Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Benlik kaybı

Evet başlıkta okuduğunuz gibi asıl soru şu ki ben kimim? Sen kimsin? Biz kimiz? Kendini dışarıdan görseydin nasıl bir insan olarak tanımlardın? Peki bu sen misin? Yoksa sosyal programlamanın ortaya çıkardığı bir şaheser mi? Televizyonda anlatılanlar mısın? Dizilerde boy gösterenler mi? Filmin unutulmaz başrolü müsün? Söylesene sahi ya sen kimsin? Nesin? Bu yaşına kadar geldin tamam eyvallah ama kaç tane seçimin kendi kararındı? Kaçını bilinçli yaptın söyler misin? Kaç kararında oturdun ve bunun üzerine düşündün? Ben cevap vereyim sana düşünmedin. Düşünmezsin de.

Hiç kimse düşünmez. Bizim yerimize düşünecek birisi var ve sen onu çok iyi tanıyorsun. Hepimizin bildiği şu meşhur (bilinçaltı) Hani sen uykundayken bile uyumayan. Bir an gözünü kırpmayan şu acemi çocuk. Bilirsin ya duymuşsundur illaki. Nasıl duymazsın? Oysa senin tüm hayat belleğin, Kalbinin atmasını sağlayan şey yoksa... Duymadın mı?... Ayıp sana... Oysa o senin ona öğrettiğin her şeyi bir an bile dinlenmeden yerine getiren tek sadık askerin tek dostun.. Gerçekten ayıp sana.
Bunca tercih ve seçimin ardından sorarım sana şu an ki seni sen mi oluşturdun başka insanlar mı tasarladı seni? Sen bir robot musun? Bir yazılım mısın? Kendi karakterini hiç kaybetmiş gibi hissediyor musun? Bunlar üzerine düşün ve her an programlandığının farkına var...
Psikiyatr Carl Gustav Jung değerli hocamız yıllar önce demiş ki;
“Siz bilinçaltınızı bilince dönüştürene kadar, o sizin hayatınızı yönlendirecek ve siz ona kader diyeceksiniz.”
– Carl Jung

Tabii bu dünya ne ona kaldı ne de bize kalacak. Zamanınızı boşa tüketmeyin. Hiçbirimiz robot değiliz. Kendine vakit ayırmayı dinlenmeyi asla ihmal etme.
-Okyanus

Dostum yazını beğendim. Ufak bir tavsiyem olacaktı.

Biraz daha paragraflara ayırmaya ya d önemli yerleri kalın yapmak gibi ufak da olsa dikkat edersen yazın çok daha güzel gözükür. Okumak lezzetli hale gelir.

Dostum yazını beğendim. Ufak bir tavsiyem olacaktı.

Biraz daha paragraflara ayırmaya ya d önemli yerleri kalın yapmak gibi ufak da olsa dikkat edersen yazın çok daha güzel gözükür. Okumak lezzetli hale gelir.

Haklısın biraderim, Normal de yapardım fakat bu seferki aceleye geldi biraz. O yüzden düzenlemeleri pek yapamadım. Geri dönüş için teşekkür ederim dikkat ederim :giggle:👋

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8