Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Biraz Muhabbet Edelim

Ulan canım sıkıldı bir iki paragraf yazı yazayım dedim.
Beyler hani sosyal medyada aniden patlayan fenomenler olur; saçma salak bir şey yapsa dahi insanlar tarafından sevilir ve ünlü edilir.
Hah işte o salakaları fenomen yapan şey nedir biliyor musunuz ? “Özgüven.”
Hani daha önce bahsetmiştim; özgüveniniz yüksek olduğunda vücudunuzda bir çekim oluşur ve bu çekim insanları ister istemez etkiler.
Aniden 10 kız aynı anda, “çok yakışıklısın” derse bu çekim tetiklenir veya yüksek bir testosteronun vardır yine tetiklenir. Ulan testosteron yüksek olmadan özgüven de yüksek olmaz zaten.
İşte bu fenomenciklerimizin de bir şekilde bu çekimi tetiklenir ve özgüveni düşük olup, oturduğu yerden kalkamayan adam, bu çekim sayesinde kalkıp mükemmel bir özgüvenle saçma sapan hareketler yapar. Bu hareketler saçma olduğu kadar da özgüvenli ve özgüvenin getirdiği çekimle olduğu için bu insanları etkiler.
Dişiler ve betalar bilinçaltında bundan etkilenir ve karşıdaki kişiyi alfası olarak görür.
İşte fenomen dediğimiz tiplerin bir çoğu böyle oluyor.

Bir de iyi olma yanılgısı var ona da değineyim o da çok sıktı çünkü amk.
Ne zaman bir makale açıp okusam yazıda “iyi çocuk” olma deniyor.
Yanlış amk.
Hani bazı dallamaların iyi çocuk dediği tipler vardır ya, onların oluşumunu anlatayım size.
Yetiştiriliş tarzı ve ailesi yüzünden özgüveni düşük bir şekilde yetişir. Ortaokulda ve lisede özgüveninin aşırı düşük olması nedeniyle ortamlara giremez, siklenmez, kızlarla konuşamaz ve yalnızlıktan kafayı bilgisayar oyunlarına vurur.
Bunun sonucunda asosyal dediğimiz tip oluşur.
Daha önce çevresinden olumsuz tepkiler aldığı için de bunun hâlâ öyle olacağını sanar ve her insana iyi davranmaya başlar.
Çevresindeki alfaların ona siktiri çekeceğinden korktuğu için alfaya köpek olur ve ona iyi davranır, parasını yedirir. Alfa da onu ortamına alır.
Bunun erkeklerde işe yaradığını gören dostumuz ise, kızlarda da işe yarayacağını düşünür ve kızlara da iyi davranmaya başlar. Hediyeler alır, iltifatlar eder, kulu köpeği olur ve kızı elde edeceğini sanır.
Eder de.
Kız bu çocuğu kullanmak için yanında tutar, parasını yer, aynı zamanda da çocuğa fark ettirmeden alfalara çaktırır. İyi çocuğun tüm bunlardan haberi yoktur tabii. O kızın ona aşık olduğunu sanar.
Bu dallamaların bahsettiği iyi çocuk tiplemeleri bu işte.
Bu dallamalar, bu çoçukların başarısız olduğunu görünce, çözümü “bad boy” olmak sanar.
Bad boylar neden kızları etkiler biliyor musunuz ?
Bir erkek yüksek testosteron seviyesine sahip olduğunda ve alfasını uyandırdığında, kendi arketipik doğasını yaşar. İnsanların arketipik doğası ise, bencil, özgüvenli, umursamaz gibi özelliklerle doludur.
Bad boyslar da kötü oldukları için istemeden ve farkında olmadan, alfa erkeğinin arketipik davranışlarının bazılarını sergiler ve kızların onları arzulaması için bu kadarı bile yeterlidir.

İyi olmakta problem yoktur beyler.
Ben iyi bir insanım mesela; yolda market poşetlerini taşıyan yaşı teyzeyi alır ve evine kadar götürürüm arabayla. Sokakta gördüğüm evsiz insana çıkarır para veririm. İnsanlara iyi davranırım ama aynı zamanda da alfayım.
Bad boys dediğiniz dallamaların elinden kaç tane kız aldım, tavlayamadıkları kızları sadece yürüyüşümle etkiledim.
Ama iyi olduğum için kız tavlayamam mı ? Ha siktirin lan ordan.
Her insanın kendine özgü arketipik bir karakteri vardır ve alfanın uyanmasıyla, bu karakter dünyanın en gerizekalı insanı olsa bile iş yapar.
Siz yeter ki alfanızı uyandırın.

Dostum onları fenomen yapan şey 'özgüven' değil aykırılık ve soytarılıktır.Sen banyo yaparken saksı ile fotoğraf çekinip Instagram fotoğraf atsan veya buna benzer beyinsizce hareketler yapsan sende fenomen olursun.Tabi ben öyle şöhretin içine ****** o da ayrı mesele.
Birde Allah aşkına 'bad boy' falan diyip kızlarsoruyora çevirme şurayı.
Dostum, aykırılık da olsa soytarılık da olsa bunu yapabilmek için özgüven gerekir. Saksı ile foto çekinip instaya atmak, kaç kişi yapabilir? binde bir falandır. Tamam belki böyle bir şöhret istemezsin ama bu yüksek özgüven gerçeğini değiştirmiyor.

