Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Birini örnek almak zorundayız.

Merhaba arkadaşlar, bugün düşündümde aslında tüm bu forumlar kitaplar bizim örnek almamız için varlar. Benim bir abim olmadı, babamlaysa aram hiç iyi olmadı ve etrafımda örnek alacak bir yetişkin birey hiç bulamadım. Ailemden bir destek alamadığım içinde özgüvenim hiç gelişmedi. Etrafımızdaki kadınlarla iyi olan erkekler genellikle bir taklit dünyası içindeler : közcü, p*ç.. bunları gözünüzde canlandırmanız zor olmuyor değil mi? Birde iyi çocuğu gözünüzde canlandırın. Birde özgüvensiz korkak ve çekingen bir çocuğu. Demek istediğim birini örnek almak zorundayız diye düşünüyorum. Bu yazıyı daha detaylı yazmak isterim ama maalesef şu an değil ama bir beyin fırtınası hepimize iyi gelebilir? Örneğin kendinizde sevmediğiniz özellikleri yazın bakalım ne kadarı ortak çıkacak diğerleriyle

kendimde sevmediğim özellik daha kendimi tam anlamıyla keşfedememiş veya tam olarak yönetemiyor ya da yönlendiremiyor olmam tabi bu sevilmeyecek bir özellik mi tartışılır

Birini örnek aldıktan sonra yavaş yavaş kendi tarzını da oluşturuyorsun o yüzden yeni isen birini örnek almak zorundasın evet.

Borderline im var. O yüzden değil başkasını kendimi bile tam olarak keşfedemiyorum ki, sevmediğim yanlarımı bulup sonrasında başka birini örnek alayım

Örnek alınabilecek idol insanlar vardır. Tamamen örnek aldığınız insanın bütün özelliklerini kendinize giydirirseniz kasıntı olursunuz. Bence idol dediğimiz insanların belli başlı iyi yönlerini örnek almamız bizim hayrımıza olacaktır.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8