Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Boks Mu Kickboks mu

Arkadaşlar bugün spora yazılacağım bana hangisini önerirsiniz, eğer kickboks ta tekme de var gibi bir şey yazacaksanız hiç yazmayın teşekkürler...

Kick boksta tekmede var kardeşim daha avantajlı. 😄😄😄
Boks gidersen, hem savunmada, hem de 1v4 de çok sağlam olursun.
Çok kuvvetlenirsin.
Yumrukların, eskiflerin, vücudun daha dayanıklı olur.
Kick boksda ise, daha esnek ve çevik olursun.
Tek tekme ile adamı yere yapıştırırsın.
Sokakta boks daha etkili.
Benim tercihim boks.

Bence boksa git. Yorumumu sokakta kendini savunman açısından yapıcam. Kickboxta low kick haricinde sokakta tekme kaldırman biraz zor. Hem denge açısından hem de adam aniden aranızdaki mesafeyi kapatabilir ve içeri girip seni yere vurabilir. Ayrıca Kickbox için biraz alan lazım. Boksta ise istediğin gibi yumruk atabilirsin. Ayrıca dar alanda, yani otobüs tarzı yerlerde çok daha işine yarar. Mesela kickboxa gidersen otobüste tekme atamazsın yumruk atman lazım ve yumruğunun da bir boksörün yumruğu kadar gelişmiş olması zor. Ayrıca boksa gidersen ve sağlam şekilde öğrenirsen, üstüne bir de güreşi ekleyebilirsin. BESYO öğrencisiyim ve inan etrafımda çok sağlam güreşçiler var. Güreş baya etkili bir spor. Yağlı güreşten bahsetmiyorum bu arada 😄 minder üstündeki güreşten bahsediyorum. Güreş ve boks bilen bir adamın sokakta kavga kaybetmesi imkansıza yakındır. Hatta bir boksör tek yumrukta sağlam bir darbe indiremezse, güreşçi adam alttan dalıp boksörü yere vurup çok çok rahat kilitler ve hamle yapmasını engeller. Eğer imkanın varsa bokstan sonra güreşi de düşünmeni tavsiye ederim :)

Yukardaki arkadaşlar heralde kick boks'un içinde boks tekniklerininde öğrenildiğini bilmiyor.Yada tekvandoyla falan karıştırmışlar.İki sporda sokakta çok etkili olacaktır.Sana tavsiyem muay thai gitmen kick boks harici diz ve dirsek darbeleride var.Eğer diyorsanki ben bu işi mesleğim haline getirecem boks öneririm çünkü kickboxda cidden çok para yok ve torpil lazım genel olarak.Kendimi korumak için diyorsan kickbox-Muay thai öğrenirim.Bu sporda sadece tekme atmayı öğretmiyorlar.Boks tekniklerinide öğreniyorsun zaten ama kendini ne kadar geliştirebileceğine bağlı oda 2 spor için de disiplin gerekir.1-2 ay gideceksen iki sporda bir işe yaramaz söyliyeyim sana.Güreş konusunda yukardaki arkadaşa katılıyorum gerçekten mma'dan sonra en sağlam spor diyebilirim.Üstelik boksdan bir süre sonra sıkılma ihtimalin çok yüksek çünkü hep aynı teknikler var onun aksine kick boxda onlarca teknik var daha eğlenceli diyebilirim.Son olarak bir böksör lowkicke karşı kendini koruyamaz.

Uzun dönem yapmayacaksan boks ama gerçekten lisanslı , maçlara çıkıcam falan dersen kick boksu öneririm.

Yukardaki arkadaşlar heralde kick boks'un içinde boks tekniklerininde öğrenildiğini bilmiyor.Yada tekvandoyla falan karıştırmışlar.İki sporda sokakta çok etkili olacaktır.Sana tavsiyem muay thai gitmen kick boks harici diz ve dirsek darbeleride var.Eğer diyorsanki ben bu işi mesleğim haline getirecem boks öneririm çünkü kickboxda cidden çok para yok ve torpil lazım genel olarak.Kendimi korumak için diyorsan kickbox-Muay thai öğrenirim.Bu sporda sadece tekme atmayı öğretmiyorlar.Boks tekniklerinide öğreniyorsun zaten ama kendini ne kadar geliştirebileceğine bağlı oda 2 spor için de disiplin gerekir.1-2 ay gideceksen iki sporda bir işe yaramaz söyliyeyim sana.Güreş konusunda yukardaki arkadaşa katılıyorum gerçekten mma'dan sonra en sağlam spor diyebilirim.Üstelik boksdan bir süre sonra sıkılma ihtimalin çok yüksek çünkü hep aynı teknikler var onun aksine kick boxda onlarca teknik var daha eğlenceli diyebilirim.Son olarak bir böksör lowkicke karşı kendini koruyamaz.
Yazdığımı iyi oku.

Uzun dönem yapmayacaksan boks ama gerçekten lisanslı , maçlara çıkıcam falan dersen kick boksu öneririm.
Bende tam dersini düşünüyorum. Kendim 2-3 ay kadar kickbox yaptım ve emin olki boks her türlü kickboxtan daha fazla ağırlıklı disiplin gerektiren ve müsabakaları daha fazla olan bir branş
Arkadaşlar bugün spora yazılacağım bana hangisini önerirsiniz, eğer kickboks ta tekme de var gibi bir şey yazacaksanız hiç yazmayın teşekkürler...
Öncelikle 2-3 ay kadar kickbox yapmış bi kardeşin olarak sana diyeceğim şey kesinlikle sağlam bir spor salonu varsa boksa gitmelisin
Ama bunları seçerken amacında önemli ben müsabakalara çıkıcam madalya kazanıcam diyosan boks ha yok ben sokakta kendimi dövdür miyem 2-3 bişey öğreniyim diyosan kickbox da tam sana göre çünkü boks kickboxa göre daha ağır ve disiplinli bi branş kararını iyi ver kanka sonra yok bi boks bi kickbox deyip değiştirme arap saçına döner

Kanka fikrini belirlemende çok önemli bişey söylicem.
Git bir profesyonel boks maçına bak bide kickboks maçına emin ol boksa gitmek isticeksin.
👌🙂

Dostum yazıldığın sporu söyle bizim de haberimiz olsun o kadar anlattık merakta bırakma 😄

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8