Ulan canım sıkıldı bir iki paragraf yazı yazayım dedim.
Beyler hani sosyal medyada aniden patlayan fenomenler olur; saçma salak bir şey yapsa dahi insanlar tarafından sevilir ve ünlü edilir.
Hah işte o salakaları fenomen yapan şey nedir biliyor musunuz ? “Özgüven.”
Hani daha önce bahsetmiştim; özgüveniniz yüksek olduğunda vücudunuzda bir çekim oluşur ve bu çekim insanları ister istemez etkiler.
Aniden 10 kız aynı anda, “çok yakışıklısın” derse bu çekim tetiklenir veya yüksek bir testosteronun vardır yine tetiklenir. Ulan testosteron yüksek olmadan özgüven de yüksek olmaz zaten.
İşte bu fenomenciklerimizin de bir şekilde bu çekimi tetiklenir ve özgüveni düşük olup, oturduğu yerden kalkamayan adam, bu çekim sayesinde kalkıp mükemmel bir özgüvenle saçma sapan hareketler yapar. Bu hareketler saçma olduğu kadar da özgüvenli ve özgüvenin getirdiği çekimle olduğu için bu insanları etkiler.
Dişiler ve betalar bilinçaltında bundan etkilenir ve karşıdaki kişiyi alfası olarak görür.
İşte fenomen dediğimiz tiplerin bir çoğu böyle oluyor.

Bir de iyi olma yanılgısı var ona da değineyim o da çok sıktı çünkü amk.
Ne zaman bir makale açıp okusam yazıda “iyi çocuk” olma deniyor.
Yanlış amk.
Hani bazı dallamaların iyi çocuk dediği tipler vardır ya, onların oluşumunu anlatayım size.
Yetiştiriliş tarzı ve ailesi yüzünden özgüveni düşük bir şekilde yetişir. Ortaokulda ve lisede özgüveninin aşırı düşük olması nedeniyle ortamlara giremez, siklenmez, kızlarla konuşamaz ve yalnızlıktan kafayı bilgisayar oyunlarına vurur.
Bunun sonucunda asosyal dediğimiz tip oluşur.
Daha önce çevresinden olumsuz tepkiler aldığı için de bunun hâlâ öyle olacağını sanar ve her insana iyi davranmaya başlar.
Çevresindeki alfaların ona siktiri çekeceğinden korktuğu için alfaya köpek olur ve ona iyi davranır, parasını yedirir. Alfa da onu ortamına alır.
Bunun erkeklerde işe yaradığını gören dostumuz ise, kızlarda da işe yarayacağını düşünür ve kızlara da iyi davranmaya başlar. Hediyeler alır, iltifatlar eder, kulu köpeği olur ve kızı elde edeceğini sanır.
Eder de.
Kız bu çocuğu kullanmak için yanında tutar, parasını yer, aynı zamanda da çocuğa fark ettirmeden alfalara çaktırır. İyi çocuğun tüm bunlardan haberi yoktur tabii. O kızın ona aşık olduğunu sanar.
Bu dallamaların bahsettiği iyi çocuk tiplemeleri bu işte.
Bu dallamalar, bu çoçukların başarısız olduğunu görünce, çözümü “bad boy” olmak sanar.
Bad boylar neden kızları etkiler biliyor musunuz ?
Bir erkek yüksek testosteron seviyesine sahip olduğunda ve alfasını uyandırdığında, kendi arketipik doğasını yaşar. İnsanların arketipik doğası ise, bencil, özgüvenli, umursamaz gibi özelliklerle doludur.
Bad boyslar da kötü oldukları için istemeden ve farkında olmadan, alfa erkeğinin arketipik davranışlarının bazılarını sergiler ve kızların onları arzulaması için bu kadarı bile yeterlidir.

İyi olmakta problem yoktur beyler.
Ben iyi bir insanım mesela; yolda market poşetlerini taşıyan yaşı teyzeyi alır ve evine kadar götürürüm arabayla. Sokakta gördüğüm evsiz insana çıkarır para veririm. İnsanlara iyi davranırım ama aynı zamanda da alfayım.
Bad boys dediğiniz dallamaların elinden kaç tane kız aldım, tavlayamadıkları kızları sadece yürüyüşümle etkiledim.
Ama iyi olduğum için kız tavlayamam mı ? Ha siktirin lan ordan.
Her insanın kendine özgü arketipik bir karakteri vardır ve alfanın uyanmasıyla, bu karakter dünyanın en gerizekalı insanı olsa bile iş yapar.
Siz yeter ki alfanızı uyandırın.
Ellerine sağlık kardeşim, bu durumu bir zamanlar ben de yaşadım. İnsanlara kötü davranıp alay ederdim. Yardım etmekten nefret ederdim. Çünkü zannederdim ki sadece insanlara ızdırap çektirerek değerli olacağım. Yani derinlerde bir yerlerde, saygınlığımı kaybetme,ezilme korkusu yaşardım. Ama daha sonra anladım ki dediğin gibi iyi olmak, ille de başkalarına para yedirmek, kendini ezdirmek değilmiş. Poşet taşımak da vaktin varsa yardım etmeye gitmek de, insanları adam yerine koyup sözünü kesmek yerine dinlemek de iyilik yapmakmış.

