Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Bu yaz ne yapacaksın?

okulların tatile girmesine az kaldı hatta sınava hazırlananlar hariç eğer 18 yaş üzerinde iseniz (buna 18 de dahil) gidip çalışmalısınız yks sınavı olanlar sınavdan hemen sonra iş bulmalılar,

benim düşüncem erkek adam önce para kazanmalı para kazanınca gelen öz güven(bu da ayrı yazılıyormuş) burada okuduğunuz 100 konuya bedel emin olun.

artık biraz karı-kız olaylarını hafifletin daha erkek olun, çalışın zaten çalışınca otomatik olarak hem meşgul bir insan olacaksınız hem de paranız olduğu için daha kaliteli mekanlar da takılırsınız ben yks sınavının hemen ertesi günü eğer iş imkanı bulursam çalışmayı planlıyorum bu parayı da üniversite de iş yapmak için sermaye olarak kullanabilirsiniz ya da keyfinize göre harcayabilirsiniz

şu anda nerede çalışacağı hakkında fikri olmayanlara(ben de dahil) bu konuda bilgisi olanlar yardımcı olursa sevinirim

TDK imla kılavuzunda özgüven maddesi bulunmamaktadır. Fakat TDK, Güncel Türkçe Sözlük'te "öz güven" maddesine yer vermekte ve kelimeyi ayrı yazmaktadır.

Bununla birlikte Dil Derneği "özgüven" kelimesini birleşik yazmaktadır. Daha da önemlisi, basılı eserlerde, özellikle psikoloji dalında yazılı olanlarında "özgüven" bitişik yazılmaktadır. Bu açıdan, birleşik yazımın daha doğru olduğu söylenebilir.

Evet arkadaşlar ne iş tavsiye edersiniz.
Her şehirde benzer ve fazla iş imkanları yok ancak genel anlamda garsonluk var.
Siz ne dersiniz?

Cafe, restoran vb. yerlerde komilik zordur. Benden tavsiye bir düğün salonunda komilik yapmanız. 5 saatlik düğünden günlüğünüzü alır damattanda payınızı alıp günü kaparsınız. Hatta aynı gün içinde 2 düğünde olabiliyor o zaman 2 katı demiş oluruz. Tek yapmanız gereken şef garsonun dediklerini yapmak.

Geçen yaz ben de bir düğün salonunda komilik yaptım sigortamda vardı. Hatta 2 düğünde şef garson olarak yaptım. Ben ne olursa olsun her şeyde başarılı olmak isteyen bir insanım. Hırslı ve çalışkan olursanız birilerinin gözüne girersiniz merak etmeyin sizi daha üste çıkarırlar.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8