Alfaloji Forum

Sitemizde şu anda bakım yapılmaktadır. Üyelik istekleri ve konular bakım sonrasında onaylanacaktır.

Burası Google değil!

maliblue

Yönetici
Süper Moderatör
Selamlar

Forumda son zamanlardaki tüm gönderilere bakıyorum da burası resmen Google'a dönmüş. En ufak,sıradan veya düşünseniz bulacağınız şeylerin cevabını neden burada sorarak arıyorsunuz?

Elinizin altında sınırsız bir dünya var internet denilen. Güzel sorular soranlar da elbette var ara sıra fakat oldukça boş sorular da var.

Bu şekil sorulara elimden geldiğince onay vermiyorum siliyorum, ona göre.

Ayrıca hepiniz sadece soru sormakla yetiniyorsunuz. Son postların hepsi sadece soru. Tecrübesini, bilgi birikimini, fikirlerini aktaran yok. Okuduklarını öğrendiklerini gözlemlediklerini anlatan yok. Saha raporu anlatan yok.

O kadar -umuyorum ki- kitap, makale, araştırma yazıları okuyorsunuz;bir şeyler izliyorsunuz. Cidden anlatabilecek hiçbir şey öğrenmediniz mi? Hayatınız sadece sorulardan mı ibaret?

Yani anlatmaya,göstermeye değer hiçbir şey mi öğrenmediniz?

Hayatınızı bu kadar basite indirmeyin. Siz bir şeyler anlatın paylaşın bir şeyler başlatın ki, insanlar da size katılsın.

Böyle olduğunu düşünmek istemiyorum. Hepinizin anlatmaya değer bir şeyleri olduğunu düşünüyorum.

Yoksa gerçekten büyük bir sorunumuz var demektir. Kendinizi geliştirmeye bu eksikleri gidererek başlamalısınız.
Anlatmaya değer arzularınız, hobileriniz,tutkularınız, hikayeleriniz, bilgi birikimleriniz, tecrübeleriniz olmalı.
Potansiyeliniz bu değil, olmamalı. Daha fazlasını yapabilirsiniz.

Kendinize ihanet etmeyin.

Forum un yaş seviyesi biraz düştüğü için eski üyelerin çoğu bu yüzden girmiyor ben de dahil büyük ihtimalle yeni üyelerde çok bilgi birikimi olmayan insanlar sadece bir kaç makale okumuş ağızlarından "alfa" lafı düşmeyen kanser tipler malesef keşke eskisi gibi kalsaydı forum

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8