Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Bilim adamlarının sosyal olamadığı gerçeği

Sen önce Hegel Diyalektiği'ni yazmayı öğren. Yazdığın yazı saçmalıktan başka bir şey değil. Burada "ne demek istediğini anlıyorum ama yanlış ifade ediyorsun" diyenleri de ben anlamıyorum. Adam bir şey anlatmaya çalışmıyor, nefret kusuyor. Neyle, boş argümanlarla. Oraya Hegel'den, Aristo'dan bir şeyler yazınca çok bilgili olmuyorsun. Öncelikle senin çok cahil bir arkadaş olduğunu görebiliyorum. Hayvanların bilinci vardır. Çok basit bir örnek: hayvanlar ne zaman açıktığının, gündüz mü gece mi olduğunun farkındadır. Bu bilinç olmuyor mu çok zeki dostum? Bilim insanlarıyla bir arada bulundun mu, merak ediyorum. Her insanın bir karakteri, hayali, amacı ve dürtüsü vardır. Sen kızları düdüklemek isterken, sokaklara çıkıp telefon numarası almaya çalışırken bu insanlar çalışır. Bugünkü dünyanın mimarları bilim insanları ve yatırımcılardır. Sosyal becerileri gelişmek zorunda mı?, espriden (doğru yazımı budur) anlamak zorunda mı? Almanların genel özelliğidir bu, bilim insanı olmakla alakası bile yok. Ona bakılırsa bizim toplumda da senin gibiler var. Bu da bizim bir özelliğimiz.
Sakin ol tamam sensin reis.

Konuyu tartışabileceğin mantıklı argümanların olmadığından böyle boş bir ileti atıyorsun. Ne desem anlamsız.
bilgili olan insanlara bakman yeterli argüman için. mesela celal şengör yani bu en basit örnek. demek istediğim şey konuşma hızı ve sıkıcılık. ne zaman zeki birisiyle karşılaşsam birsürü tavsiye veriyor. cümleleri birbiri üstüne biniyor. yani her hangi birisi bile bilgili insanlardan daha eğelenceli...
zaten kadınlar kızlar falan nefret eder siyaset konuşmaktan zeka gerektiren şeylerden konuşmak sıkıcıdır. zeki insanları kimse dinlemez gerçek hayatta. üstüne üslük bilgili olmaları açgözlülük tür. yemek yemek gibi bilgili insanları bazıları kilolu o yüzden de. içlerine ne buluyosalar atıyolar. her şeyi biriktiri bu adamlar. ayrıca herkesi yargılarlar ve de özgüvenleri düşük olduğundan birisine yapışır kalırlar.

ama diğer kişiler de var yani bilgi nin ötesinde biliş kazanmış insanlar var tamammı. bunlar cömert insanlar ve de kimseyi aşağlamazlar. farkındalıkları var bu insanların. benim bir arkadaşım var ve hiç eğtimli değil ama dersleri iyi çoğu şeyde yetenekli, sosyal ve derecelendirme yapmayan birisi.

Sen önce Hegel Diyalektiği'ni yazmayı öğren. Yazdığın yazı saçmalıktan başka bir şey değil. Burada "ne demek istediğini anlıyorum ama yanlış ifade ediyorsun" diyenleri de ben anlamıyorum. Adam bir şey anlatmaya çalışmıyor, nefret kusuyor. Neyle, boş argümanlarla. Oraya Hegel'den, Aristo'dan bir şeyler yazınca çok bilgili olmuyorsun. Öncelikle senin çok cahil bir arkadaş olduğunu görebiliyorum. Hayvanların bilinci vardır. Çok basit bir örnek: hayvanlar ne zaman açıktığının, gündüz mü gece mi olduğunun farkındadır. Bu bilinç olmuyor mu çok zeki dostum? Bilim insanlarıyla bir arada bulundun mu, merak ediyorum. Her insanın bir karakteri, hayali, amacı ve dürtüsü vardır. Sen kızları düdüklemek isterken, sokaklara çıkıp telefon numarası almaya çalışırken bu insanlar çalışır. Bugünkü dünyanın mimarları bilim insanları ve yatırımcılardır. Sosyal becerileri gelişmek zorunda mı?, espriden (doğru yazımı budur) anlamak zorunda mı? Almanların genel özelliğidir bu, bilim insanı olmakla alakası bile yok. Ona bakılırsa bizim toplumda da senin gibiler var. Bu da bizim bir özelliğimiz.
bak bu nefretin kaynağı. zaten zeki olan birisiyle arkadaş oluyor olmam. toplumun güdülemesiyle ve aile baskısıyla biryerlere gelmiş birisini tanıyorum. uzun zamandır arkadaşım. sürekli çalışıyor ve yalnız birisi. adam başta yumuşak görünüyor. insan diyor ki ulan adam ülkesi için uğraşan birisi arkadaş olmalıyım diyor. ben böyle dedim ve yakın arkadaşı oldum. adamın hiç bir sosyal aktivitesi yok. bir yere gidelim diyorum olmaz diyor. şu kızlara doğru gidelim olmaz diyor. her neyse ben buna iletişimimi bitirmek istedim böcek gibi bana yapıştı çıkmıyor. hiç bir şey yaptığı yok varlığı yokluğu belli değil demek isterdim ama öyle de değil sürekli eleştiriyo tam anlamıyla kafamı sikti. inanılmaz derecede cimri birisiydi her neyse ben bu tip birisiyle daha karşılaştım günde 5 tl harcıyordu aldığı maaş benimkinden fazlaydı hemde.

bu tipler bir de ülkesini eleştiriyor amk. yok türkiye de yaşanmaz falan diyolar. yok hayatım kurtulacak yok şöyle olucak, özgür olacağız falan lan dangalak insan evrimsel olarak özgür olamaz. çünkü insanların seçenekleri olduğu zaman nevrotikleşir büyük bir yük alır sırtına. ne güzel toplum kendi kendini yönetiyor. senin üzerinden tonlarca sorumluluk kaldırıyorlar.

Bunun için başlık açmak zorunda mıydın, peki? Nefret et ama niye buraya yazıyorsun. Kimseye bir katkısı yok. Siz böyle olmayın anlamı da çıkmıyor üslubundan. Benim çevremde de bu tip insanlar var. Fazla samimi olmadan davranıyorum ama nefret etmiyorum. O adamın bakış açısına göre de sen çok sosyalsin, kızlarla flört etmeyi seviyorsun. 2-3 insan tanıdın diye nedir bu hakaretvari dil, anlamsız.
Katkısı olmasaydı tartışma cıkarmıydı sence?

Kelimenin tam anlamıyla saçmalamışsın. Genelleme yaparak gerçeklere ulaşamazsın. Hayatında kaç tane bilim adamı, mühendis veya bu işlerle yoğun olarak uğraşan birini tanıdın da bu çıkarımı yapabildin anlam veremedim. Ayrıca bir gerçek var o adamlar espriden anlamasa, sosyal olarak tam bir sığır olsa bile tek başlarına insanlığa yaptığı katkı senin tüm sülalenin yaptığı katkıdan daha fazla emin olabilirsin.

Hayatındaki tek motivasyon karı düdüklemek olan herifler burada bilim adamlarına hakaret ediyor. Bi angut da oradan adam sadece eleştiriyor linç etmeyin gibisinden bir şey yazmış. Ben sana angut dedim şimdi bu bir eleştiri mi? Evet kardeşim doğru bildin hakaret ediyorum sana :)

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8