Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Bir kızı unutmak için ne yapılmalı ?

dostlarım klasik aşk hikayesi tam aşk değil ama
Bir kıza bağlandım aşırı fazla değer verdim
Umut verilip defalarca red yedim
Ama sevgi işte gözün kör kulaklar kapalı beyin çalışmıyor
Bu kızla konuşmuyoruz şu an fakat ben unutamıyorum hani genelde ne yapmam gerektiğini bilen biriyim fakat sormak istedim
Bu hayatım boyunca sevdiğim ve teklif ettiğim ilk kızdı
Deli gibi düşünüyorum kızı hani psikolojim bozuldu diyebilirim hafiften senaryolar kuruyorum neyse
Sizce nasıl tamir olurum bana bir yol gösterin yalvarıyorum
( Dostlar soruyu yanlış kategoride sormuşum kusuruma bakmayın )

İnsanların aşk dediği hayvanları çiftleşmeye zorlayan kimyasal bir reaksiyondur. Sert başlar Morty, yavaşça kaybolur, seni başarısız bir evliliğe mahkum eder. Döngüyü boz, Morty. Kendini göster. Bilime odaklan.”
Rick and Morty Dizisinden
Rick demişti bunu
Klasik Oneits sendromu
1) Düşünecek vakitin kalmasın Yada Düşünmeyi azalt
2) Daha Çok Sosyalleş ve Kız tanı
3) bu 2 sini unutma ve uygula

İnsanların aşk dediği hayvanları çiftleşmeye zorlayan kimyasal bir reaksiyondur. Sert başlar Morty, yavaşça kaybolur, seni başarısız bir evliliğe mahkum eder. Döngüyü boz, Morty. Kendini göster. Bilime odaklan.”
Rick and Morty Dizisinden
Rick demişti bunu
Klasik Oneits sendromu
1) Düşünecek vakitin kalmasın Yada Düşünmeyi azalt
2) Daha Çok Sosyalleş ve Kız tanı
3) bu 2 sini unutma ve uygula
Çok teşekkürler
Bakalım ne kadar sürede unutacağız
1.madde bu süreçte yapılabilir Fakat 2 zor gibi

Dostum şu an içinde bulunduğun durum sanırım TEK GEÇİLEN sınıfına giriyor. En iyi çözümünün bir sürü kızla ilişki yaşamak olduğu söyleniyor. Pandemi döneminde olduğumuz için bunu yapman çok zor olacaktır ama ig'den falan kızlarla konuşabilirsin. Onun dışında evin içerisinde yapabileceğin bir hobi bulup pandemi geçene kadar -tabi geçerse- kendini o hobide geliştirebilirsin. Bol bol kitap okuyup zihnini kitaplarla meşgul ederek ufkunu açabilirsin. Bol bol yabancı dizi-film izleyerek hem eğlenip hem İngilizceni geliştirebilirsin. Yazılım öğrenebilirsin 😄. Evin içinde belirli aletlerle spor yapıp vücudunu daha iyi bir görünüşe ulaştırabilirsin. Oyun oynayabilirsin örnekler böyle devam edip gider. Kısacası kendine bir hobi, uğraş bul pandemiden sonra da ak mekanlara kızlarla iletişim kur ilişki yap bol bol. Böylelikle ben atlatabileceğini düşünüyorum.
+ şunu sorabilirsin kendine: "Bu kız bana ne verdi ki ben bunu değer verilecek biri olarak gördüm." belki bu soruya bulamayacağın cevap seni ondan uzaklaştırır.
Umarım çabucak atlatıp yoluna devam edersin Dostum iyi forumlar. ☺

İnan seni çok iyi anlıyorum.
Öncelikle, bunun doğal olduğunu, bunu tek yaşayanın kendinin olmadığını bil

Zamana bırakman lazım aslında. Kaç yaşındasın, meşguliyetlerin neler bilmiyorum ama pandemi döneminde başka şeylere odaklanman zor olacak gibi

Aci çekmekten korkma. Unutmak için ekstra bir şey yapma.

Gerekirse alkol al, melankolik müzikler dinle saatlerce, ağla vs. Bunun birinci aşaması bu bence, bunu kabullenmek ve akışına bırakmak

Sonrasında ister istemez başka meşguliyetlerin olacak. Mesela okul açılacak veya işin başlayacak vs.

Çivi çiviyi söker demiştim. Yine ister istemez karşına başka bir kız çıkacak, ondan hoşlanacaksin (muhtemelen başka kızlar için bu kadar üzülmeyeceksin). Dışarı çıkıp veya İnstagram'da hatunlara, sırf kızı unutayım diye, yürüyerek bu yaşadığın durumu aşamazsin.

Ve son olarak, insanları robot gibi gören tavsiyelere de pek aldırma derim. Cinsel ihtiyaç dürtüsünden oluşsa dahi böyle bir şey var ve bazı insanlar daha duygusal.

Daha özel soruların olursa mesaj atabilirsin

Bir kızı unutmak için başka bir kızı tanı. Göreceksinki özel bir kadın yok, seni kör eden büyüyü kaldır oradan.

Yeni bir ateş söndürür başkasının yaktığını. Yeni bir acıyla hafifler eski bir ağrı. Başın döndü mü öbür yana döndür başını. Başkasının güçsüzlüğüyle iyileşir umutsuz keder. Gözlerine yeni bir zehir bul ki, yok etsin ötekinin zehrini.

- Romeo ve Juliet 2. Sahne Benvolio

Yeni bir ateş söndürür başkasının yaktığını. Yeni bir acıyla hafifler eski bir ağrı. Başın döndü mü öbür yana döndür başını. Başkasının güçsüzlüğüyle iyileşir umutsuz keder. Gözlerine yeni bir zehir bul ki, yok etsin ötekinin zehrini.

- Romeo ve Juliet 2. Sahne Benvolio
Sheakspeare’in Hamlet’i çok iyidir onu okudun mu

Sheakspeare’in Hamlet’i çok iyidir onu okudun mu
Şuan okuyorum 44. sayfadayım. Romeo ve Juliet okuduğum ilk kitabıydı çok güzel, eski diyarlara götürdü (insana bir huzur veriyor nedense). Sonra Yanlışlıklar Komedyasını okudum oda eğlenceli bir kitaptı farklı bakış açıları (o döneme ait) kazandım. Şimdi de Hamlet'teyim.

Son düzenleme:
shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8