Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

bill gates ve diğer zengin kişiler

hep kılasik ve giyinirler ve lüks şeyler kullanmazlar. saçları tam bir şekildedir ve mütavazidirler. dış görünüşe önem vermezler. spor yapıp kitap okurlar. bizim onlardan eksiğimiz ne. ha bir de ellerinde hiç bir zaman telefon göremezsiniz

1*tfqlj-hx4KK5r5GGIwwQbw.jpeg
s-8019b51f9b2ba92619b68756ac9e3d7a3f162e35.webp
tayvanli-hacker-mark-zuckerberge-meydan-okudu-h1538133342-577553.jpg
170414_amancio-ortega-2016.jpg

her neyse bu adamların böyle huyları var. bence zengin olmak doğuştan gelen kişilikle oluyor. yani bir insan mütavazi bir hayat yaşayabilecek karakterdeyse zengin olur.

tabi ki zengin ve lüks hayatı olan kişiler de var ama çoğunluk mütevazi ve zengin olduğu halde emekli olmayan kişiler.

bu tipler güzel kızların ilgisini çekemez bence. ve ben kızların belli bir tip erkekten hoşlandıklarına inanıyorum o da yaramaz ve izin almayan, küfür eden erkekler. hep çevremde öyleydi çünkü. iyi olan kişiler bence de çok sıkıcı ve bir süre sonra bayıyor. çok kibar olmak inanılmaz itici.

bir de magazin falan açayım dedim ünlülerden de nefret ediyorum. amozonun kurucusu hala aynı evde yaşarken bizim başarılı bile olamayan sürekli aşk şarkıları yapan kişiler nasıl evlerde yaşıyor ve çok fazla pahalı şeyler aldıkları için tebrik ediliyorlar. hepsi yabancı ülkelere kaçıyor ve Türkiyeyi kötülüyor ve yabancı ülkelerin bedava reklamını yapıyorlar ve bizide yabncı şeylere özendiriyorlar

maxresdefault.jpg

konuyu gündeme açmışım yanlışlıkla. askeri ücreti yazıcaktım. askeri ücret bu kadar azken bile herkesin elinde ıphoneler var. bir de hep fakir bir ülke olduğumuza isyan ediyoruz. o arabalar ve telefonlar ve de izlediğimiz her şey yabancı bence askeri ücret gine iyi durumda.

Son düzenleme:
Dostum çok yazım hatası var. Biraz daha dikkatli olmanı öneririm. Bende genel de yazım hatası yaparım sana önerim word'e yaz oradan düzelt, bu tarz hareket edersen senin için daha verimli olur. Zamanla alışkanlıkta yapıyor.

Bill gates, steve jobs, mark bu kişiler zengin aileden gelen ve mirası devam ettiren isimler değil. Sıfırdan bir girişimle zengin olan kişiler. Bence sıfırdan zengin olan ile zengin bir aileden gelmek çok farklı. Tabi bu hayat görüşlerine yansıyor. Bu yüzden kimi zenginler üstünde servet taşırken kimileri ise bunun önemsiz olduğunu düşünüyor. 2.el giyen bile var. Ayrıca bu çok zengin dediğimiz kişiler gerçekten çok çalışıyorlar öncelikleri farklı olduğu için bu kadar önem vermiyor olabilir...

Dostum çok yazım hatası var. Biraz daha dikkatli olmanı öneririm. Bende genel de yazım hatası yaparım sana önerim word'e yaz oradan düzelt, bu tarz hareket edersen senin için daha verimli olur. Zamanla alışkanlıkta yapıyor.

Bill gates, steve jobs, mark bu kişiler zengin aileden gelen ve mirası devam ettiren isimler değil. Sıfırdan bir girişimle zengin olan kişiler. Bence sıfırdan zengin olan ile zengin bir aileden gelmek çok farklı. Tabi bu hayat görüşlerine yansıyor. Bu yüzden kimi zenginler üstünde servet taşırken kimileri ise bunun önemsiz olduğunu düşünüyor. 2.el giyen bile var. Ayrıca bu çok zengin dediğimiz kişiler gerçekten çok çalışıyorlar öncelikleri farklı olduğu için bu kadar önem vermiyor olabilir...
Alışkanlık da*

disleksi var bende. ve ben disleksi olduğumu seneler öncesinden biliyordum. gerçekten değişik yazıyorum. noktalama işaretleri testleri çözdüm ve de kendim çok yazı yazdım okul sayesinde ama düzeltemiyorum. önerin için tşk.(disleksi olduğumu doktor söyledi kendi kendime tehşis koymuyorum.)