Ben zaten özgüven gereksiz demedim , 'şöhreti getiren şey' özgüven değildir dedim.O hareketleri herkesin yapıp yapamaması ayrı bir mesele.Ancak insanlar onların etrafında soytarılık yapıp dikkat çektikleri için toplanıyorlar ; sirkte iki ayağı üstünde koşan köpeğin etrafında toplandıkları gibi.Yoksa onlardan daha 'özgüvenli' bir sürü insan var bu toplumda , ancak hiçbirisi 'fenomen' olmuyor.
Güzel bir noktaya değindin dostum. Peki nedir toplumdaki birçok özgüvenli insanın fenomen olamama sebebi?
Bana göre yeterince reklam yapamamak diyelim. Biliyorsun ki sosyal medya, hayatımızın dört bir yanını sarmış vaziyette. Ve dünyanın en ucunda bir insanın attığı bir videoyu, diğer ucundaki insan görebiliyor. Fark ettiysen, fenomen insanların sosyal medya ile araları çok çok iyi. Yaptıkları özgüvenli hareketleri sosyal medyada paylaşıyor ve doğal olarak ülkeye yayılıyor. Yani reklam diyelim biz buna.

Peki toplumda fenomen olamayan özgüvenli insanlara gelirsek, fark ettiysen o insanlar reklam yapmıyorlar. Sadece tanıştıkları ve arkasından konuşulan insanlardan ibaret. Doğal olarak belirli bir çember içerisinde tıkılı kalıyor. Ama o özgüvenli yaşamını,hareketlerini sosyal medya ile paylaşsın bakalım nasıl fenomen oluyor.

Mesela ne örneği verelim? Özgüven gerektiren bir espri yapsa ve bunu sosyal medyada paylaşsa, hiç beklemediği sayıda insanlara ulaşacak, insanlar da doğal olarak etkilenecekler. Kimi olumlu kimi olumsuz.

Ya da adamımız bol bol set açıyorsa bir tanesini çeksin videoya atsın sosyal medyaya. Bakalım insanlar nasıl izleyecek. En az 10.000'i garanti ediyorum. En az! Belki 100.000'lere de dayanabilir.

Fark burada dostum.

Fenomenlerin çoğu egoisttir; ilgiye ve onaya muhtaçtır, bildirim kölesidir. Özgüvenli birisi buna ihtiyaç duymaz zaten.

Herkes şöhret olmak , göz önünde olmak ister mi sanıyorsun sen ?
Bu gün milyonerlerin birçoğu o kadar sade giyinip o kadar sade yaşıyorlar ki milyoner olduğunu tahmin etmen imkansız hale geliyor.
Bazı adamlar gidip mahalle bakkalından herkesin borcunu sildiriyor ama adını vermiyor , bilinsin istemiyor.
İşadamlarının çoğunun sosyal medya hesabı yok çünkü ihtiyaçları yok.
Yapacak olsalar reklamın kralını bu adamlar yaparlar , öyle soytarılık yapmalarına da gerek yok.
Şöhret herkesin istediği birşey değildir ve 'özgüven' insanı doğrudan'şöhret' e götürmez.
Kardeşim yuh ya, nereden nereye bağladın. Ben herkes şöhret istiyor mu dedim? Sadece özgüvenli herkes ''fenomen'' olmuyor demişsin, ben de sebebini kendi analizlerim doğrultusunda açıkladım.

Diğer örneklere gelirsek, öyle bir yazmışsın ki sanki ben: ''Herkes fenomen olmak istiyor, herkes sosyal medyaya muhtaç...'' demişim gibi cevaplar eklemişsin. Yani konuyu bu kadar alakasız yerlere çekeceğini bilseydim cidden cevap vermeye tenezzül etmezdim.

Kardeşim, yok diye bir şey yok. Haklı, 2 gramlık beyni bile olsa sahip olduğu özgüvenle,sağlam karakteriyle etkileyebilir karşısındakini.
Kardeşim; zeki ama ezik bir insandan ziyade özgüvenli ama ortalama zekanın biraz altında bir adam olmak daha çok ilgi görür ama adam benim kestiğim kısımlarda hep tcma tarzı şeyler paylaşmış yok lendi alfanızı bulun yok şu yok bu işte neymiş efendim kızı yürüyüşümle badboyların elinden aldım falan bu tarz düşüncelere çok da inanmayın diyorum

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8