Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Beta psikolojisinden nasıl çıkılır ?

Biliyorum hala çoğunuz yüzlerce makale okudu ama bir işe yaramadığını düşünüyor bazı yaptığınız hatalar var bunlar :
-Kasıntı alfalık : Bunlar alfa olacağım diye beden dilim şöyle olmalı diye sürekli akıllarına getirirler bir kızla konuşurken değeri yüksekmiş gibi konuşurlar tek başına takılırlarsa değerlerinin düşeceğini düşünürler. Beyler kasmayın bu iş gerçekten o kadar önemli bir iş değil bırakın beden dilini ya siz özgüvenliyseniz mental anlamda bir ortama girdiğinizde stres seviyeniz yükselmiyorsa beden diliniz zaten iyi olacaktır bakın beden dili insanın ruh haline göre değişir örneğin arkadaşlarınızla konuşurken eliniz havalardadır çok fazla mimik kullanırsınız ama patronla konuşurken eliniz önünüzde boynunuz bükük göz temasından kaçınıp az mimik kullanırsınız patronun karşısında ezik olmayacağım psikolojisinde olursanız arkadaşlarınızla takılırken olduğunuz gibi beden diline sahip olursunuz.
- Kadınları önemsemek veya hiç önemsemek : Bunu en iyi şöyle açıklayabilirim kadın asla ilk planda olmayacak mesela hayatta en önem verdiğiniz şey iş mi ama o sırada sizi mi aradı işi değil kadını erteleyeceksiniz ona en değerli şey sensini hissettirirseniz onun gözünde diğer erkeklerden farksız olursunuz. Bunun için sahte bir şey yapıyorsanız zaten alfa değilsinizdir gerçekten 250 gram için yapılır mı deniyor bizler için bu cümle o kişiler için haklı.
- Sosyal medya oyunu oynayanlar : Bırakın sosyal medyayı beyler sadece bir bağımlısınız bu tipler gerçek hayatta minimum konuşma yapıp çoğunlukla sosyal medyadan yaparlar ve sonuç alma ihtimalleri çok düşük çünkü beyler mesela şöylegüzşünün bir futbolcusunuz hayranınız olan 1000 tane kız var sizin birini diğerinden ayrı tutmanız çok zor değil mi ? Sosyal medya da kızların güçlü olduğu bir alan ayda o kıza 100 farklı kişi yazıyor her tipten insan var yakışıklısı da var çok takipçisi olan da bomboş olan da selam diyen de storye cevap veren de sosyal medya da fark yaratmanız çok zor. Ama mesela güzel kızlara gerçek hayatta yazan kişi sayısı az olduğu için onlarla gerçek hayatta konuşursanız diğer erkeklerden farklı olursunuz.
- Ama ben o kadar yazı okudum ben farklıyım tipim de var neden hala aynı ? Belki de farklı değilsindir dostum ? Belki hala elinde iyi yaptığın bir iş, peşinden koştuğun hedeflerin, paran, gücün, sosyal becerilerin yoktur belki hala evde elin çükünde bilgisayar başında oturup bir şeyler izlediğin içindir ? Bakın bu iş sandığınızdan daha az emek gerektiriyor aslında işin sırrı da bu beyler insan ilişkilerinde diğerini daha az önemseyen taraf daha üstündür (tabi önemsemenin de bir ayarı olmalı) bir yerde görmüştüm adam yazmış : babam derdi kadınları boş ver kendini geliştir bilmemne yap istemden gelir diye bunun gerçek hayatta doğru olduğunu görmüş. Aynen öyle beyler düşünün ya siz kadınsınız 3 tane erkek sunayım size (gerçi kadın olmadığınız ve yaşamadığınız için o kadar da iyi anlayamazsınız neyse) birincisi asosyal evde pc oynuyor geç direkt zaten 2.si sürekli kızların peşinde işi gücü kız tavlıyor da ama sürekli kızlarla hayatta hedefi yok 3.örnek ise işini çok önemseyen para kazanan şık kıyafet giyen kadınları da o kadar önemsemeyen bir insan zaten 3. tip olduğunuz da özgüven de geliyor kızlar da geliyor beyler hatta bir kızın yanına gittiği zaman minimum beklentiyle gittiği için kızın yanında bir de rahat oluyor.
Çevrenizde veya kendinizde görmüşsünüzdür ben bir örnek vereyim bir arkadaş vardı bir kızı seviyordu kız tip olarak çok ta iyi değil tavlar yani ama kızı seviyordu gerçekten ve bundan dolayı kızın yanında hep bir kasıntı hep bir beklenti içindeydi, bir de bunun arkadaşı vardı bundan güzel tavlaması zor kız bu kızla arkadaş olduğu için uzun süre konuştuğu için kıza karşı çok rahattı kıza fizikse olarak sürekli temas uyguluyordu çünkü 2.kızdan bir beklentisi yok kızlarda beklentinizi minimum da tutun özellikle başlangıç seviyesindeyseniz en büyük hata başlangıç seviyesindeyken s*x düşünmek aga onu bu işi bilenler kolay bir şekilde yapamıyor sen ne bekliyorsun ki ? hatta bazen numara almayı bile düşünmeyin fakat tabi bunu sürekli yapmayın git gide aşamayı artıracaksınız.
- Olumsuz düşünceler : Aslında üst te biraz belirttim bir daha belirteyim beyler siz bir kızın yanına gittiğiniz de sapık damgası yiyeceğinizi düşünüyorsanız sapık damgası yemeseniz de o düşünce duruşlarınıza ses tonunuza ve konuştuğunuz şeylere yansıyor o yüzden sapık damgası yiyeceği diye set açarsanız sapık damgası yeme olasılığınız var hani o ihtimal gerçekten çok düşük en fazla tokat yersiniz. Ama siz kızla keyifli bir sohbet yapacağım belki sonra numarasını alırım ve bir şeyler içeriz diye girerseniz bu da yansıyacaktır ve asla sapık damgası yemezsiniz.
-Son olarak, ben kimim ki ? Güzel bir kız gördüm ulan ban bak boyum şöyle tipim şöyle maddi durumum şöyle vs. diye düşünüyorsunuz ee demiştin belki de hala eziksindir diye daha iyileşmedim işte. Ya iyi olup olmaman çok önemli değil yani illa iyi bir işinin olmasına gerek yok ama bunun için gösterdiğin çaba önemli bunu görmeli senin boş bir insan olmadığını görmeli. Çok iyi tipin yoksa da yok dostum ne olacak ki yani en fazla seni reddeder ki örnekleri var mı yüzlerce var en az 1 kere sokakta görmüşsünüzdür güzel kızın yanında şişko bir adam falan. Burada iç sesiniz diyecek bunları ama siz ona diyeceksiniz ki : Ben benim ... ne olmuş yani illa 1.90 yakışıklı mı olmam gerekiyor örnekleri yok mu var neden olmasın neden denemeyeyim en fazla ne kaybederim ki ? ben söyliyeyim hiçbir şey kaybetmezsin çevrendeyse belki 1 ay göz temaslarından kaçınırsınız sonra o da düzeliyor denendi onaylandı ama çok yakınınızdakilere yazmamanız önerimdir.

En kötü ne olabilir ki diyip en kötü ihtimali düşünüp ona rağmen cesaret göstermek özgüveninizi arttırır
RESPECT

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8