0 dan zengin olan kişiler hakkında bir şey söylemek istiyorum: mesela köyde yaşayan bir kişi çok başarılı oldu diyelim. o kişinin ailesi zekidir. okuma ve diğer şeyleri öğrenmemiştir yani akıllı değildir, öğrenmek istemiyordur.

şimdi o köylünün çocuğu okula gidince dersleri çok kolay öğrendiği için o na oyun gibi geliyor ve can sıkıntısından ders çalışıyor diye düşünüyorum.
ya da ailesi zeki ama cahil ailesi olan kişiler var ya hani. benim bir arkadaşım var tüm dersleri biliyordu lisedeyken ama genel kültürü v.b gibi şeyleri 0 değil eksilerdeydi. ders falan da çalışmıyordu.

bir de zengin insanların çocukları başarılı oluyor. buna kesinlikle eminim. pratikte böyle görünüyor yani tüm zengin çocukları başarılı oluyor genellikle. maddi durumu düşük olan çocuklarda oyun falan oynuyor. aslında zengin olan çocukta oyun oynuyor ama bir şekilde başarılı oluyor . bu konuyu sürekli düşünüyorum.. arkadaşlarımın aileleri hep doktor v.b başarı kişiler. bense maddi durumu normal bir aileden geldim ve eşit bir şekilde öğreniyoruz. benim derslerim onlarınkinden iyi ama bu zeka olayına ve maddiyatla eşit orantılı olduğuna kafayı taktım ne düşünüyorsun merak ediyorum. çünkü bu konular hakkında bilgi sahibisin gibi hissediyorum.

milletin azında sürekli bir şekilde imkansız diye bir şey yoktur gibi şeyler var. ama maddi durumu düşük çocukların dersleri gerçekten kötü yani genelinin. benim de maddi durumum düşük ama anlamakta hiç zorlanmıyorum.

Bill Gates zengin ve eğitimli aileden geliyor bilgisayarla ilk tanışan kişilerden diğer tanışanlar da arkadaşları lisede kodlamaya başlıyor zaten anne babası onu bu yönde yönlendiriyorlar annesi eğitimin de çok disiplinli davranıyor ilk olduğu için ve çalışkan ve zeki olduğu için (hepsinde ailesinin rolü çok çok büyük) milyarder oluyor. Steve Jobs ta örnek alınacak bir insan değil.

disleksi var bende. ve ben disleksi olduğumu seneler öncesinden biliyordum. gerçekten değişik yazıyorum. noktalama işaretleri testleri çözdüm ve de kendim çok yazı yazdım okul sayesinde ama düzeltemiyorum. önerin için tşk.(disleksi olduğumu doktor söyledi kendi kendime tehşis koymuyorum.)

0 dan zengin olan kişiler hakkında bir şey söylemek istiyorum: mesela köyde yaşayan bir kişi çok başarılı oldu diyelim. o kişinin ailesi zekidir. okuma ve diğer şeyleri öğrenmemiştir yani akıllı değildir, öğrenmek istemiyordur.

şimdi o köylünün çocuğu okula gidince dersleri çok kolay öğrendiği için o na oyun gibi geliyor ve can sıkıntısından ders çalışıyor diye düşünüyorum.
ya da ailesi zeki ama cahil ailesi olan kişiler var ya hani. benim bir arkadaşım var tüm dersleri biliyordu lisedeyken ama genel kültürü v.b gibi şeyleri 0 değil eksilerdeydi. ders falan da çalışmıyordu.

bir de zengin insanların çocukları başarılı oluyor. buna kesinlikle eminim. pratikte böyle görünüyor yani tüm zengin çocukları başarılı oluyor genellikle. maddi durumu düşük olan çocuklarda oyun falan oynuyor. aslında zengin olan çocukta oyun oynuyor ama bir şekilde başarılı oluyor . bu konuyu sürekli düşünüyorum.. arkadaşlarımın aileleri hep doktor v.b başarı kişiler. bense maddi durumu normal bir aileden geldim ve eşit bir şekilde öğreniyoruz. benim derslerim onlarınkinden iyi ama bu zeka olayına ve maddiyatla eşit orantılı olduğuna kafayı taktım ne düşünüyorsun merak ediyorum. çünkü bu konular hakkında bilgi sahibisin gibi hissediyorum.

