Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Benim sorunum ne?

Merhaba arkadaşlar, benim bir sorunum var. Şu ana kadar bir kadın evime gelmek istediğine dair mesajlar attı, başka bir kızda bugün yürüyüş yaptık, ben ders çalışacağım iş yerinde dedim. İşyerinde klima var dedim. O da istersen bana gel dedi, kız yalnız yaşıyor. Hayır, dedim. Eşcinsel değilim, hatta bu kızları düşünüp mastürbasyonda yaptım. Ama nasıl diyeyim gerçekten bunu yaparsam onları üzeceğimden korkuyorum. Sonra pişman olmalarından korkuyorum. Böyle bir sorunum var, aranızda bunu yaşayan var mı? Siz ne tavsiye edersiniz bana

Pişman olmasını sağlayacak bir kusurun var galiba?

Üzmek mi ? Kadın her o anı düşündüğünde tam tersine durduk yere tebessüm edecek. Kafandaki düşünceleri birden yok et ve kendini anın akışına bırak.

Kızı üzmekten korkuyorum diyorsun yani azıcık araştır be brom. Forumda en çok okunan konulara bir bak, ne demişler gör, mentaliteni değiştir. O kızlarla yatsan bile senin bu tarafını öğrenince soğurlar senden. Ben kız olsam beni üzmekten korkan biriyle seks yapmazdım. Kızları bırak sen başkalarını da hep böyle düşünüyosundur muhtemelen. Bu birazcık şunu yaparsam o ne der, böyle dersem şu ne der zihniyeti, özgüvensizlik kanımca.

Kızı üzmekten korkuyorum diyorsun yani azıcık araştır be brom. Forumda en çok okunan konulara bir bak, ne demişler gör, mentaliteni değiştir. O kızlarla yatsan bile senin bu tarafını öğrenince soğurlar senden. Ben kız olsam beni üzmekten korkan biriyle seks yapmazdım. Kızları bırak sen başkalarını da hep böyle düşünüyosundur muhtemelen. Bu birazcık şunu yaparsam o ne der, böyle dersem şu ne der zihniyeti, özgüvensizlik kanımca.
Evet, başka insanlarıda üzmekten korkuyorum haklısın. Ne tavsiye edersin. Gerçekten bu konuda bilgiye ihtiyacım var bana öğretirsen sevinirim.

Benden daha bilgili çok adam var burada öncelikle tavsiye alacaksan onların tavsiyelerine al, eğer yorum yapmak gerekirse insanları kaybetmekten korkuyorsun, belki şuan çok kötü bir haldesin ilişkiler olarak, ama etrafındaki kızlar sana bunun böyle olmadığını hissettiriyor ve sen bu avunmayı kaybetmek istemiyorsun. Muhtemelen biraz elin yüzün düzgün, ve belkide bu yarattığın büyüyü bozmak istemiyorsun yani kızlar sana ilgi gösteriyor ama acaba onları bu kadar önemsediğini bilseler ilgi gösterirler miydi? sanmam. Bunun gibi bir sürü başka sebep olabilir. Belki çocukluktan gelen bir şey bile olabilir. Sanırım sapiens kitabında okumuştum kendine ait bir odası olarak yetişen çocuklar genellikle göz önünde olmadığı için daha bireysel düşünebiliyor. Odasında posteri var gitarı var, saçma stickerları var belki yatağının altında p*rno dergisi var. Böyle yetişen insanların kabaca başkalarının ne düşündüğünü umursamadığını veya daha bireysel düşündüğünü söyleyebiliyoruz. Aksine 3 kardeşin de üçü aynı ortamdaysa yetişen eleman başkalarının ne düşündüğünü umursamak zorunda, yatakta zıplayıp şarkı söyleyemez mesela, veya p*rno dergi alıp kendini keşfedemez, veya saçma stickerlarını her yere yapıştıramaz çünkü ortak bir alan ve herkesin düşüncesi önemli. Bu çocuk da kabaca başkalarıyla ters düşmemek isteyecektir hep.

Niye bunları anlattım çünkü a=b olarak sorunun tek çözümü olmaz. Biz sana burda özgüven pompalasak da sen yine tetikleyicin her ne ise onunla karşılaştığında eski haline döneceksin. Önce niye insanları kaybetmekten korktuğunun yanıtını bulmaya çalış. Yazımı burda bitirdim ve aklıma şu geldi, acaba dedim verdiğim örneklere biri çıkıp da 'saçma sapan kalıplara sığdırmayın kardeşim şu olayları' deme ihtimaline karşın yazı sonuna "verdiğim tüm örnekler genelleme olarak verilmiştir" diye eklesem mi? Burada da mesela başkalarının ne düşüneceğini umursadım ben. Ama bunun sebebinin başta da dediğim gibi benden çok bilgili insan olmasından dolayı ve onlarla fikir ayrılığına düşmeme isteğimden dolayı olduğunu biliyorum kendim. Bu seninkiyle aynı etkiye sahip değil ama eğer olsaydı basitçe yapabileceğim 2 tane şey var. Birincisi bilgimi o adamların düzeyine çıkarmak, ikincisi ise bu yazıyı komple silip göndermemek. Bence bu ikinci seçenek senin sürekli yaptığın şey ve sorunun asıl kaynağını bulmadan bunu çözemezsin.

Sen üzmezsen başkası üzecek diyeceğim yine yanlış bir önerme olacak. Onlara istediklerini vermek üzmek olmuyor, evleneceğiz gibi sözler verip terketmek üzmek oluyor. Sen sadece eğleniyorsun rıza ile yapılan işlerde haksızlık olmaz kanımca.

Sadekahve bu foruma geldiğinden beri açtığın konuları takip ediyorum. Benlik duygusundan yoksun birisin. Başkalarını o kadar düşünüyorsun ki ne istediğini unutuyorsun. Kendini çok küçük görüyorsun ve bunun babanla ya da küçükkenki arkadaş çevrenle alakalı olduğunu düşünüyorum. Durum babanla ilgiliyse onun yaptığı her şeye karşı çıkıp onun yapamayacağı şeyleri yapman gerek. Arkadaş çevren yüzündense onların yapamayacaklarını yapman gerek. Bu şekilde seni sen olmaktan alıkoyan şeyleri aşabilirsin.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8