Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

boşver ve yap

junyurhayyam

Forumdan Uzaklaştırıldı
Selam oyunbozanlar, şuanda tek motivasyonum boşver ve yap şuan b*k gibi bir haldeyim uyusam uyutmazlar ,sinirden kapıya tekme attım kapı zırt pırt açılıyor uyumaya çalıştığımda ses geliyo,hadi gece çok uykum var yatçam yok sokrates neden nefret edilirdi,yok aslında öyle bir karakter kurgumu ,yok bilinç nedir,yok dejavu diye birşey aslında şuanki bilim ile açıklanamaz diğer bilinçlerimiz var bu soruda aynı rüyada 2 kere farklı ortamda araba kazası yapmıştım öyle geldi neyse uykumu düzenlemekte halen kararlıyım.
Belkide kanımı emen acı pişmanlıktır,pişman olmak kendimi saygımı olumsuz yönde etkileniyor ve enerjim düşüyor hayatım b*ka sarıyor oyüzden pişman olmak istemiyorum.Şu söz aklıma gelir "Sürekli yaptığımız şey neyse biz o'yuz " ve boşver hayat gelip geçici sen yap kafanı dağıt,boş işlerle uğraşınca 30 yaşına geldiğinde hastaneden borçla çıkmaktansa yada babana benzemektense çalış diyorum eğer uyuyamassam sadece kitap okuycam bugün. Dünyadan kopmak kadar güzel bir his yok , bu hissi yaşamak için dizi flim bitirirdim yalnız şunun farkına vardım, olum bu gerçeklikle uyuşmuyor düşüncelerini,davranışlarını ,iradeni ve disiplinini mahvediyor,mesela ezik olduğunuz düşünüyorsanız never back down tarzı flim dizi izlemek masturbasyondur,fight club'de masturbasyondur adam ofis koyunudur izler yarın patronuma şöyle yapçam demek yerine ulan ben pcimden bu hayatı yaşayabiliyorum (gerçekmiş gibi yorumluyoruz bir çok şeyi ) ozaman daha iyi tv alamki o hayatı daha iyi yaşayam gibi düşünceler gelebilir,kitap okuyun forumdaki yazılar okuyun hiç olmadı bir konu üzerinde derinlemesine düşünün kopun hayattan stres düzeyiniz düşçektir şuan çok sinirli olduğum için yazdım ve şuan rahatım.
Ben"asla pes etme,acı seni güçlendirir,başkası daha acı çekiyor,kaybeden ezik madıfakı olmaktansa kazanan bir p*ç ol dostum " bunlar umrumda değil birde Emre Yılmaz adlı yazarın ikitane güzel kitapı var,Şeytanın Fısıldadıkları kitapından alıntı
Anlamsızlığın Keyfî
Tüm müspet Dinlerin, Felsefelerin ve Bilimlerin nihai hedefi her şeyi anlamaktır. Hakikati bulmaktır. Evrenin “Anlam” denilen
Büyük Sırrını çözmektir. Tanrılar sizlere şükürler olsun ki hiçbir zaman bulamayacaklar. Şükürler olsun ki ne İsa ne
Musa, ne Mevlana ne Buddha, ne Hawking ne.Bohr ne de Einstein bu yolda birer masalla uykumuzu getirmekten başka bir şey
yapamadılar. Çünkü insan için tek gerçek Cehennem yaratılışın, varoluşun ve sonsuzluğun, hayatın ve ölümün, ruhun ve
bedenin esrarının bilindiği, olabilecek evrenlerin en kötüsü olan Anlamlı bir evrende yaşamaktır.
Önceleri heyecan ye huşu içinde dinleyeceğimiz o Büyük Cevap zamanla Büyük bir Çan sıkıntısına dönüşecektir. İntiharla bile
kurtulmanın artık mümkün olamayacağı çünkü ölümün bile esrarını yitirdiği çıkışı, kurtuluşu ve
selameti olmayan bir sonsuz Azap’tır böyle bir alem.
“Hayat anlamsızdır” diyerek intihar edenlere şaşırıyorum. Oysa yaşamak için en iyi
nedenimiz bu olmalı. Anlamlı bir Evrenden intiharla bile sıvışamaz ki insan. Çünkü anlamı
bilinen bir evrende insan ölümle de nereye gideceğini çok iyi bilir.Büyük
Cevabı bilmediğimiz ve hiçbir zaman da bilemeyeceğimiz için, kendi kendimize
Büyük Sorular sorup Büyük Cevaplı ninniler uydurarak kah ağlayarak kah gülerek konup
göçüyoruz bu alelacayip alemden
Keder ve Istırap
Evren her zaman anlamsız, boş, saçma ve nafiledir. Cevaba gelmez. Ne bilinir ne de
bilinebilir. Ne anlaşılır ne de kavranılır. Sezilir gibi olsa da kısa süreli gel-geç bir rahatlamadır
bu - kalıcı bir Huzur değildir. Hayat ise ara sıra anlamlı gibi görünür. Ama bu yüzden en fazla
kederlenilir; ıstırap çekilmez. Madem ki boş ve saçma, işte tam da bu yüzden gelin fırsatını
buldukça neşelenelim, içelim, uçalım, dans edelim. Sadi’nin, Ömer Hayyam’ın
Osmanlı’mn, Yahya Kemal’in cevabı budur - Keyifli bir Keder. Hayatın anlamsızlığını son iki
yüzyılda keşfetmiş olan Batı’nın cevabı ise - Kasvetli bir Istıraptır -Schoppeniıauer,
Kierkegaard, Sartre, Camus ve Heidegger. Onların karanlık iç sıkıntılarını ne e*rarlı
cigaralar, ne gılmanlar, ne de portakal bahçelerinin üzerine doğan mehtap dağıtabilir
Hakikat Üstüne Kasa Bir Söyleşi
-Siz hakikati mi arıyorsunuz?
-Hayır, otuz bin yıldır hakikatleri bulup bulup
kaybetmekten sıkıldım. Ben hakikatsizliği
arıyorum.
-Var olduğundan emin misiniz?
-Hakikat arandığına göre, hakikatsizlik de
aranabilir. Dil, her varlığı “çift” yaratır. “Var”
var ise, “yok” da vardır artık.
-Bulabilecek misiniz?
-Yok canım! Asla bulamayacağımdan emin
olduğum için arıyorum.
Dünyanın En Kısa Felsefe Tarihi
MÖ. 5. yüzyılda Hakikat - Bilmiyoruz.
M.S. 8. yüzyılda Hakikat - Biliyoruz.
M.S. 18. yüzyılda Hakikat - Bilebiliriz.
M.S. 19. yüzyılda Hakikat - Bilebilir miyiz?
M.S. 20. yüzyılda Hakikat - Bilemeyiz.
M.S. 21. yüzyılda Hakikat - Bilmeli miyiz?
Bu kitap hayatın anlamsızlığı hakkında düşüncelerimi 90 derece değiştirdi ben bu şekilde yazılar okuyarak düşünerek motive oluyorum .Yorumlarınızı merak ediyorum iyi okumalar.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8