Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Bire bir konuşmada tıkanmak

Selamlar sorun şu toplu gruplarda (erkek kız karışık) hep beraberken güzelce goygoy makara yapabiliyorum, ama birebir kalınca muhabbet tıkanıyo, neden bilmiyorum ama özellikle kızlarda oluyor bu. Toplu grup da rahatım ama birebirde o kadar rahat olamıyorum tavsiyelerinizi bekliyorum teşekkürler.

Aklına gerçekten hiçbir şey gelmiyorsa sus. Hem susarak karşındakinin sana verdiği değeri ölçersin. İnsanlar 5 6 saniye üzerindeki sessizliği kaldıramazlar. Ve bir de şunu söyliyeyim, sürekli konuşmak için uğraşırsan saçmalaman, aptalca konuşmak çok olası. Kısaca söyleyecek bir şeyin yoksa susmak en iyisi. Bir de şöyle bir teknik görmüştüm. Birisi sana bir şey anlatıyor ve diyecek yorumun yoksa aynı cümleler ile tekrar et. Örneğin; bu yaz bodrum'a gidicektik yine ama bazı sıkıntılar oldu, gibi bir cümleye; ee sıkıntı olduğu için bu yaz gidemeyecek misiniz bodrum'a? Diye cevap verebilirsin. Dozunda kullanılınca mükemmel bir haptır.

Aklına gerçekten hiçbir şey gelmiyorsa sus. Hem susarak karşındakinin sana verdiği değeri ölçersin. İnsanlar 5 6 saniye üzerindeki sessizliği kaldıramazlar. Ve bir de şunu söyliyeyim, sürekli konuşmak için uğraşırsan saçmalaman, aptalca konuşmak çok olası. Kısaca söyleyecek bir şeyin yoksa susmak en iyisi. Bir de şöyle bir teknik görmüştüm. Birisi sana bir şey anlatıyor ve diyecek yorumun yoksa aynı cümleler ile tekrar et. Örneğin; bu yaz bodrum'a gidicektik yine ama bazı sıkıntılar oldu, gibi bir cümleye; ee sıkıntı olduğu için bu yaz gidemeyecek misiniz bodrum'a? Diye cevap verebilirsin. Dozunda kullanılınca mükemmel bir haptır.
teşekkürler dikkate alıcam

Kanka arkadaş ortamı olunca muhabbete girmek için kendini şartlandırmıyosun, hani bi yerden giriyosun.
Ama tek kaldığın zaman kendini bir şeyler söylemeliyim bi muhabbet açmalıyım diye şartlandırıyosun bu sefer işler daha çok karışıyor.
Kendini kasıp etkilemek için muhabbet etme Örn;
Dizi\Film sor
Sevdiği bi şarkı-şarkıcı vs muhabbet aç
Yani gündelik şeylerden.
Böylelikle ;
-Kendini kasmamı olursun
-Rahat görünürsün
-En azından farklı muhabbet kurcam diye suspus olup karşındaki insanı sıkmazsın.

Bide her zaman sen bir şey yapmaya çalışma ortaya bir şey at karşındaki insan senle muhabbet kurmaya çalışsın.

küçük oyunlar oynayabilirsiniz, mesela karşıdaki kadınların hangisi kahverengi çantalı? gibi. O bilir sana sorar..
böylece hoşca vakit geçer.

Selamlar sorun şu toplu gruplarda (erkek kız karışık) hep beraberken güzelce goygoy makara yapabiliyorum, ama birebir kalınca muhabbet tıkanıyo, neden bilmiyorum ama özellikle kızlarda oluyor bu. Toplu grup da rahatım ama birebirde o kadar rahat olamıyorum tavsiyelerinizi bekliyorum teşekkürler.

Buna "teyit edilmek" denir. @thetawe ye de teşekkür ederim.

They Call Me Alpha zamanında vermişti bu bilgileri;

"-İnsanlar size ”ne yapmalıyım sence ?” sorusuna sormadıysa, tavsiye vermeyin ; bilin ki teyit edilmek istiyor, onu dinlediğinizi belirtin. "

"Öz konuşun…
Buna tekrar değiniyorum ; size sorulmadığı sürece y*rr*k y*rr*k fikrinizi belli etmeyin Çok iyi olmadığınız bir konuda…
İnsanların siklemediğine emin olabilirsiniz ; siz de onları siklemeyin.
Az sözle, çok olay ifade edin ; anlayanlar anlayacaktır.
Tabii bu platformda geçerli değil bu… "

"Gizemli ol…
İnsanlara kendini anlatma yahut lanse etme çaban olmasın ; bırak onlar seni anlamak için çaba göstersinler.
İnsan bencilliğine bir örnek vereyim : Kendi özelliklerinden bahsedersen bu kolay yoldan gelen bir bilgi olur ve bilinçaltı bunu pek siklemez.
Fakat eğer kendi özelliklerini yansıtırsan (ister istemez yansıtacaksın), insanlar seni anlamak için uğraşacaklardır ve bu uğraş edinilen bilgilerin bilinçaltı tarafından ”kutsal” olarak nitelendirilmesine sebep olacaktır.
Sükunetin dolaylı yoldan getirdiği bir katkı bu fakat anlamayanlar için tamamen yeni bir madde olarak yazdım. "

Aynı şey bende de var. Mesela grup ortamında kızlı-erkekli muazzam konuşuyorum. Kızlarla da yalnız kalınca iyiyim gayet güzel konuşuyorum sevgili olsun, sevgili adayı olsun, hiç iplemediğim bir kız olsun ama bir erkekle yalnız kalınca konuşasım gelmiyor bu yüzden de hiç zorlamıyorum kendimi sus pus oturuyoruz. Karşı taraf konuşkansa dinliyorum kısa kısa yorumlar yapıyorum o kadar.

Benim problemim büyük ihtimal erkeklerden doğal olarak bir beklentim olmadığı için kendimi hiç kasmıyorum, yormuyorum ama kızlardan iyi kötü bir beklentim oluyor. İplemediğim kızlarla bile konuşmak kızları anlayabilmek için bir antrenman olarak yorumluyor beynim.

Aynı konu bende de var ama sadece mesajlaşırken oluyor yüz yüzeyken çok rahat konuşabiliyorum.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8