Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Bugun neden pesinden gitmediniz. Unuttunuz!

Versay

Forumdan Uzaklaştırıldı
Normalde kendime soz vermistim 1 yil yazmayacaktim ancak su konuya deginmek istiyorum.

Emine Bulut olayi veya diger taciz, tecavuz veya pedofili uzerine ulkemizde sayisiz olaylar yasanmistir. Ama bizim milletimiz yine 24 saat hikayeler, gonderiler attilar. Eksi sozluk ve bilimum bircok plartform da yine bu konu konusuldu. Tartisildi. Suclunun ne annesi ne babasi birakildi. Cocugun gelecegi vs. Hep yoruma tabi tutuldu..

Peki bugun o tecavuzler icin, tacizciler icin, pedofili olaylari icin ne yaptiniz?
Hikaye? Gonderi?

Gencler kusura bakmayin ama hicbiriniz dogru bakis acisiyla bakmiyorsunuz.
Hepiniz o adama lanetler yardirdiniz ama hicbiriniz demediniz polis neden korumadi? Oradaki ve cevresindeki insanlar neden korumadi? Bu adami durduracak hukuki yol ve etik davranislar neden sergilenmedi? Bugun niye o kadin ve digerleri icin hikaye paylasmadiniz?

Cunku hepiniz ȘOV duskunusunuz. Empati yetenegi 0 insanlarsiniz. COGUNUZ KAVGA EDEN VEYA DARP EDILEN BIR "INSAN" GORSENIZ BILE BANA BIR SEY OLMASIN DIYE YOLUNUZU DEGISTIRECEK INSANLARSINIZ.

Sovu kesin! Bir kere dusunun o kizin ruh halini ve hissederek su kelimeleri soyleyin. Bugun annemi ln bogazini onumde biri kesti ve annem aci icinde ÖLDÜ diyin.

Yureginiz kaldiriyor mu?

Gencler gencler Sovu kesin. Bize icraatlerle gelin. Siz ilk once kendi oto kontrolunuzu saglayin sonra bir baskasinin canini, malini koruyun. Bu isler iki gonderi bir hikayeyle olmaz. Sov duskunusunuz.

ben farklı düşünüyorum orda o kadın kurtarılamazdı ben kırıkalede yaşıyorum olay esnasında bi kaç yan sokakta nargile içiyoduk arkadaşlarala sohbet ediyorduk olayı duyduk tabili biraz olay anını düşünün yemek yiyorsun eski kocanla tartışıyorsun kocan sana bıçak saplıyor orda yan masada durduğunuzu hayal edin karşınızda bıçaklı bir kadını öldürmüş artık kaybedeceği hiç bir şey olmayan bir adam var adam bıçağı direk boynuna geçiyiyor kimse geleceği göremez çevredekiler napsın siz bir bıçak alıp birine saplamak isteseniz yapabilirsiniz bunu kimse durduramaz
durduramk için yol yok yanınızda her an polis ya da sporcu biri yok ki çevikçe davranıp saldırganı durdursun

Açıkcası şov da yapmadım, icraat da. İcraat yapanlar da yine şov uğrunda. Duyarlı bir yazı olmuş ama ne o ortamda bulundum ne de bu eylemleri durdurmak için bir hareketin içinde. Bundan yıllar önce de oluyordu, yıllar sonra da bu olaylar olacak. Birazcık kendi yazdığın yazının ardındaysan hayatını bu konulara ada ve gruplaşmaya önderlik et. O zaman belki bir şeyler yaparız sen bir adım attığın için. Güzel yazı...

Herhangi bir paylaşalım yapmadım ve yapanların da %60 ının şov için ve bakın ben böyle olaylara duyarlıyım demiş olmak için paylaşım yaptığını düşünüyorum. Hashtag açınca, siyah arkaplanda emine bulut yazınca o kadın maalesef geri gelmiyor veya gözleri önünde annesinin boğazı kesilmiş bir çocuğun psikolojisi düzelmiyor. Zaten olayın taş çatlasa 3 gün dillerde olacağı ve sonra unutulup gideceği belliydi. Böyle olayların önüne hashtag açarak, paylaşım yaparak geçilmez. Bu olayları önlemek istiyorsak okuyacağız. Sürekli okuyup çalışıp sağlam bilgi birikimi olan yeni bir nesil olmalıyız ki ülkenin başına düzgün insanlar geçebilsin, hükümete halk olarak sözümüzü geçirebilelim. Düzgün bir işim olsun kendi kendime yetiyim düşüncesinden ziyade ülkeme nasıl faydalı olabilirim şeklinde düşünmek lazım. Belki "ben böyle davransam ne olacak ki kimse böyle düşünmüyor" kafasında olanlar olabilir fakat bir dağdaki ufak bir titreşim bile çığ başlatmaya yetebilir. Klozette otururken yazdığım ve uykum olduğu için konuyu toparlayamamış olabilirim kusura bakmayın 😄

Aptallar aptallıklarını gizlemek için kendilerini olduklarından daha duyarlı göstermeye çabalarlar.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8