Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Bazı psikolojik sorunlarım

Merhaba beyler, sanırım içimi dökebileceğim en samimi ortamlardan biri burası siteye uzun zamandır üyeyim ama pek sık girmiyorum. Sizinle birkaç piskolojik sıkıntımı paylaşmak hem bu vesileyle içimi döküp rahatlamak istiyorum.

İlki sanalda yazdığım her şeyi çok düşünüyorum, toplum tarafından dışlanırsam gibi bir sorun var bilinçaltımda aynı zamanda umursamamaya çalışıyorum. Kendimi bazı konularda çok yetersiz hissediyorum. Örneğin bir grubu yönetebilmek... Maddi durumum çok kötü olduğundan sosyal çevrelere de açılamıyorum ve öğrenciyim. Bu bende bi nebze de olsa özgüvensizlik oluşturuyor. Mesela kızlar gelip bu öğle ne yiyeceksin gibi sorular soruyordu. Ben arkadaşlarımla takılacam deyip geçiştiriyordum. Yani bildiğin onların teklifini geri çevirmek zorunda kalıyordum maddiyat yüzünden. Burada konu yemek değil fakirliğin getirdiği bi ezilmişlik duygusu, ve hep bi tarafın eksik kalıyor

Kendimi geliştirmem süreksiz bu da işin cabası. Bazen insanlara yazdıklarımı veya söylediklerimi çok düşünüyorum. Olduğunda ve gereğinden çok daha fazla beyler her şeyi maddiyata bağlamak istemiyorum ama parasızlık beni beta yapıyor. Şu an türkiyenin en iyi üniversitelerinden birinde hukuk okuyorum dil öğrenmeye çalışıyorum. Hayatın gerçek yüzünü bildiğim için çok çalışıyorum. Kendimi bildim bile maddi durumumuz kötü, babam içki bağımlısı ailem de kötü. Ben niye böyle diyorum. Geçmişte çok şeyler yaşadım ben kendimi normal insan olarak görmüyorum niye böyle diye yakınıyorum. Aşırı takıntım olmasa da bayağı takıntı yapıyorum. Kendime çok üzülüyorum beyler. Alçak insanlar arasında kendime daha alçak muamelesi yapmaktan bıktım. Bu düzenden de bıktım ben kaldıramıyorum. Bir işe başlamada kendime güvenim sıfır. Tek harcadığım para spor salonu param ve kitaplarım.

Kendimi sürekli topluma kabul ettimek zorundayım. Beni tanıyanlara sorsanız çok mutlu biriyim ama intiharın eşiğinde olduğumu kimse bilmez. Psikoloğa gidin demeyin ona bile param yok ulan. Belki de suç bendedir.

Kendimi şu an çok zayıf hissediyorum. Ne yapayım beyler, bu kız konusu değil kızlar umrumda bile değil. Örneğin wp grubuna bir şey yazsam biri cevap vermese düşünmekten delirecek gibi oluyorum. Veya yazdığım şeyi defalarca içimden tekrarlıyorum. Utanıyorum birinin yanında içimden geldiği gibi konuşmaya. Mizacım ezikliği kaldırmıyor zayıflığı kaldırmıyor. Minnet altında olmaktan nefret ediyorım. İki cümle yazın da okuyup kendime geleyim. Zamanınızı aldım kusura bakmayın

Klasik olacak fakat ağırlık kaldırmak seni bir nebze kendine getirecektir hiç değilse özgüven konusunda bir basamak çıkmanı sağlayacaktır.Maddi durum için ise öğrenciyim demişsin aynı şeyleri yaşadım.3 gün tek lokma yemeden geçirdiğim günleri, kışın yakacak bir şey bulamadığımız için Allah affetsin odun çaldığımızı hatırlıyorum.Sonra iş bulduk arkadaşlarla rahatladık.Part time iş kovalayabilirsen kovala bir nebze seni rahatlatacaktır.Dişini sıkarsan iyi bir üniversiteden mezun olacakmışsın bölümünde iyi.Benim tavsiyelerim bu kadar kardeşim.Belki daha bilgili kişiler yazar benim bundan sonra yazmam sallamaya girer.Sen dilini öğren iyi bir ortalama ile mezun olmaya bak.Çalışkan ve dürüst adamlar aç kalmaz.

