Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Bir Zamanlar Mavi Haplıyken: Arkadaş

Ev arkadaşım iyi biriydi ama bir kusuru vardı mavi haplı totoş bir betaydı. Tabi bende öyleydim ve sayesinde iyice dibe batmıştım.

Aynı iş yerinde bir sevgilisi vardı. Kıza kör kütük aşıktı. Kızı arardı eğer kız telefonu açmasın, meşgule atsın bizimki delirirdi. Başlardı "kesin yanında biri var","kesin biri sikiyor", "kesin bana sinirlendi", "bilmeden onu kırdım mı?" vs demeye sonra birlikte başlardık damar aşk şarkıları eşliğinde içmeye. Daha sonra kız bunu arayınca "aşkım çok korktum..." diye ağlamaya başlardı.(Bu ne lan? Bende mal gibi kaç ay o evde kaldım)

Tabi bu psikoloji ile bende aşk, meşk yaşamaya odaklamışım kendimi. O dönem karşıma çıkan 2 hatunada deliler gibi aşığım, romantik erkeğim, sabah günaydın gece iyi geceler mesajları, evlenme planları vs. Tabi kızlar benden koşarak uzaklaştı.

Ev arkadaşımda sevgilisinden ayrıldı. İyice bunalıma girdi. Her gece içiyoruz, duygusala bağlıyoruz. Saçımdaki beyazların % 80'i o evde olmuştur. Sonunda bir bahane bulup kaçıp kurtardım kendimi o evden.

Özetle arkadaş seçimine çok dikkat etmek lazım. Çevrenizde ki totoş betalar sizide betalaştırabilir. "Ama biz çok iyi arkadaşız kankayız" demeyin. Eğer totoş bir betaysa direk irtibatı kesin. İrtibatı kesmediğiniz her saniye sizde betalaşacaksınız bunu unutmayın.

Bir söz vardı ama kimin dediğini hatırlamıyorum,

"Çevrendeki 5 insanın özetisinin" tarzında bir şeydi.

Gerçekten çok doğru, eskiden çalıştığım da sempatik bulduğum birisi vardı ve istemeden onun hareketlerini yapmaya başlamıştım.

Yazın için teşekkürler. Neye maruz kalırsak ona benzeriz arkadaşlar. Sabah akşam bir vasıfsızla yaşarsanız siz de vasıfsız olursunuz. "Üzüm üzüme baka baka kararır" sonuçta. "Odadaki en zeki kişi sizseniz o odaya ait değilsiniz" cümlesi hep aklınızda bulunsun.

Keşke kendinle beraber onu da o dipsiz kuyudan çıkarmaya çalışıp bazı şeyleri anlamasını sağlasaydın, daha isabetli olurdu.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8