrocu söylerse farklı olur.
Aynen öyle Neg Atarken Yüz ifadeleri çok önemli Ciddi ve soğuk bir şekilde atarsanız bu hakaret ediyormuşsunuz gibi algılanır

Bu konuda katılıyorum alaycı bir tavırla gözlerin güzelmiş dersen bile direk nege giriyor

ulen barniy gruba attığım postu direk postalamışsın buraya tebrik ederim arkadaşlar bu neg örnekleri playboyun konuşma sanatından alınmıştır kitabı okursanız zaten beden diline de değiniyor

ulen barniy gruba attığım postu direk postalamışsın buraya tebrik ederim arkadaşlar bu neg örnekleri playboyun konuşma sanatından alınmıştır kitabı okursanız zaten beden diline de değiniyor
Araştırma sonucu bulduğumu belirttim zaten kanki kimin olduğunu bilmiyorum kusura bakma.

ya beyler mal değilseniz azcık gülerek söylersiniz zaten bu lafları söylerken somurtma şansınız yok ister istemez gülersiniz. abartmadan gülün. ha bu arada gülmeden neg atmayı denedim sonuç: sananeeeeee oldu (bilirsiniz o kızların söylediği sananeyi

Bu negleri p*ç gülüşüyle atarsanız yanlış anlaşılma olmaz
Yani illa sesli gülmenize gerek yok dudağın o şekli alması ve gözlerin alaycı bir bakışı yeter. Neglemiş olursunuz

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8