milletin azında sürekli bir şekilde imkansız diye bir şey yoktur gibi şeyler var. ama maddi durumu düşük çocukların dersleri gerçekten kötü yani genelinin. benim de maddi durumum düşük ama anlamakta hiç zorlanmıyorum.
Ben bu konuda genelleme yapılmayacağını düşünüyorum çünkü zengin olanlarda eğitimde iyi ve kötü olabiliyor , yoksul olanlarda iyi ve kötü olabiliyor. Genele baktığımızda bir çok normal ve yoksul aile çocukları devlet okullarında 60 kişilik sınıflarda eğitim aldığı için öğretmenin hedeflediği sadece sınıfı kontrol altına almak ve temel eğitimi vermek oluyor. Şimdi çocuk ilerleyen eğitim hayatında bu eksikliğin farkına çok geç varıyor. Ailede bilinçsiz ise çocuğun çok şanslı olması gerekir.

Zenginlerde ise aileler genelde çocuklarını koleje verdiği için 15 -20 kişilik sınıflarda çok güzel eğitim alabiliyorlar. Fakat dediğim gibi genelleme yapılmaması gerektiğini düşünüyorum. Zenginde olsan fakirde olsan başarısız başarılı her 2 grupta da var. Tabi zengin ve fakir olmanın hayata ayrı pencereden bakma durumları da oluyor. Ben hayat da fakir tarafta doğan biriyim, zengin tarafta da öleceğime inanıyorum. Eğitim ise paraya bakmıyor desek te her şey parayla ilgilidir. Kendimizi kandırmayalım ama kişide bitiyor

Benim gözümde bill gates jobs beş para etmez insanlar,ne hayatı yaşamış ne eğlenmiş hasta yatağında aklı başına gelen insandır jobs, zenginlik bir bütündür ve emin ol ben onlardan daha zenginim daha çok anım var Onlar bin lirayla eğlenemez ama ben yüz lirayla eğlenmesini bilirim bu karekter meselesi,ayrıca onların karısı parayı benim gibi adamlarla harcar bana çalışmış olurlar para dışında kadına ne vakit ne ilgi verirler nede cinsellik yada gelişmiş bi erkek veremezler dış görünüşe gelirsek okadar paran var abicim bi çeki düzen ver kendine allah aşkına bu mutavazılık değil kardeşim sen ne yaşıyosun bu bildiğin zevksizlik,sen git evine bak bakayım internetten nasıl lukse düşkün olduğunu gör boş yapma burda.

Benim gözümde bill gates jobs beş para etmez insanlar,ne hayatı yaşamış ne eğlenmiş hasta yatağında aklı başına gelen insandır jobs, zenginlik bir bütündür ve emin ol ben onlardan daha zenginim daha çok anım var Onlar bin lirayla eğlenemez ama ben yüz lirayla eğlenmesini bilirim bu karekter meselesi,ayrıca onların karısı parayı benim gibi adamlarla harcar bana çalışmış olurlar para dışında kadına ne vakit ne ilgi verirler nede cinsellik yada gelişmiş bi erkek veremezler dış görünüşe gelirsek okadar paran var abicim bi çeki düzen ver kendine allah aşkına bu mutavazılık değil kardeşim sen ne yaşıyosun bu bildiğin zevksizlik,sen git evine bak bakayım internetten nasıl lukse düşkün olduğunu gör boş yapma burda.
Adam isterse işi gücü bırakır dünya turuna çıkar ama belli ki çalışmayı seven insanlar çocuklarına en iyi imkanı sunabileceksin ben bugün eğitim konusunda bir şey diyorum para sıkıntı diyorlar gidip te marka kıyafet alacağım demiyorum bu da beni sıkıntıya sokuyor mutsuzluğa sürüklüyor
Kıyafet vs. konusunda en iyi Elon Musk hem çok vizyonlu hem de iyi giyinmesini bilen bir insan lüks e önem vermiyor gibi gözüküyor buraya risklerle mevcut parayı 0 lama uğruna gelmiş ama lüks ten taviz vermiyor

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8