Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Boşluğa Düşmenin Gerçek Tabiri ? - Yaşayanların Gözünden

Öncelikle hayat karmaşasından bir nebzede olsa uzaklaşmanın iyi geleceğine inanan ve kendini geliştirmeye şimdiden ilk gününü feda etmiş herkese selamlar,
Aşağıdaki tetkikler tamamen gerçek hayatta boşlukta olduklarını iddia eden kimselerin histerik kişiliklerinin dışa vurumudur. Binevi boşluğa düşmenin gerçek tabiriyle karşı karşıyasınız yaşayanların gözünden empati yaparak okumanız dileğiyle.

-Fazla Düşünmek; kendini boşlukta hissedenlerin fazlasıyla yaptığı eylemlerden sadece biri, hayat akarken fikirlerini kaplayan geçmiş bulutu ve her geçen gün bir öncekinde zikredilen nidaların yeni günün doğumunda beyninde yankı bulması biraz daha karmaşık yorumu böyle tanımlanabilirdi. Fazla düşünen birini de tatmin eder nitelikte oldu :)

-Hemcinsiyle ya da karşı cinsiyle yazışmalarında yazacak bir şey bulamamak kelimenin tam anlamıyla beyninin durması; gene fazla düşünmek illetinin yan etkilerinden biri olarak görülebilir akılları öylesine gereksiz bilgiyle dolu ki şu anki durumlarını ifade edecek kelimeleri bulmak samanlıkta iğne aramakla eşdeğer.
*Sohbetin hiç ummadık bir anda kesilmesi ve sohbet eden tarafların birbirlerine sanki iki yabancıymış gibi davranması*
*Sürekli Yazıp Silmek*
*Kendini Doğru İfade edememek*

-"Sen Garipsin" , "Sen Çok Değişiksin..." gibi yargılara kulak misafiri olmak; boşluk kriziyle yüzleşen her kimse sofistike duyguların içinden tam sıyrılmaya başladığını hissettiğinde yüzünde ufakta olsa bir p*ç gülüşü belirirken tahminen düşman olduğu olası kişinin bu yargıları küstah bir şekilde altını çizerek söylemesi o anda terk etmeye ilk adımı attığı kara bulutların düşüncelerini yeniden perçinlemesiyle sonuçlanır...

-Doğru düşünceyi ararken kendini kaybetmek;

-Sürekli plansızlık bir günü bir gününe sığmamak ne yaptığı belli değil;

-Çok Çalıştığını sanmak fakat bir arpa boyu kadar yol kat edememek;

-Boş vaktini nasıl verimli hale getireceği konusunda duyduğu endişeler;

-Bir süre sonra kendi kalesine sığınması;

-İnsanlarla gönlünden koptuğu gibi konuşamamak sürekli kasıntı ruh hali;

-Her gün değişime yeniden başlamak 'Bumerang Etkisi';

S A B I R S I Z L I K
Tüm ifadeler birebir gözlemlerime ve araştırmalarıma dayanmaktadır. En az bir tane bile hissiyata kapıldıysan yorumda belirtirsen sevinirim sonraki tetkiklerin gizlerini size bırakıyorum.... sonunda yine kendi çıplaklığınızla baş başa kalacacaksınız çözümleri o yalnızlıkta saklı ;)

Son düzenleme:
Abooo ben boşluktayım hacı.
Her gün değişime yeniden başlıyorum sanki.
İnsanlarla gönlümden koptuğu gibi konuşamıyorum.
Sürekli Plansızım.
Listedeki çoğu şey var bende , ama asıl soru ben bu durumdan nasıl çıkıcam?

Çok fazla düşünme var bende ve bu listedeki en önemli sorun bence. Hayat kalitesini ciddi etkiliyor, bu durumdan nasıl çıkarım dostum?

Ortadoğu siyasetinden saniyeler içinde nextlediğin hatunun sana neden pas vermediğini; ardından da elinde kalan parayla nasıl idare edeceğini düşünüyorsan, geçmiş olsun aşırı düşünme mağdurusun.

Anket yaptığım kişilere bizzat daha çok gülümsemelerini ve akıllarına olumsuz bir şey geldiğinde onu olumluya çevirmelerini önerdim eğer gün boyu geçmişten arda kalanlarla cebelleşmeye devam edeceksen yüzünü ekşitip kamburunu çıkarabilirsin bir çok kişisel gelişim anekdotun da yazdığı gibi vücut duruşu , jest ve mimikler ruh halini değiştirmekte %90 etkilidir. Yarın sabah istediğin kişi olmak tamamen senin seçimine kalmış :)

bende tam olarak bu hislerin aynısını yaşıyorum.bunun tek tedavisi hayatınızdaki boşluğu dolduracak bir takım olaylardır.profesyonel takıma ilk transfer olduğumda sürekli bunu düşündüğüm için başka şeyler düşünmeye zamanım kalmamıştı.bu da içimdeki boşluk hissini almıştı.şuanda onun etkisinden geçtiğim için eski boşluk hisli halime geri döndüm.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8