Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Burası Google Değil.

Godless Alpha

Mekanın Sahibi
Yönetici
Selam beyler. Bir mesele var.

Birkaç gün forumla ilgilenmeyince burası googleye dönüyor.
Yapmayın etmeyin. En ufak bir şeyi niye burada soru sorarak cevabını bulmaya çalışıyorsunuz?
Elinizin altında internet gibi sınırsız bir dünya varken.
Tamam mantıklı sorular gelebiliyor bazen ama çokta boş sorular geliyor.
Bundan sonra uyarmaksızın siliyorum, ona göre.

Ayrıca hepiniz sadece soru sormakla yetiniyorsunuz. Tecrübesini anlatan yok. Bilgi birikimini anlatan yok. Okuduklarını anlatan yok. Saha raporu anlatan yok.

Bunca kitap okuyorsunuz, makale okuyorsunuz. Cidden anlatabilecek hiçbir şeyiniz yok mu?
Yani anlatmaya değer hiç mi bir şey öğrenmediniz?

Böyle olduğunu sanmıyorum. Hepinizin anlatmaya değer bir şeyleri olduğunu düşünüyorum.
Yoksa gerçekten sıkıntı var demektir. Kendinizi geliştirmeye buradan başlamalısınız.
Anlatmaya değer hikayeleriniz, bilgi birikimleriniz, tutkularınız olmalı.
Potansiyeliniz bu değil daha fazlasını yapabilirsiniz. Kendinize ihanet etmeyin.

Son düzenleme:
Ben dahil çoğumuz asosyal orusbu çocuğuyuz kardeş çünkü.
Ancak sosyal medya'ya kafamızın içinde dönen şeyleri tartışır dururuz.
Asosyallik mesele değil bro. Mesele burada herkes onca kitap okuyor gelişim adına. Yahu 2 paragraf alıntı yaparak bir şeyler anlatamaz mı insan? Anlatabilir ama üşengeçlik var. Hazıra konma var, başkası yapsın ben yararlanayım var. Kendine güvenmeme de var tabi.

Asosyallik mesele değil bro. Mesele burada herkes onca kitap okuyor gelişim adına. Yahu 2 paragraf alıntı yaparak bir şeyler anlatamaz mı insan? Anlatabilir ama üşengeçlik var. Hazıra konma var, başkası yapsın ben yararlanayım var. Kendine güvenmeme de var tabi.
Birde bir şeyler anlatan insanlardan yararlanmak yerine gereksiz eleştiren, nasıl laf soksam diye düşünen, sığır gibi durmaktan başka bir şey yapmayanlar var. Böylelerini engelleyelim. Kaliteyi düşürmesinler.

Anlatacak, yazacak şeyler var ama zaman bulunmuyor işte. Planlarıma uyabilsem yazı yazmaya da vakit bulabilirim.
Google'a yazıp araştırıp bilgi edinmeyen insanlar da fazla zorlamasın; gelişemez, kazanamaz, var olma yarışında geri kalır.

Anlatacak, yazacak şeyler var ama zaman bulunmuyor işte. Planlarıma uyabilsem yazı yazmaya da vakit bulabilirim.
Google'a yazıp araştırıp bilgi edinmeyen insanlar da fazla zorlamasın; gelişemez, kazanamaz, var olma yarışında geri kalır.
10 dakika yazı yazmaya vaktiniz yoksa helal olsun azıcık bize de taktik verin hiç boş vaktimiz olmasın.

Üylerin bilinçlenmesi lazım yazı yazmıyorsan en azından yazan insanlara emeğinin karşılığını ver ve mesajını beğen böylece daha cok motive olup daha fazla yazı yazası geliyor insanın

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8