Arkadaşın dediği gibi spor sana özgüven verir bende özgüvenden muzdarip biriyim ama spor konusunda bilgim olduğu için sıkıntı yok calisthenics(kalisteniks) diye bir spor çeşidi var bunda halter dambıl vs gerek yok barfiks demiri işini görür bu sporu araştırmanı öneririm ayrıca youtube de sercan ulusoy var onu takip edebilirsin ve şu uygulama da işini görür Thenics - Apps on Google Play

Ve dövüş sporları için şu uygulama Fighting Trainer - Apps on Google Play

Vuruşları vs 3d gösteriyor internetten de kolayca bulabilirsin mesela "aynada çalışma, gölge boksu" bunlar içinde "hayatına hareket kat" isimli youtube sayfasını takip edebilirsin

Arkadaşın dediği gibi spor sana özgüven verir bende özgüvenden muzdarip biriyim ama spor konusunda bilgim olduğu için sıkıntı yok calisthenics(kalisteniks) diye bir spor çeşidi var bunda halter dambıl vs gerek yok barfiks demiri işini görür bu sporu araştırmanı öneririm ayrıca youtube de sercan ulusoy var onu takip edebilirsin ve şu uygulama da işini görür Thenics - Apps on Google Play

Ve dövüş sporları için şu uygulama Fighting Trainer - Apps on Google Play

Vuruşları vs 3d gösteriyor tekniği internetten de kolayca bulabilirsin nasıl yumruk atılır tekme vs mesela "aynada çalışma, gölge boksu" bunlar içinde "hayatına hareket kat" isimli youtube sayfasını takip edebilirsin

paranın olmaması seni ezik yapmaz. her ne olursa olsun hayata olumlu yönünden bak. herşey düşüncene bağlı, kendini ne olarak görüyorsan osun. güçlü ol her zaman.

Cevap veren tüm herkese teşekkür ediyorum tavsiye ettiğiniz şeylere bakacam. Eğer üniversite açılırsa iş de bakacam. Olduğum yer küçük bir şehir part time işler yok malesef sadece zamana oynayacam tekrardan sağolun güçlü kalmalıyız. Spor hareket vs. bunlarda çok önemli tabi.

Senin şu çok düşünme ve sürekli yapacağın ve yaptığın şeyleri tekrar tekrar düşünme olayı bende de var. İnsanlarj fazla önemsiyorsun tek sorunun bu. Onaylama ihtiyacın var sevgi eksikliğinden dolayı. Yapacağın şey; gir bir part time işe oradaki kişiler ile samimi ol. Spor yaparken sadece o niyetle gitme. İnsanlar ile kaynaş. Ben salon da göbekli 50 60 yaş dedeler ilw bile kankalık yapıp çaya gidiyoduk. Adamın börekçi dükkano vardı her okul çıkışo beleş böreğe çağırıuordu. Kendi başına takılmaktan zevk aldığın şwykeri yaparsan başkalarına ihtiyaç duyma isteğin azalır. Bir de hoşuna gitmeyip aklına gelen şeylerin gelmesinde rahatsız olma. Bıral gelsinler gitsinler müdalahale etme ya da olumlama kullan. Evet cevap vermemiş olabilir belki işi vardır neyse siktir et akşam ne bok yicem ben amk?? Ciddiye alma. Meditasyon yap sabahları geçer. Neyse sağlıcakla kal..

Senin şu çok düşünme ve sürekli yapacağın ve yaptığın şeyleri tekrar tekrar düşünme olayı bende de var. İnsanlarj fazla önemsiyorsun tek sorunun bu. Onaylama ihtiyacın var sevgi eksikliğinden dolayı. Yapacağın şey; gir bir part time işe oradaki kişiler ile samimi ol. Spor yaparken sadece o niyetle gitme. İnsanlar ile kaynaş. Ben salon da göbekli 50 60 yaş dedeler ilw bile kankalık yapıp çaya gidiyoduk. Adamın börekçi dükkano vardı her okul çıkışo beleş böreğe çağırıuordu. Kendi başına takılmaktan zevk aldığın şwykeri yaparsan başkalarına ihtiyaç duyma isteğin azalır. Bir de hoşuna gitmeyip aklına gelen şeylerin gelmesinde rahatsız olma. Bıral gelsinler gitsinler müdalahale etme ya da olumlama kullan. Evet cevap vermemiş olabilir belki işi vardır neyse siktir et akşam ne bok yicem ben amk?? Ciddiye alma. Meditasyon yap sabahları geçer. Neyse sağlıcakla kal..
Güzel şeyler söylemişsin uygulayacam👍

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8